Povratak Murse na pobjedničke staze u Superligi

Autor: Damir Bečeheli

Odbojkaši osječke Murse su u zanimljivoj utakmici 10.kola Superlige bili uvjerljivi protiv uvijek neugodnog OKM Centrometala rezultatom 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) te su se tako vratili na pobjedničke staze nakon neugodnog poraza od Mladosti prošli tjedan u Zagrebu.

Gosti iz Međimurja su izrazito neugodan protivnik te su u Osijek došli osokoljeni pobjedom u Kaštelima prošlog vikenda, ali Mursaši nisu dopustili nikakvo iznenađenje u ovoj utakmici. Iako rezultati po setovima sugeriraju da su gosti bili blizu osvajanja seta, a možda i boda, završnice setova su uvijek pripale Mursi te je tako Mario Teppert sa svojim izabranicima upisao i devetu pobjedu ove sezone. Ono što veseli vidjeti je mirnoća u igri na krajevima seta, Mursa u takvim trenucima nije dopustila gostima da se razigraju te su odličnim servisima i vrhunskim napadima osigurali ostanak bodova u Gradskom Vrtu.

Sljedeće kolo donosi posljednju utakmicu za Mursaše ove polusezone kada idu u goste u Sisak kod istoimenog domaćina. Mursa je izraziti favorit u ovom susretu te bi pobjedom osječki odbojkaši otišli na zasluženi odmor poslije jako lijepe polusezone. Drugi slavonski predstavnik, brodska Marsonia, ovog vikenda ne igra zbog koronavirusa u redovima Splita tako da će sljedeći vikend Milenko Lubina sa svojim izabranicima htjeti uzeti sva 3 boda na gostovanju kod fenjeraša Gorice.