/Porazi đakovačkih rukometaša i rukometašica RUKOMETAŠI BILI VRLO BLIZU OSVAJANJU BODOVA
đak ruk

U utakmicama đakovačkih rukometaša i rukometašica nije bilo uspjeha, bolji su bili Varaždinci i Bjelovarčanke.

PREMIJER HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

18. KOLO

ĐAKOVO – VARAŽDIN 1930   30:31 (13:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (Metković).

ĐAKOVO: Filipović 5, Franta, Perić 3, Barberić, Lubar, Kovač, Petrović, Klepo 5, Kvesić, Šimić 2, Škalić, Zavada 4, Rotim 3, Grabar, Tot, Marko Bureš 8. Trener: Jerko Pejić.

VARAŽDIN 1930: Špikić, Šipić 2, Vučko 7, Lind 8, Novak, Horvat 6, Vincek, Vidaček 2, Črnila, Huš 2, Hirš 1, Levak, Huntinec 1, Marčec 2.

Položaj na tablici sugerirao je da su Varaždinci apsolutni favoriti u susretu protiv Đakovčana, međutim sam tijek susreta nije baš to i pokazao. Dugo će Đakovčani žaliti za propuštenim prilikama da upišu bod(ove) protiv vodeće momčadi Premijer lige.  „Returišarana“ momčad Đakova u kojoj su u zimskoj stanci došli Zavada, Šimić, Kovač bila je jako blizu iznenađenju. Na otvaranju susreta Đakovčani su u petom minuti poveli 4:2 međutim gosti su za samo dvije minute došli do 4:4. Izjednačenu igru gledali smo do 20 minute kada Varaždinci serijom golova stječu osjetniju prednost (12:8) i do odmora uspijevaju sačuvati tu prednost (17:13).

U nastavku susreta  do 43. minute Varaždinci su kontrolirali rezultat, a tada golovima Marka Bureša dolaze do minimalnog zaostatka (21:22). Do prvoga izjednačenja, golom Brune Zavade, domaći igrači dolaze kod rezultata 23:23, da bi u 49. Marko Rotim, a zatim i Luka Perić dva puta poravnavali rezultat (24:24, 25:25).  U 54. minuti golovima Marčeca i Linda Varaždinci dolaze do vodstvo 29:27, a Đakovčani brzim akcijama pokušavaju sustići prednost gostiju. Međutim, nekoliko tehničkih pogrešaka i promašenih čistih situacija donijelo im je poraz.

U redovima Đakova najbolji pojedinac bio je vratar Kvesić koji je prikupio odličnih 17 obrana, a u napadačkom dijelu dominirao je Marko Bureš s osam golova. Odličnu partiju pružili su  i mladi Klepo i Filipović te organizator igre Luka Perić.

U gostujućim redovima najbolji su bili Kevin Lind s osam (uz stopostotni učinak) i Leon Vučko sa sedam pogodaka.

S novim porazom Đakovčani ostaju na pretposljednjem mjestu s deset bodova, a u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje kod Dubrave.

ĐAKOVO – BJELOVAR  21:30 (9:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić.

ĐAKOVO: Marijana Privara 3, Marina Dubravac 3, Maria Češnik 2, Iris Ćurić 1, Iva Orgulan, Martina Goluža, Marija Prskalo, Ivana Zirn 3, Danijela Varnica, Lucija Beljan 1, Zvonimira Klemen, Maja Mihalina 7, Marija Matasović, Lucija Prekačin 1, Lena Dunđerović, Maja Matasović

BJELOVAR: Magalena Nikšić 4, Kristina Smiljčić 6, Maja Tolić 5, Ana Marija Peti 1, Iva Galetić 3, Iva Pongrac 5, Mihaela Gavrić 1, Anamarija Mikulić 2, Iva Hruby 1, Karmela Pokopac, Mirna Gašparović 2, Martina Turković, Josipa Sanader.

U nastupima đakovačkih rukometašica ništa novo.  I ekipa Bjelovara odnijela je bodove iz Đakova i to lakše od očekivanoga. Već u sedmoj minuti gošće su povele 7:1 i tada je bilo jasno da će bodovi iz Đakova. Do odlaska na odmor Đakovčanke su održavale kakav-takav rezultatski priključak, ali ipak gošće su kontrolirale rezultat. Na odmor su gošće otišle s prednošću od pet golova (14:9).

U nastavku susreta, točnije u prve tri minute nastavka, tračak nade u preokret donijele su golovima Ivana Zirn i Marijana Privara smanjivši gostujuću prednost na samo minus 3 (11:14). Ali, gošće za samo deset minuta dolaze do nedostižnih 20:12. Do kraja susreta Bjelovarčanke su došle do visoke pobjede koja ih i dalje ostavlja u sredini tablice. A Đakovčanke i dalje čvrsto drže „fenjer“ sa samo dva boda.

U sljedećem 16. kolu đakovačke rukometašice će na gostovanje u Dugo Selo.