Poraz Spačve prije diobe lige koju nastavlja u Ligi za ostanak

Kao što se moglo i pretpotstaviti, dramatično i neizvjesno do posljednje sekunde bilo je 18. kolo Paket24 Premijer lige. To posebno vrijedi za klubove koji su se borili da uđu u Ligu za prvaka. Varaždin je na kraju slavio protiv Poreča i osvojio broj jedan prvog dijela sezone, jer ima bolji međusobni učinak protiv Sesveta koje su također skupile 25 bodova. Gorica je pak, pogotkom u posljednjoj sekundi u Sesvetama osvojila bod, ali joj to nije dovoljno da bude u biranom društvu, i morat će igrati Ligu za ostanak. Umag je porazom u Rijeci najbliži Dubrovniku. Bjelovar je bio dominantan protiv Spačve.

Burno je i vrlo neizvjesno bilo u Sesvetama. Nakon odličnog početka domaćina i dva vodstva po dva razlike, 3:1 i 7:5, Gorica je bolje odigrala završnih deset minuta prvog dijela i na predah odnijela minimalnu prednost, 12:13. U drugom dijelu vidjeli smo ravnopravnu borbu sve do posljednje četvrtine. Tada domaćin uspijeva napraviti seriju od četiri pogotka za redom i dobrim dijelom prelomiti susret. Gorica je nekoliko puta stizala na minus dva, ali sve do posljednje dvije minute nije uspijevala prići bliže U posljednjih pet minuta probudio se Dominik Novak i s tri svoje bombe s deset metara probudio nadu  Ali Sesvete su imale Karpa Sirotića koji je realizirao tri sedmerca za redom i na kraju doveo momčad u posljednjih 30 sekundi s pogotkom prednosti. Ali domaćin nije izdržao, pogriješio je i Gorica je pogotkom u posljednjoj sekundi izborila remi 24: 24, ali to joj nije bilo dovoljno da osigura Ligu za prvaka, jer su svi ostali rezultati bili protiv nje. Varaždin je naime dobio Poreč, a Dubrava bila bolja od Dubrovnika. S devet pogodaka, od toga šest sa sedam metara Karpo Sirotić bio je najbolji strijelac domaćina. Goste je pak, predvodio Hrvoje Ceković sa šest.

Vrlo neizvjesno bilo je i u Varaždinu. I tu se praktički kao i u Sesvetama igralo pogodak za pogodak. Domaćin je držao prednost sve do pet minuta prije kraja prvog dijela. Tada Poreč preuzima vodstvo i na kraju prvih 30. minuta ima plus jedan, 16:17. Treba reći da je u tom razdoblju bilo čak 11 izjednačenja. Drugi dio pripada Varaždinu. Nakon što su sredinom poluvremena pobjegli na četiri razlike (25:21), činilo se da sigurno i bez stresa kroče ka pobjedi. Ali Poreč je po tko zna koji put ove sezone pokazao karakter, nije se predao premda je imao osiguranu Ligu za prvaka i prije toga susreta. U 51. minuti sve vraćaju na početak novim izjednačenjem (26:26). Minutu i pol poslije i vode 27:28. Ali ne uspijevaju izdržati novi nalet Varaždinaca i na kraju su morali potpisati predaju. S osam pogodaka Fabijan Grubišić bio je najbolji u redovima varaždinskog sastava. Gostima nije pomoglo ni 13 obrana njihovih vratara, ni odlična večer Luke Moslavca koji je zabio osam pogodaka. Varaždin je tako imao razloga za dvostruko slavlje, ulazak u Ligu za prvaka, ali i prvo mjesto. Poreč je pak, završio ne poziciji broj četiri.

Bjelovar nije propustio priliku, bez obzira što je igrao bez Tibora Jurjevića, prvog strijelca Paket24 Premijer lige (120 pogodaka) da pobjedom nad Spačvom Vinkovci uđe u Ligu za ostanak s četiri boda. S obzirom na turbulentan početak sezone, jer su prvu pobjedu upisali tek u 7. kolu  to je vrlo dobro ostvarenje. Vinkovčani su bili ravnopravni   četrdesetak minuta. A onda je Bjelovar podigao ritam i odjurio do velike i vrijedne pobjede. Na poluvremenu je domaćin imao plus dva, 15:13. Spačva se držala na toj ili malo većoj razlici do sredine nastavka. Onda Bjelovar nizom od četiri pogotka za redom odlazi na plus šest i rutinski privodi susret kraju. Opet je jedan od domaćih junaka bio Dubravko Grgić s 15 obrana. Prvi strijelac pak, bio je Matej Vuleta sa sedam pogodaka. Kod gostiju, najprecizniji David Čičak sa šest pogodaka.

Umag je s Josipom Maršanom koji je odradio dvogodišnju suspenziju zbog dopinga stigao silno ohrabren na Zamet. I to se vidjelo u njihovoj igri. Vodili su prvih dvadesetak minuta. Ali završnica prvoga dijela ipak pripada domaćinu koji je posljednjih deset minuta dobio sa 6:2, i na kraju mirno s plus četiri (16:12) otišao u svlačionicu. Silno se Umag trudio u drugom dijelu, ali nikako nije mogao pratiti ritam domaćina. Prednost Zameta brzo je rasla, i već sredinom drugoga dijela postala neuhvatljiva za goste. S devet pogodaka Tin Tomljanović obilježio je sedmu pobjedu domaćina ove sezone. Kod gostiju najzapaženiji Gabriel Buvinić s osam pogodaka. On je ujedno i drugi strijelac prvog dijela Paket24 premijer lige sa 109 pogodaka.

Varaždin je dakle osvojio broj jedan u ovom dijelu sezone. Isti broj bodova 25 imaju i Sesvete, ali su slabije u međusobnom susretu s Varaždincima. Dubrava je sjajnom završnicom sa šest pobjeda u nizu treća, a Poreč četvrti. Gorica će s pet bodova krenuti kao prva u Ligi za ostanak. Četiri boda ima Bjelovar, tri zamet, dva Spačva Vinkovci, a jedan Umag. Bez bodova u završni dio sezone krenuti će Dubrovnik.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 18. KOLO
SESVETE – GORICA 24:24
VARAŽDIN 1930 – POREČ 32:30
BJELOVAR – SPAČVA VINKOVCI 31:23
ZAMET – UMAG 30:25
DUBROVNIK  – DUBRAVA  19:36