Posavac u Ruščici ugostio nogometaše iz Ličkog Osika

U sklopu priprema za proljetni nastavak prvenstva u skupini B Druge Županijske nogometne lige Posavac je u Ruščici ugostio Croatiju ’92 iz Ličkog Osika. Bila je to zanimljiva utakmica koja se igrala po teškom terenu za igru koja je na kraju završila s minimalnom pobjedom domaćih s 1:0. Ovi klubovi nastavit će suradnju, dok se uzvrat planira u Ličkom Osiku vjerojatno uoči početka nove sezone.

Jednu od svojih posljednjih utakmica uoči početka nastavka prvenstva u skupini B Druge Županijske lige odigrali su nogometaši Posavca koji su u Ruščici s 1:0 bili bolji od Croatije 92 iz Ličkog Osika. Premda je travnjak u posljednje vrijeme u dobrom izdanju zbog obilne kiše moglo se igrati te je najvažnije da je sve prošlo bez ozljeda. Razlog zašto je došlo do ove utakmice su 2 igrača koja su iz Ruščice i koji igraju za Croatiju ’92, a to su Matej Biro i Stjepan Lucić.

Prema tome momčad Croatije ’92 iz Ličkog Osika u natjecanju Prve Županijske lige Ličko – senjske nalazi se na 1. mjestu s 9 pobjeda i samo jednim porazom koji su doživjeli u posljednjem kolu od ekipe koja se nalazi na posljednjem mjestu. U svom prvenstvu imaju čak 13 bodova prednosti ispred Bunjevac Gavrana iz Krivog puta, međutim, nemaju ambiciju plasmana u viši rang.

Nikada u klupskoj povijesti ova 2 kluba nisu odigrala međusobnu utakmicu, dok će vrlo vjerojatno od sada ovi susreti postati tradicionalni.

U prvom poluvremenu gosti iz Ličkog Osika imali su nekoliko pokušaja, prvo preko Mateja Bire, pa Gorana Asića i na kraju Mateja Draškovića, međutim, ovozimsko pojačanje na golu Posavca Mario Drmić uspio je svoju mrežu sačuvati netaknutom. Za momčad iz Ruščice iz slobodnih udaraca prijetio je Ivan Olić kao i Fran Marijanović koji nije stigao na povatnu loptu od Tonija Sedle poslati u mrežu. U drugom poluvremenu prvi se u prigodi u 48. minuti našao kapetan Posavca Krešimir Liović kojeg je proigrao Marijan Pilipović, međutim, Mihael Petrlić zaustavio je njegov udarac. Malo kasnije u 60. minuti ponovno Liović pokušava, ali sada je vratar Croatije ’92 bio dobro postavljen. U 68. minuti Plavi iz Ruščice došli su do vodstva kada je Tomislav Samardžija uposlio Ivana Olića, a ovaj je pogodio ispod Petrlića za vodstvo Posavca od 1:0. Do kraja utakmice Ličani su imali dvije dobre prigode za poravanje. Prvo je u 75. minuti udarac mladog Mile Bašića otišao malog pokraj gola pričuvnog vratara Fabijana Lazarića, dok je u 82. minuti domaćeg čuvara mreže spasio njegov suigrač. Naime, najbolji igrač Croatije ’92 Dražen Jurković kao stoper otišao je pred gol te je dobio dobru loptu od Mateja Bire, međutim, moguće poravnanje spasio je Petar Ravlić te je ostalo Posavac (Ruščica) – Croatia ’92 (Lički Osik) 1:0.

Naravno da je nakon ove prijateljske utakmice nastavljeno zajedničko druženje u klupskim prostorijama, dok se sada jedni i drugi okreću svojim prvenstvima u kojima se bore za sami vrh.