/Polet slavio u derbiju i sačuvao prednost 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO
dračice

Polet slavio u derbiju i sačuvao prednost 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

Unatoč dobroj igri nogometaši Vinogradara pali su u Semeljcima pred 200ak gledatelja pa je Polet ostao čvrsto na vrhu. Naravno, i Polet je odigrao sjajnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu kad su postigli sva tri gola i zasluženo slavili. Strijelci za Semeljčane bili su Đuretković, Vuksanović i Ćosić.

Poletu za petama je ostala Slavonija koja je u Budrovcima do nogu potukla Slogu, ispratili su Budrovčani goste sa čak sedam komada u mreži uz sedam različitih strijelaca. Hajduk je poražen u Gašincima pa je počeo zaostajati za vrhom, strijelci za HOŠK bili su Živković i Novaković. Dračice su sjajno krenule s novim trenerom Šimom Živkovićem koji je očito prvo poradio na defanuivnom dijelu igre što mu je protekle sezone bio forte u borbi za naslov prvaka. Šarčević, Krizmanić i Žulj bili su strijelci za glatku pobjedu na gostovanju u Kondriću. Šokadija je bila još efikasnija, ona je s 4:0 slavila kod Jedinstva, strijelci su bili Andrijević i Degmečić u prvom, te Damjanović u drugom, a još je jedan u vlastitu mrežu ugurao Paradžik. Posao Šokadiji je uvelike olakšala činjenica da je domaćin startao s deset igrača, a vrlo rano je zbog ozljede ostao i bez još jednog. Bez obzira na brojčani deficit Jedinstvo je sportski odigralo do kraja bez “ozljeda” za što zaslužuju pravi respekt!

Treća gostujuća pobjeda djelo je Dinama koji je s 2:0 slavio protiv Radničkog a oba pogotka, i oba u prvom poluvremenu, postigao je Davor Tiborc. Omladinac je konačno stigao do svoje prve pobjede, na svom su terenu s 3:1 nadigrali Budućnost. Domaćin je poveo već u 8. minuti, kazneni udarac iskoristio je Slaven Sekić koji je u 22. minuti pogodio i za 2:0, a u istoj minuti gost je ostao i s igračem manje jer je Vladimir Đuretković izgubio živce i opsovao suca. Četiri minute nakon toga Omladinac je zabio i treći gol i odlučio pitanje pobjednika, strijelac je bio Borna Vardić. Unatoč igraču manje gost je u 68. minuti iz jedanaesterca smanjio golom Ante Grgića. Ono što je za svaku pohvalu je reakcija isključenog Vladimira Đuretkovića nakon utakmice kada se ispričao za svoj postupak, zaista sportski, kapa do poda!