/Niti Polet nije slomio čudesnu obranu Omladinca DRAČICE ZAUSTAVILE ŠOKADIJU, GOLIJADA U VIŠKOVCIMA
omladinac josipiovac

Đakovačka 2. ŽNL zaista plijeni pažnju zahvaljujući čudesnom nizu vodećeg Omladinca. Već samih 9 pobjeda iz isto toliko susreta je rezultat za svaki respekt, a kada se tu doda činjenica da njihovi vratari još niti jednom nisu vadili loptu iz mreže to postaje baš impresivno! Trener Šimo Živković je sa svojim igračima napravio fenomenalan posao, a nakon kiksa prvog pratitelja Šokadije na domaćem terenu sada je i bodovna zaliha vrlo lijepih 5 bodova. Rijetko se događa da je najbolji napad lige u sjeni svojih suigrača u obrani, ali je napadače Omladinca zadesila upravo takva sudbina pa se više priča o Brandisu i društvu nego o Anti Habadi koji je prvi topnik lige. Kompletan izvještaj s 9. kola 2. ŽNL prenosimo s portala Đakovo-sport.com:

HAJDUK (ŠP) – MLADOST (I) 2:0 (0:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek).Strijelci: 1:0 Stjepan Đambić (51.), 2:0  Gurdon (63.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Matija Đambić (7. Veselinović), Blažević (85. Horvat), Blažeković (62. Ljubić), IvanBjelork, Mandić (77. Jelenčić), Rudnički, Ognjenović, Gurdon, Stjepan Đambić (72. Milić), Marko Bjelobrk.

MLADOST (I): Dolić , Dudaš, Ivan Išasegi (52. Ferić), Mikloš (58. Radočaj), Lulić, Jurić, Goran Išasegi (86. Kolar), Bauer, Bošnjak (77. Tadić), Lovrić (86. Aleksa), Mario Išasegi.

Nogometaši Hajduka opravdali su ulogu favorita protiv Ivanovčana. Nažalost, utakmica je počela teškom ozljedom Matije Đambića koji je nezgodno pao na ruku, a vozilom Hitne pomoći odvezen je u bolnicu. Umjesto njega  je ušao Matej Veselinović. Pod dojmom ozljede proteklo je prvo poluvrijeme u kojemu su domaćini imali više od igre, ali napadači nisu bili raspoloženi.

U nastavku susreta, bolju igru domaćini su okrunili s dva pogotka. Najprije je u 51. minuti Stjepan Đambić postigao vodeći pogodak za Hajduk da bi u 63. Stjepan Gurdon postavio konačni rezultat. Za zasluženu pobjedu Hajduka

111 gif reklame

BUDUĆNOST – REKORD 1:1 (0:1)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Josipović (29.), 1:1 Ručević (52.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Filipović, Šimić (70. Jukić), Grgić, Perić, Ručević, Gregić, Crnojević (90. Babić), Paradžik, Bruno Gregić, Keglović (46. Matej Pavić).

REKORD: Rukavina, Božidar Kedveš, Francem, Ambrušić (82. Jackanić), Drmić, Marić, Josipović, Josip Žeravica, Danijel Kedveš (90. Gabrijel Kedveš), Marijan Žeravica, Stanić.

Gorjanci su vjerovali da protiv Kondrićana mogu doći do pobjede koja bi ih maknula s posljednjega mjesta. Međutim, gosti zasluženo odnose bod. Iako su Gorjanci imali terensku inicijativu, Kondrićani su prvi poveli. Igrala se 29. minuta kada je Josipović iz dobro osmišljene kondrićke akcije doveo svoju momčad u vodstvo. Dokraja prvoga poluvremena Gorjanci su pokušavali doći do izjednačenja, ali Rukavinina mreža ostala je netaknuta.52.minuti kada je Petar Ručević psotigao pogodak za izjednačenje. Do kraja susreta, obje su momčadi imale nekoliko prilika za gol, ali prema prikazanoj igri podjela bodova je najrealnija.

DINAMO (TR) – JEDINSTVO 1:2 (0:1)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Jadranko Mor (Đakovo). Strijelci: 0:1 Matković (40.), 0:2 Aščić (59.), 1:2 Živković (80.).

DINAMO (TR): Svilanović, Nikolić (78. Martinović), Bartoš, Turković, Habada, Josip Franjić (10. Dario Franjić), Vuković, Katalenić, Živković, Mikić, Jambrec (38. Ivaković).

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec (70. Dalibor Paradžik), Balabanić, Marjanović (90. Matković), Sekić, Blažević, Matković, Aščić, Silvio Vočanec.

Nogometaši Dinamo osokoljeni prošlotjednom pobjedom u Dračicama, krenuli su sa željom da i protiv Forkuševčani dođu do bodova i tako pobjegnu s dna tablice. U prvom poluvremenu, imperativ domaće pobjede donio je rastrganu igru u kojoj se najčešće preskakala igra i pokušavalo se što prije doći do gola. U takvoj igri gosti su u 40. minuti iskoristili kontru i golom Matkovića došli u vodstvo. To je bio rezultat prvoga poluvremena. Forkuševčani su bili strpljivi i čekali su svoju prigodu iz kontri, a u  58. minuti nisu realizirali najstrožu kaznu. Ipak, samo minutu nakon toga, Aščić postiže drugi pogodak za gostujuće vodstvo 2:0. Domaći igrači krenuli su na sve ili ništa i takva igra donijela im je smanjenje rezultata. U 80. minuti Živković je postigao gol za Dinamo, ali na njihovu žalost, to je bio jedini pogodak. Do kraja utakmice gosti su uspjeli sačuvati stečenu prednost i na kraju zasluženo odnijeli sva tri boda.

ŠOKADIJA – DRAČICE 1:1 (1:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Nikola Romac (Zagreb). Strijelci: Mašić (3.), 1:1 Rendulić (22. – ag).

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić (58. Marković), Degmečić, Matić, Pačarić, Rendulić, Andrijević, Josip Damjanović (79. Bilobrk), Čolić, Šunić (28. Mario Damjanović), Mašić. Trener: Nikola Salopek.

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Šarčević, Pear Andričić, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Tadić (68. Željko Čečura), Udovičić (86. Jukić), Domagoj Krizmanić, Kasa. Trener. Ivica Gavran.

Dračičani su odigrali hrabru utakmicu u Strizivojni i zasluženo odnijeli bod. Ovo je druga utakmica u kojoj su Strizivojnci propustili pobjedu čime su zaostali za vodećim Omladincem čak pet bodova.

Što se tiče golova, sve je riješeno u prvih dvadesetak minuta. Već u trećoj minuti Antonio Mašić doveo je domaćine u vodstvo 1:0, a u 22. minuti autogolom Tomislava Rendulića Dračičani su izjednačili na 1:1. Do kraja utakmice više nije bilo golova čime gosti mogu biti zadovoljniji jer su na teškog gostovanju osvojili bod i tako donekle popravili prošlotjedni dojam. A Šokadija izgubila dva boda i poremetili svoj plan u jesenskom dijelu prvenstva.

RADNIČKI – HOŠK  4:3 (4:2)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Osijek). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Horvat (20.), 1:1 Kust (25.), 2:1 Kovač (31.), 3:1 Horvat (33.), 3:2 Rac (37.), 4:2 Horvat (43.), 4:3 Rac (47.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kvesić (71. Antonio Lagator), Jelečević (78. Plavšić), Marko Mijakić, Goran Lagator, Radoš (90. Bikić), Kovač, Gudelj, Horvat, Domagoj Mijakić (88. Luka Drenjančević), Vlajčić (53. Majstorović).

HOŠK: Grubešić, Vomš, Martinović (75. Sičaja), Karalić, Igor Franjić, Katarin, Šifner, Kust, Ivić (55. Perić), Rac, Hrgić.

Odličnu utakmici odigrali su nogometaši Radničkoga i HOŠK-a  koji su postigli sedam pogodaka, a to se naravno najviše svidjelo gledateljima. Junak utakmice svakako je Zlatko Horvat, strijelac tri viškovačka gola. U prvom poluvremenu Viškovčani su došli do dva pogotka prednosti (3:1)da bi u završnici prvoga dijela Horvat postigao i treći pogodak za 4:2

U nastavku susreta, Danijel Rac u 47. minuti smanjuje rezultat na 4:3, a do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

POLET – OMLADINAC (J) 0:3 (0:2)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Branko Nikolić (publika). Strijelci: 0:1 Igor Stuhli (6.), 0:2 Habada (36.), 0:3 Alen Stuhli (85.).

POLET: Drenić, Knežević (46. Maričević), Galić (46. Filip Paradžik), Veber (71. Josipović), Brezinšak, Marin Lučić (62. Gavran), Matej Lučić, Ivan Đuretković, Aničić, Vladimir Đuretković (59. Stanković), Petar Paradžik.

OMLADINAC (J): Brandis, Denis Brkić (77 Kolarik), Batorek (86. Dorijan Hulak), Kocur, Šlegl, Kanisek, Habada, Josip Hulak, Mišetić, Smoljo, Igor Stuhli (76. Edi Smolka). Trener: Šimo Živković.

NIti Semeljčani nisu pronašli lijek za Josipovčane. Naime, neporaženi Omladinac prošao je kroz Semeljce neokrznut, odnosno odnio je sva tri boda, a nije primio niti jedan pogodak. Josipovački golmani (Alen Gavljak jedna utakmica, Jozef Komar – jedna utakmica i Denis Brandis sedam utakmica) uspijevaju već 810 minut sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Utakmica se za goste otvorili kao po najboljem scenariju. U šestoj minuti, nakon odigranog duplog pasa Smolje i Mišetića, ovaj posljednji našao se na rubu kaznenoga prostora. Njegov udarac golman Drenić uspio je obraniti, ali na odbijenu loptu natrčava Igor Stuhli i pogađa praznu mrežu. Nakon toga, Josipovčani počinju preskakati igru i ubacivati dubinske lopte što je semeljačka obrana rješavala bez većih poteškoća. Ipak, u 36. minuti raspoloženi Igor Stuhli prolazi po lijevoj strani, ubacuje oštru loptu na domaći peterac, na pravom se mjestu našao Ante Habada koji postavlja nogu za gostujuće vodstvo 2:0. Posao gostima svakako je olakšao domaći napadač Josip Aničić koji je prigovarao sucu Dini Škaliću. Đakovački sudac bio je primoran u istoj minuti domaćem napadaču pokazati dva žuta kartona i poslati ga u svlačionicu.

U nastavku utakmice, Josipovčani su koristili brojčanu prednost te su stalno napadali prema Drenićevom golu, ali semeljačka obrana bila je na visini zadatka. Ipak, u 85. minuti gosti su potvrdili svoju pobjedu. Prebrojavanjem na desnoj strani ostao je sam Alen Stuhli koji ulazi iskosa u kazneni prostor i preciznim udarcem matira golmana Drenića. Za konačnih 3:0, potpuno zasluženih.

OMLADINAC (ĐS) – SLOGA 5:0 (3:0)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Piškorevci) i Domagoj Krajina (Osijek). Strijelci: 1:0 Marko Vardić (6.), 2:0 Genda (17.), 3:0 Mikloš (26.), 4:0 Stjepan Vardić (49. – 11 m), 5:0 Stjepan Vardić (59. – 11 m).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Jelačić, Aščić, Mikloš, Matekalo (68. Kričančić), Lipar (77. Stjepan Vardić), Marko Vardić, Stjepan Vardić, Ivić (68. Brataljenović), Genda (81. Nađ), Turić.

SLOGA: Talavanić, Gradištanac, Marić, Tominac, Matošević, Nikolić, Josipović, Kordić, Kereši, Babić, Ivan Romac (49. Sremac). Trener: Miro Ivić.

Nogometaši Omladinca lakše od očekivanoga došli su do pobjede. Već u šestoj minuti Marko Vardić dovodi domaćine u vodstvo1:0 da bi Matej Gende deset minuta kasnije postigao drugi pogodak koji je usmjerio utakmicu prema selačkoj pobjedi. No, ni tada domaćini nisu stali jer je u 26. minuti Mario Mikloš postigao treći pogodak za visoko domaće vodstvo. Na odmor su domaćini otišli više nego zadovoljni jer su očekivali snažniji otpor gostiju iz Koritne.

U drugom poluvremenu, Selčani su postigli još dva pogotka, što je zanimljivo iz kaznenih udaraca. Strijelac oba puta bio je Stjepan Vardić. Prema prikazanoj igri, pobjeda Omladinca potpuno je zaslužena. S nova tri boda Selčani su preskočili današnje protivnike i s 13 bodova priključili se sredini tablice. Sloga i dalje ostaje na 12 bodova.