Potop Slavena na domaćem terenu, Šokadija nakon dugo vremena do 3 boda, Batrina i dalje drži vrh Zapada

Odigrane su i posljednje utakmice 20. kola 1. ŽNL BPŽ. Najistaknutnija utakmica se igrala u Ljupini, gdje je domaći Slaven teško potopljen i polako gubi utrku za vrhom ljestvice, a također treba izdvojiti i pobjedu Šokadije nakon jako dugo vremena.

NK SLOGA VRPOLJE 0:1 NK ZVONIMIR

Jako dobar i zanimljiv susret se igrao u Vrpolju, a domaća momčad nije uspjela iskoristiti svoje prilike te su poraženi od Zvonimira s minimalnih 0:1 (0:0).

Iako se u Vrpolju igrao jako zanimljiv nogomet, golova nije bilo. I prije susreta se znalo da će ovo biti jako tvrd nogomet, prepun dobrih poteza, a gledatelji definitivno ne mogu biti razočarani. Nakon skoro cijelog susreta u kojem se mreže nisu tresle, ukazao se Marin Buzov u 88. minuti, koji nakon par grešaka domaće momčadi kažnjava sve promašaje na ovom susretu te tako osigurava svojoj momčadi vrlo lijepe i vrijedne bodove. U sljedećem kolu Sloga gostuje u Gundincima, a Zvonimir dočekuje Omladinac (ST).

Trener Sloge, Hrvoje Piplica, dakako ne može biti zadovoljan današnjom utakmicom:

85 minuta smo imali terensku inicijativu, napadali, stvorili 5-6 mrtvih prilika koje nažalost nismo iskoristili. Na kraju smo i taj gol našim vezanim greškama poklonili gostima i uljepšali im Uskrs. Čestitke gostima na borbenosti, sucima na korektnom suđenju. Svim čitateljima i djelatnicima Sportala želim sretan i blagoslovljen Uskrs.

Treneru Piplice se zahvaljujemo na čestitki te također želimo sretan i blagoslovljen Uskrs!

NK PERKOVCI 2:2 NK SLAVONAC GORNJA BEBRINA

Vrlo dobar i zanimljiv susret se igrao u Starim Perkovcima. Nakon vodstva Perkovaca, Slavonac se vraća u susret te na kraju pri kraju utakmice postiže pogodak vrijedan podjele bodova.

Bolje su krenuli domaćini te su poveli u 25. minuti pogotkom Matea Barukčića, a upravo taj pogodak je bio i jedini u prvom dijelu. No, u drugom poluvremenu se igra potpuno rasplamsala. Već u 49. minuti bilo je 2:0, a strijelac drugog pogotka za domaćine bio je Marko Bošnjaković. Taj drugi pogodak je razbudio goste, koji dolaze do smanjenja na 2:1 pogotkom Darija Đurića u 68. minuti. Kad se činilo da će ovaj susret završiti pobjedom domaćina, ukazao se Đurić te svojim pogotkom poravnava rezultati, a time i donosi bod svojoj momčadi. U sljedećem kolu Perkovci idu u Podcrkavlje, a Slavonac dočekuje Podvinje.

NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC 2:2 NK PODCRKAVLJE

Još jedan neizvjestan dvoboj igrao se u Slavonskom Šamcu, a nakon dvostrukog vodstva Podcrkavlja, Graničar se uspio oba puta vratiti u susret te tako ovaj dvoboj završava remijem 2:2 (1:1).

Gosti su poveli relativno rano, strijelac u 18. minuti bio je Matej Plivelić. Brzo se vraćaju domaćini u susret jer je u 33. minuti Ivan Galić poravnao iz kaznenog udarca te se s 1:1 odlazi na predah. U drugom dijelu su poveli ponovno gosti, strijelac u 69. minuti za novo vodstvo Podcrkavlja bio je Mateo Blažević. Ipak, već 4 minute poslije Galić svojim drugim pogotkom vraća stvari na početak. Do kraja je bila još poneka prilika, no nije bilo promjene rezultata. U sljedećem kolu Graničar dočekuje Slogu (J), a Podcrkavlje dočekuje Perkovce.

Trener Graničara, Ivan Jurić, zadovoljan je predstavom svoje momčadi:

Bili smo previše statični i nervozni tokom prvog dijela i gosti su poveli lijepim udarcem iz daljine. Srećom brzo se vraćamo iz opravdanog jedanaesterca. Zatim radimo glupost i dobivamo crveni karton prije odlaska na odmor. Drugi dio uz par izmjena napadamo i kontroliramo utakmicu, gdje se ne vidi da imamo igrača manje, ali gosti iz prekida ponovo vode. Vraćamo se eurogolom Galića, tražimo pobjedu, ali nismo bili mirni u završnici. Čestitke gostima na fer igri, sucima na dobrom suđenju i mojim dečkima koji su se borili do zadnje sekunde.

NK SLAVEN LJUPINA 1:5 NK PSUNJ SOKOL

Veliki derbi igrao se u Ljupini, a ulog je bio jako velik. Tko ne ostvari dobar rezultat polako gubi hvat za vrhom ljestvice, a u ovom susretu Slaven nije uspio opravdati domaći teren tako da Psunj slavi ogromnu pobjedu 1:5 (1:2).

Već u 4. minuti poveli su gosti preko Enisa Seferovića. Nije dugo trajalo minimalno vodstvo Psunja, koji je u 11. minuti povećao vodstvo na 0:2 preko Nikole Lipovca. Pribrali su se malo domaćini te su u 44. minuti uspjeli smanjiti pogotkom Josipa Horvatovića pa se s tim rezultatom otišlo na predah. U nastavku je postojala samo jedna ekipa, a to je bio Psunj. Senad Bajrić je odmah u 49. minuti zabio za 1:3 Psunja. U 65. minuti Seferović postiže svoj drugi pogodak na susretu, a točku na i odlične predstave Psunja stavlja Omer Seferović pogotkom u 88. minuti. Ova pobjeda znači jako puno za Psunj jer su na taj način ostali prva pratnja vodeće Batrine. U sljedećem kolu Slaven gostuje kod BONK-a, a Psunj Sokol na domaćem terenu u derbiju prvenstva dočekuje Batrinu.

NK BATRINA 1:0 NK BUDUĆNOST

Nije Batrina dozvolila da Psunj slučajno preuzme vrh ljestvice te su minimalnom pobjedom protiv Budućnosti zadržali vrh ljestvice.

Relativno rano su domaći nogometaši riješili pitanje pobjednika u ovom susretu. Već u 16. minuti Martin Vlaović se najbolje snašao te je zabio za 1:0 domaćina. Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika da se mreže tresu, no ostalo je minimalnih 1:0 te tako Batrina nastavlja s odličnim igrama. Sljedeći vikend Batrini donosi veliki derbi protiv Psunj Sokola, a Budućnost dočekuje Omladinac (V).

NK ŠOKADIJA 2:1 NK OMLADINAC (V)

Nogometaši Šokadije nemaju sezonu za pamćenje te su uvjerljivo posljednja momčad Zapada, no u današnjem domaćem susretu su uspjeli svladali Omladinac (V) 2:1 (2:0).

Ivan Čabraja je doveo domaće nogometaše u vodstvo u 23. minuti susreta, a već u 35. minuti Gabrijel Didović zabija za 2:0 Šokadije te se s tim rezultatom odlazi na odmor. Pribrali su se malo gosti u drugom dijelu, no nisu uspjeli izjednačiti. Jedini pogodak za Omladinac zabio je Gabrijel Krijan u 84. minuti susreta, a do kraja nije bilo vremena za izjednačenje pa Šokadija slavi prvu pobjedu ove sezone. U sljedećem kolu Šokadija ide na noge Svjetlosti, a Omladinac ide u Rešetare.

Hrvoje Wdovjak ne može biti zadovoljan današnjim rezultatom:

Čestitam ekipi Šokadije na pobjedi, lijepo je vidjet ekipu koja se veseli kad pobijedi, a ja se nadam da ću svoju ekipu još bar jednom kako se veseli. Želim iskoristiti priliku i svima čestitati Uskrs.

NK POSAVAC 6:1 NK SLAVIJA STARO PETROVO SELO

Ugostio je Posavac na domaćem terenu Slaviju, a iako je Slavija neugodna ekipa, na terenu Starog Polja postojali su samo domaćini te slave pobjedu 6:1 (3:1).

Jako rano su domaćini uspjeli zabiti dva pogotka. U 12. minuti Stjepan Matošević dovodi svoju momčad u vodstvo, a isti igrač 6 minuta poslije povećava na 2:0. Već u 21. minuti bilo je 2:1, kad je precizan bio Marko Čevizović. Filip Jurčević je do poluvremena zabio još jedan pogodak za domaćine, precizan je bio u 39. minuti. U nastavku je postojao samo domaćin. Jurčević je svoj drugi pogodak zabio u 63. minuti, a 4 minute poslije Marko Mihić povećava na 5:1. Konačnih 6:1 postavlja Tin Čmelješević u 71. minuti te tako domaćini slave odličnu pobjedu. U sljedećem kolu Posavac ide kod Slavonca (G/D), a Slavija dočekuje Mladost.

Trener Slavije, Željko Bakunić, nimalo nije zadovoljan predstavom svojih igrača:

Čestitam domaćinu na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi. Sve ponuđeno su objeručke prihvatili. Mi danas jednostavno nismo došli na utakmicu, očito smo ostali negdje slaveći Uskrs.