/Porazi Osijeka i Požege na otvaranju natjecanja U NAREDNOM KOLU REGIONALNI DERBI
rk požega fb

Krenulo je natjecanje i u Prvoj HRL, a oba naša predstavnika nisu imala željeni start. Osijek je poražen od Metalca, a Požega na svom parketu poražena od Čakovca.

11

RK Požega – MRK Čakovec 29:31 (16:17)

U prvom dijelu gledali smo potpuno izjednačene dvije ekipe u kojoj su domaći tek dvaput imali prednost od dva pogotka razlike (3:1 i 6:4). Gosti prvi put dolaze u vodstvo u 20. minuti 11:12 pa u završnici postižu dva pogotka i na odmor odlaze vodstvom 16:17.

U 40. minuti već je velikih 19:24 za goste iz Čakovca no tada se Ćosić vraća na gol i u 50. minuti golom Ivana Antunovića je 27:27. Kod 29:29 u 55. minuti domaći imaju nekoliko puta napad za vodstvo, ali to nikako ne koriste pa u završnici rade naivne i početničke greške te dopuštaju gostima pobjedu 29:31.

Ivan Antunović postigao je 8 pogodaka, Marko Sertić 6, a Oleg Polanec 5 zgoditaka. Antonio Ćosić obranio je 10 udaraca. Kod gostiju najviše uzdaha pobrao je mladi vratar Vito Horvat koji je ušao u igru sredinom prvog dijela i do kraja obranio 9 udaraca. Petar Sklepić i Igor Krajner postigli su po 7 pogodaka, dok su se Dario Horvatić i Nikola Vuković 6 puta upisali u strijelce.

U narednom kolu je prema rasporedu naš regionalni derbi u Osijeku.