Polufinala za Autopraonicu Mustang, Caffe 5 Graviu DGO, Mursu VBK i CB Downtown

U subotnjem programu malonogometnog turnira Tenja 2022 svoje susrete grupne faze igrali su pioniri, dok smo kod seniora saznali polufinaliste turnira, a to su redom Autopraonica Mustang, Caffe 5 Gravia DGO, Mursa VBK i CB Downtown.

Subotnji program na turniru počeo je sa pionirskim dijelom gdje također još traje grupna faza a u prvom od dva dvoboja pionira snage su odmjerili momčadi NK Čepin i Lege, a Lege su pobjedile rezultatom 2:0 pogocima Tomljanovića i Pavlića.

U drugom susretu pionira susrele su se momčadi PZ Ćelije i Slavonac Tenja, a pobjedu je odnijela momčad iz Ćelija rezultatom 5:1. Susret je obilježilo hat-trick Karla Majhena.

Subota je napokon donijela i susrete četvrtfinala seniora, a prvi četvrtfinalni sraz bio je onaj između Autopraonice Mustang i MNK Saponije. Jedine golove u regularnom dijelu susreta vidjeli smo na samom početku i kraju drugog poluvremena. Naime, Saponija je došla u vodstvo u pogotkom Filipa Relotića, da bi u posljednjoj minuti susreta susret u produžetke uveo Roberto Marić. Susret je otišao potom na kaznene udarce, da bi se u heroja susreta prometnuo Matija Tominac sa dvije obrane kojima je uveo svoju momčad u polufinale.

Turnir se potom nastavio drugim susretom četvrtfinala gdje su se susreli Caffe 5 Gravie DGO i Probea d.o.o, a konačni pobjednik bila je momčad Caffe 5 Gravia koja je slavila sa visokih 8:0 te si tako osigurala vizu za polufinale. Dvostruki strijelci za Caffe 5 Graviu bili su Duje Dragun i Anton Šerić, dok su po jednom mrežu tresli Vuković, Domović, Grizelj i Blagojević.

Zatim je dosada stopostotna Mursa VBK tražila svoje mjesto u polufinalu u okršaju sa ekipom Osječko Radler, a do njega je došla konačnim slavljem 2:1.  Za Mursu VBK strijelci su bili Šinko i Mihaljević,  dok je za Osječko Radler smanjio rezultat na 1:2 autogolom igrač Murse VBK Miran Horvat u posljednjoj minuti susreta.

Subotu u Tenji posljednjim četvrtfinalnim susretom zaključili su momčadi CB Downtown i Sarvaš. U poslastici za kraj dana razloga za slavlje imali su dečki iz ekipe Downtown koji su osigurali posljednje mjesto u polufinalu slavljem 4:2 i  tako kompletirali još jednu vrhunsku malonogometnu večer. U prvom poluvremenu vidjeli smo jedan gol i to Radošev za vodstvo Downtowna. Na 2:0 diže Belaj u dvadesetoj minuti susreta, da bi samo minutu poslije rezultat na 2:1 smanjio Špoljarić. U idućoj minuti ponovno pogodak, ovaj put Downtowna za 3:1, strijelac Radoš i njegov drugi pogodak večeri. Zatim je na 3:2 smanjio Mišić, da bi Ileš zaključio susret što se golova tiče pogotkom za 4:2 u posljednjoj minuti susreta.

Raspored za nedjelju ponovno će kao i u subotu započeti pinori susretima polufinala u kojima se sastaju momčadi Lege i Čepin, da bi se u drugom susretu trebali susresti momčadi Perfect Team i PZ Ćelije.

Kod veteranske konkurencije, u susretima polufinala susresti će se momčadi Eko Jazo i Caffe 5 Gravia te u drugom susretu AB Skripta i Hebron Kafić Uzdravlje.

Nedjeljni spektakl u Tenji zaključit će svojim polufinalnim susretima i seniori, a final four u toj konkurenciji otvorit će okršaj Murse VBK i Autopraonice Mustang, da bi nedjeljni dan u Tenji svojim susretom zaokružili CB Downtown i Caffe 5 Gravia DGO.