/Polovičan učinak Slavonskih drugoligaša SLAVLJE CIBALIJE, REMI OSIJEKA, PORAZ BSKA
FB_IMG_1570093798841

Jučer je odigrano osmo kolo 2. HNL u kojem su tri slavonska kluba kombinirani osvojila 4 boda.

Cibalia je na svom terenu slavila protiv bivšeg prvoligaša Rudeša. Nebeskoplavi su sredinom prvog dijela došli do dva gola prednosti, u 20. minuti zabio je Bajić, a tri minute nakon toga na 2:0 diže Salapić. Mladinina momčad čuvala je prednost do same završnice kada u 89. minuti Mesarić smanjuje na 2:1, no do kraja je prednost sačuvana i Cibalia je stigla do osmog boda.

U derbiju kola druga momčad Osijeka ugostila je drugu momčad splitskog Hajduka i odigrala utakmicu bez golova. Remijem je Osijek sačuvao bod prednosti u odnosu na Hajduk te je i dalje u samom vrhu iako Šibenik sve više odmiče.

BSK je gostovao na Hitrec Kacianu i doživio novi, tko zna koji poraz s jednim golom zaostatka. Dinamo je dva puta iskoristio ne koncentriran ulazak BSK-a u utakmicu, odnosno u svakom poluvremenu po jednom. U završnici, u 89. minuti Nebojša Popović je iz kaznenog udarca smanjio zaostatak, no za povratak ipak nije bilo dovoljno vremena.

U sljedećem kolu u nedjelju BSK je domaćin Cibaliji dok Osijek ide na gostovanje kod Rudeša.