Polanec odveo Borac na vrh, Valpovka srušila utvrdu u Višnjevcu

Iako je došlo do nesuglasnosti oko satnice početaka današnjih utakmica, odigrano je svih osam utakmica 26. kola Međužupanijske lige Osijek-Vinkovci. Veliki se derbi igrao u Jarmini gdje su se sukobile dvije vodeće momčadi lige, Borinci i Borac iz Kneževih Vinograda. Za podjelu je bodova u Jarmini navijala Valpovka koja je danas išla na teško gostovanje u Višnjevac s kojeg ove sezone nitko nije odnio tri boda.

BORAC (B) 1:1 DILJ

Vrlo neizvjesnu utakmicu očekivali smo u Boboti gdje je Borac dočekao ekipu vinkovačkog Dilja. Obje su momčadi trebale tri boda, Borcu su neophodna u borbi za opstanak, dok je Dilj još uvijek u igri za titulu prvaka. Završilo je podjelom bodova, a rezultat je bio poznat već nakon prvog dijela. Do vodstva su prvi stigli gosti za koje je pogodio Martinković u 14. minuti. Međutim, za izjednačenje Borca pred kraj prvog poluvremena iz kaznenog udarca pogađa kapetan Šljokić.

U seriji vrlo teških protivnika kada ti je svaki bod bitan, protiv odlične ekipe Dilja nakon završene utakmice neodlučenim rezultatom možemo biti zadovoljni. Unatoč izostancima i ponovnom pehu gdje moramo mijenjati igrača već u prvom poluvremenu dečki su pokazali borbenost, htijenje, a iz toga su se izrodile vrlo lijepe prilike koje su nam uz malo sreće mogle omogućiti i velika 3 boda. Istina, i ekipa Dilja je imala svoje prilike pa na kraju kad podvučemo crtu, mislim da je neodlučen ishod realan. Čestitke svim akterima susreta na korektnosti, a mi ćemo narednih tjedana muku mučiti kako sastaviti ekipu bez 5-6 standardnih igrača. – rekao je Aleksandar Stojković, trener Borca.

U jednoj fer i korektnoj utakmici odigrali smo jednu solidnu utakmicu i osvojili bod u Boboti kod dobre ekipe Borca. – komentar je Dejana Pavličića, trenera Dilja.

VIŠNJEVAC 2:4 VALPOVKA

Na još uvijek neosvojivu tvrđavu u Višnjevac stigla je Valpovka, koja je u posljednja tri kola s maksimalnim učinkom. Današnji je susret u Višnjevcu za Majdenićevu ekipu bio pravi ispit, a i Višnjevac u četiri posljednje prvenstvene utakmice ne zna za pobjedu. Sjajna je utakmica igrana danas u Višnjevcu, a na kraju je sretnija i zadovoljnija bila gostujuća ekipa. U prvom poluvremenu: Gelo 2:3 Valpovka. Poveli su Višnjevčani nakon jedanaesterca, međutim s dva brza gola preko Mutshausa i Vinogradca preokreću rezultat. Gelo ponovno poravnava, ali Ćavar zabija za novo vodstvo Zelenih. U drugi dio Majdenićeva momčad ulazi opreznije, čuva vodstvo, dok Labak danas nije imao potrebnu širinu kako bi mogao ugroziti vrata gostiju. Sredinom drugog dijela konačan je rezultat postavio kapetan Mutshaus svojim drugim pogotkom. Valpovka je današnjom pobjedom ostala u utrci za prvenstvenu titulu.

Iako smo poveli u 5. minuti, individualne su nas greške koštale poraza. Valpovka je bila konkretnija i zasluženo pobijedila. Vidljiv je bio izostanak mojih nekoliko vrlo bitnih pojedinaca. Čestitke gostima na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo vikendu i novoj utakmici. – riječi su Antuna Labaka, trenera Višnjevca.

Danas smo igrali protiv jako dobrog domaćina koji nema poraz na domaćem terenu ove sezone. Odmah na početku utakmice domaćin je stekao prednost nakon kaznenog udarca, ali mi smo se brzo rezultatski vratili u utakmicu i na poluvrijeme otišli s prednošću. Drugo poluvrijeme povećali smo prednost, domaćinu nismo dopustili da nam ozbiljnije zaprijeti. Što se tiče same igre, nije ovo bila jedna od boljih naših utakmica, ali na kraju se pišu bodovi. Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi i hvala domaćinu na fer i korektnoj igri. – poručio je Martin Majdenić, trener Valpovke.

RADNIČKI (M) 1:0 RADNIČKI (Ž)

Međusobnu su utakmicu dva imenjaka u Mecama obje ekipe dočekale u dobroj formi, međutim gosti su stigli bez nekoliko vrlo bitnih igrača. Trenutak utakmice dogodio se u 44. minuti kada je domaći igrač s brojem 4 na leđima zabio za veliku pobjedu ekipe iz Meca. Zoran Bosak je najzaslužniji za nova tri boda Dundovićeve.

Danas smo zaslužili više od 1:0, ali svakako pobjeda i tri boda. Gostima puno sreće u nastavku. – izjavio je Dario Dundović, trener domaćina.

Danas koliko smo bili defanzivno stabilni toliko smo teško ulazili u zadnju trećinu domaćina. Nažalost gol smo dobili iz kornera u najgore vrijeme u 44. minuti. U drugom dijelu pokušali smo zabiti, ali nije išlo. Na kraju čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. – kazao je Andrija Besek, trener gostiju.

TOMISLAV (C) 3:0 MLADOST

Tomislav je danas u Cerni u susretu sa satničkom Mladosti reprizirao isto što je napravio Višnjevcu. Kao i u susretu s Labakovom momčadi i danas su Ceranci osigurali pobjedu već nakon deset minuta utakmice. Sjajni je Marko Kraljević s dva brza gola potopio nade Satničana koji prije ove utakmice u četiri susreta nisu primili pogotka. Točku na i je 15 minuta prije kraja postavio veznjak Strukar prekrasnim udarcem iz daljine.

Naš odličan ulazak u utakmicu je danas bio presudan jer u 13. minuti smo vodili 2:0. Ostatak utakmice smo prepustili inicijativu gostima, koji nas nisu ozbiljnije ugrozili, a mi smo do kraja zabili za 3:0 i mislim zaslužena tri boda. Ekipi Mladosti sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo Bošnjacima u koje idemo bez pola momčadi. – komentirao je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Upozoravao sam momčad da moramo preživiti prvih 15 minuta, da moramo biti mirni i spremni na agresiju domaćina, međutim Tomislav nas je pomeo i brzo zabio dva pogotka nakon čega je iskusno stao i čekao. U nastavku smo s izmjenama nešto pokušali, ali sve je to bilo dosta jalovo. Tomislavu čestitam na potpuno zasluženoj pobjedi, dečki su htjeli i pokazali više, a mene samo žalosti što smo pali nakon deset minuta i praktički bez ispaljenog metka. Priliku za ispravak imamo već u nedjelju na svom terenu, a domaćinu sretno dalje. – za Sportalo je rekao Ivan Denić, trener Mladosti.

SLAVONAC 1:3 ZRINSKI

Komletinčani još uvijek ne znaju za pobjedu ovog proljeća, a priliku da to isprave dobili su danas kad su na svom terenu dočekali momčad Zrinskog iz Bošnjaka. Krenuo je Slavonac u susret sjajno i na poluvremenu je imao prednost od jednog pogotka za koju je zaslužan bio mladi Gagić. Ipak, u nastavku je domaća momčad pala sa snagom što je iskoristio Zrinski i potpuno preokrenuo utakmicu. Strijelci za pobjedu Zadrine ekipe bili su Jakšić, Sinanović i Zadro.

Treća pobjeda zaredom. Idemo polako uzlaznom putanjom iako ja znam da bi morali brže i više, ali jako je teško mijenjati stare navike. I dalje borba za svaki bod do kraja prvenstva. Našem vrataru Lešiću Ivi čestitke na prinovi u obitelji. – poruka je Mladena Zadre, trenera Zrinskog.

OLIMPIJA 0:5 ŠOKADIJA

Nakon pobjeda u prošlom kolu, oboji su i danas htjeli do slavlja kako bi nastaviti pozitivan niz. Ali to je danas uspjelo Šokadiji koja je s pet komada potopila osječki Donji Grad. Na poluvremenu su gosti imali prednost od jednog pogotka, ali je u nastavku do izražaja došla kvaliteta Tomljenovićeve momčadi koja je dodala gas i postigla još četiri pogotka. Hattrickom se istaknuo sjajni kapetan gostiju Josip Cego Mišković koji je predvodio svoju momčad do nove pobjede.

Današnja utakmica je u potpunosti potvrdila pravilo tko ne zabije gol, primi ga. Na našu nesreću to se dogodilo 5 puta, a utakmica je po igri i šansama trebala otići u drugom smjeru, jer nismo zabili 100 postotnu šansu u drugoj minuti, nismo zabili penal u 47. niti indirekt sa samo 5 metara, te smo tako došli do iako visokog, ali svakako nezasluženog poraza. Gosti su nas u svemu izkažnjavali, te im čestitamo na pobjedi. – izjava je Maria Iličića, predsjednika Olimpije.

Tražio sam od svojih igrača da ne podcjenjuju protivnika s obzirom na njihovu poziciju na tablici. Jer Olimpija je upravo takva ekipa. Ako ih podcjeniš spremni su vas iznenaditi. Odradili smo utakmicu korektno, imali posjed, stvarali šanse, bili okomiti prema protivničkom golu. Najbitnija je stvar da smo imali pravi pristup što nas je na kraju nagradilo s pet prekrasnih pogodaka. Domaćinima želim puno sreće u nastavku prvenstva. Suđenje je bilo odlično. – rekao je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

HAŠK SOKOL 0:1 OTOK

Na Gatini je Kvesićeva družina dočekala momčad Otoka koja je u prošlom kolu, iako je imala dva gola prednosti, poražena od Borinaca. Odigrana je rijetko vidljiva utakmica koja je završena s čak četiri crvena kartona u domaćoj momčadi zbog kojeg su isključena četiri igrača. Za ovu ćemo utakmicu staviti i drugu stranu zapisnika jer rijetko se kad događa da domaćin dobije toliko isključujućih kartona. Igralo se tvrdo i čvrsto s obje strane, a onda je za Otok pogodio mladi Vidović što će se kasnije pokazati kao konačan rezultat utakmice. A tada kreće kaos na terenu, HAŠK Sokol dobiva čak četiri crvena kartona. Pocrvenjeli su stoper Šitum, iskusni Mario Lučić koji je bio angažiran za ovu utakmicu, stoper Karimović zbog dva žuta kartona i Antonio Jurišić u nadoknadi susreta. Imati će trener HAŠK Sokola Stjepan Kvesić velikih briga oko sastavljanja momčadi za subotnje gostovanje kod Borca u Kneževim Vinogradima.

Kada ne iskoristiš svoje šanse u većini slučajeva u nogometu dobiješ gol.T ako je i danas bilo nakon 3-4 naše odlične prilike za zgoditak gosti zabijaju za vodstvo nakon kornera. Nakon toga glavni sudac prebacuje film da je na “Ligi Prvaka” i počinje kartoniranje nas. Zaslužena 2 crvena kartona, međutim o ostalim neću ni pričati i nedosuđenom jedanastercu. Gosti zasluženo odnose 3 boda. Nogomet se igra za golove, a mi danas nismo uspjeli zabiti iz previše šansi. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva. – komentar je Stjepana Kvesića, trenera HAŠK Sokola.

Svaka čast mojim dečkima na teškoj, ali zasluženo izborenoj pobjedi. Kapa im do poda. Bez praktično pola ekipe na ovako teškom gostovanju izborili tri boda, još i fulali kazneni udarac. Četiri isključenja domaćina u zadnjih deset minuta, jako jako teška utakmica. Svaka čast sucima na dobrom suđenju. Sretno dalje domaćinu u nastavku natjecanja. – rekao je Mario Đurković, trener Otoka.

BORINCI 1:4 BORAC (KV)

Veliki je derbi privukao popriličan broj gledatelja na “La Bombonjeru” u Jarmini. A nogometaši na terenu su navijačima priuštili pravi derbi vrijedan vrha tablice. Odmah je počelo opasno, pa je sredinom poluvremena domaći Merkaš pogodio za vodstvo Novoselčeve družine. Međutim, Borac se vraća u susret samo četiri minute kasnije kada danas fantastični Polanec pogađa za izjednačenje, što je bio i rezultat poluvremena. A onda, u nastavku Balatinčeva garda pokazuje što zna i koristi loš ulazak gostiju u nastavak susreta. Prvo je u 51. minuti ponovno Polanec zabio za vodstvo, a onda je svojim trećim pogotkom na utakmici udvostručio prednost Borca. Točku na i postavio je Radoš deset minuta prije kraja susreta. Odlična utakmica i vrhunski tempo, ali moramo izdvojiti danas briljantnog mladog Polaneca koji je hattrickom odveo Borac na vrh prvenstvenog poretka.

Mogu reći da utakmicu otvaramo jako dobro i zasluženo dolazimo u vodstvo. Gosti kažnjavaju našu malu grešku i ubrzo je poravnat rezultat. Nakon toga smo promašili dvije odlične šanse koje su goste držali u rezultatskoj neizvjesnosti. U drugom poluvremenu nismo kompaktni, kasnimo na drugu loptu i gosti to sve kažnjavaju. Treba se izdignuti nakon ovakvog poraza i krenuti dalje u prvenstvo, jer je blizu novo kolo. Gostima čestitam i želim sreću u daljnjem nastavku prvenstva. – poručio je Marko Novoselac, trener Borinaca.

Nismo dobro ušli u utakmicu, jako nervozno i s puno grešaka, i naravno da je uslijedila kazna i primamo gol. Međutim odmah uspijevamo izjednačiti, ali i dalje to nije bilo dobro, no izdržali smo do poluvremena da ne primimo gol. Nakon dogovora u poluvremenu van izlazi sasvim nova ekipa, odmah postižemo dva gola, kontroliramo utakmicu i izgledali smo moćno. Do kraja smo postigli još jedan gol i pametno do kraja utakmice čuvali veliku prednost. Čestitam dečkima na trudu zalaganju i velikoj pobjedi. – mišljenje je Saše Balatinca, trenera Borca.