Podturen slavio kod Međimurca, hat-trick Nađa za pobjedu Graničara

Ostatak utakmica šestog kola Međimurske Premier lige odigran je danas. Današnji dan obilovao je boljim vremenskim uvjetima pa su tako i favoriti uspješnije odradili svoje zadatke od onih jučerašnjih.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK JEDINSTVO (GM) 5:1

Utakmica s jasnim ciljevima u Kotoribi – domaćinu je trebala sigurna pobjeda, dok su gosti željeli doći do početka nekog pozitivnog niza. Na kraju su puno zadovoljniji bili domaćini koji su pokazali jasnu razliku u kvaliteti na terenu. U prvom poluvremenu rezultat je glasio 2:1, a zabili su Dario Nađ (2x) za domaćina i Dario Bubek za gosta. U drugom dijelu je Graničar ubacio u veću brzinu i postigao tri pogotka koja su ga dovela do tri boda. Svoj treći pogodak na utakmici zabio je Nađ, dok su još dva dodali Danijel Brčić i Karlo Jadanić.

Za razliku od utakmica prije, dobro smo počeli. Poveli smo i nakon toga smo bili malo neoprezni jer nakon jednog mekanog kontakta, ali onog koji je bio, dosuđen je penal za njih i oni su došli na 2:1. Drugo poluvrijeme smo zabili još tri gola. Mislim da oni u drugom nisu imali nijednu priliku. Bolji smo i pripremljeniji bili. Na kraju je ispala lagana utakmica zbog toga što su dečki od prve minute ozbiljno shvatili utakmicu i trudili su se. Ekipirali smo se tako da smo imali širinu i to je osnovni razlog [pobjede]. Pristup od prve do zadnje minute je bio pravi. Prvo u srijedu imamo kup protiv Venere. O tome moramo prvo razmišljati, a nakon toga možemo o Galebu iz Oporovca. Budući da je to kup, tu moramo pokušati što je moguće dalje doći jer imamo širinu kad smo svi na okupu pa možemo na dva fronta igrati i testirati“, izjavio je Mario Piškor, trener Graničara.

NK GALEB (O) – NK MLADOST KOMET 0:4

Poprilično jednosmjerna utakmica odigrana je u Cirkovljanima, mjestu gdje oporovački Galeb igra svoje domaće utakmice. Preloška Mladost došla je u goste kako bi osigurala nova tri boda i približila se vodećim momčadima. To se i ostvarilo, iako je prvo poluvrijeme bilo nešto izjednačenije. Gosti su poveli u 13. minuti preko Srećka Šegovića. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku su još bolju igru pokazali Mladostaši. Šegović je ponovno zabio u 47. minuti, dok su u 52. i 65. domaću mrežu zatresli Tino Hladnik i Filip Reif.

Igrali smo u gostima kod našeg lokalnog prijatelja Oporovca. Bila je dosta živa utakmica, vidjela se razlika u kvaliteti. Otpočetka smo nametnuli svoju igru, imali smo par izrazitih mrtvih šansi. Nakon drugog gola su se oni predali pa su stigli treći i četvrti. Ubrzo smo stavili naše klince tako da nismo imali u planu loviti mnogo golova, već razvijati mlade igrače. Zadovoljan sam igrom i pristupom mladih igrača, koji su se dobro nosili. Mislim da će sada sve ići puno bolje. Moramo ići na pobjedu [u sljedećem kolu]. Kako će izaći, izaći će. Potrudit ćemo se, imamo roster igrača pa možemo nešto mijenjati. Domaćini smo, imamo neku tradiciju i mislim da će biti dobra utakmica, ali mi idemo na pobjedu“, riječi su Tomice Šestana, trenera Mladosti.

NK MEĐIMUREC (DP) – NK PODTUREN 1:3

Derbi kola odigran je u Dunjkovcu-Pretetincu između domaćeg Međimurca i gostujućeg Podturena. Zadovoljniji odlaze gosti koji su na teškom gostovanju uspjeli uzeti sva tri boda. Upravo su i oni bolje otvorili utakmicu jer već su u šestoj minuti zabili za vodstvo. Strijelac je bio Igor Šegović. Do kraja poluvremena su domaćini smanjili, no preko gostujućeg igrača. U 45. minuti Lovro Hranilović je nakon jedne nespretne reakcije pospremio loptu u vlastitu mrežu. Nakon 10ak minuta drugog dijela, točnije u 57. minuti novi autogol na utakmici. Ovog puta je Međimurec izvukao deblji kraj jer Darko Vrabec dao autogol za 1:2 Podturena. Konačan rezultat postavio je Lovro Koščak u 75. minuti utakmice. Isti je igrač na kraju susreta dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad domaćim igračem.

Jako teška utakmica, čestitam protivniku na tri boda. Mi smo danas imali premalo raspoloženih igrača i protivnik je kaznio par naših grešaka. Mi svoje šanse nismo iskoristili. Ne bih se volio vaditi na suce, ali bio je evidentan prekršaj kod njihovog drugog gola. Faul u napadu, ali ne volim pričati o sucima. Danas nismo bili raspoloženi i ispalo je tako kako je ispalo. Idemo utakmicu po utakmicu. Šteta jer smo mogli danas dobiti, ali nema nikakvog imperativa. Lijepo je pobijeđivati, ali protivnik je danas bio agresivniji i čvršći. Pobijedio je zasluženo. Sljedeće kolo idemo u Prelog. Mladost je kvalitetnija ekipa nego što to tablica govori. Malo su lošije krenuli, ali su kvalitetni. Bit će to još jedna teška utakmica. Mi smo u gostima još neporaženi, nismo čak ni gol primili tako da se nadam da ćemo s te strane biti na dobroj razini“, tvrdi Jurica Vručina, trener Međimurca.

Svaka čast dečkima, odlično su igrali. Čestitam im na borbenosti, bili smo bolji cijelu utakmicu. Poveli smo 0:1, lijep gol smo dali. Imali smo inicijativu i onda u zadnjim sekundama poluvremena nakon njihove kontre, stative i odbijanca našem stoperu lopta je otišla preko noge i završila u golu. U drugom poluvremenu su si onda oni dali gol. Lagano smo priveli utakmicu kraju, oni nisu imali neku pravu šansu. Ovo nam je bila možda i najbolja utakmica dosad. Igrali smo točno onako kako smo si i zamislili. Dobili smo crveni karton, šteta jer nije trebalo tako biti. Igrač je skinuo je dres da proslavi gol i onda je potkraj utakmice sapleo jednog igrača i sudac mu je dao drugi žuti. Protiv Centrometala igramo bez par igrača zbog kartona, a imamo i svadbu pa budemo vidjeli što će biti. Neki bi igrači još trebali doći, važno je da ne izgubimo jer doma igramo“, jasan je bio Vjenceslav Hranilović, trener Podturena.

NK BSK BELICA – NK BRATSTVO (Ju) 3:2

Izuzetno teška i napeta utakmica odigrana je u Belici. Drugoplasirani BSK želio je iskoristiti subotnji kiks Nedelišća kako bi poravnao izglede za ostatak prvenstvene sezone. Momčad Davora Piškora to je uspjela i ostvariti, no znatno teže od očekivanog. Bratstvo je povelo u 25. minuti preko Borisa Vurušića, no domaćini izjednačavaju u 37. iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Edi Lacković. U 41. Petar Šarić zabija za 2:1 domaćina, no već minutu kasnije gosti ostaju s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Luka Jambrović zbog prigovora sucu. Drugi dio bolje otvaraju gosti koji su u 54. minuti postižu gol za 3:1. U 74. minuti Vurušić zabija svoj drugi gol na utakmici, ovog puta iz kaznenog udarca. Iako je sam kraj susreta obilovao većim akcijama od strane Bratstva, rezultat se nije mijenjao i BSK je uspio izvući pobjedu te sva tri boda.

Jedna vrlo nervozna utakmica u kojoj smo mi prvih pola sata bili indisponirani, nismo igrali dobro. Nakon pogreške njihovog golmana i našeg penala smo se vratili u igru i do kraja poluvremena poveli 2:1. Išlo nam je u korist i to što je u prvom poluvremenu isključen gostujući kapetan. U drugom smo poveli 3:1 i onda smo se malo opustili i primili gol. Nisam zadovoljan kako smo priveli utakmicu kraju. Naprijed je, koliko vidimo i čujemo, jedna jako dobra ekipa. Ove godine imaju dobru ekipu i bit će to sigurno jedan praznik nogometa. Teška utakmica, ali ne idemo s bijelom zastavom“, rekao je trener BSK-a Davor Piškor.

Čestitao bih svojim dečkima na borbenosti i angažmanu. Definitivno smo bili bolji u 90 minuta, ali nažalost je u režiji suca domaćin osvojio tri boda. Mada nikad ne komentiramo suđenje, ali ovo danas je bila lakrdija. Ekipa Belice su pošteni dečki, borili su se i zavrijedili pobjedu. Apsolutno ne umanjujem njihovu želju i htijenje, ali sudac je bio katastrofa. Ostali smo bez igrača i u drugom poluvremenu smo unatoč tome bili dominantniji. Treći gol je visio u zraku, ali jednostavno su nam ruke i noge bile vezane. Bolji smo bili, ne umanjujem pobjedu Belice jer su dečki stvarno fer i korektni, ali mi smo danas bili bolji. Mi ne odustajemo od naše filozofije i očekuje nas sigurno jedna kvalitetna utakmica [u sljedećem kolu] jer Nedelišće je za pojmove međimurskog nogometa vrlo, vrlo dobra momčad. Mi idemo otvorenog gadra, kao i svaku utakmicu dosad, tako da definitivno idemo po tri boda doma. Na čijoj strani bude sreća taj dan, vrijeme će pokazati“, komentirao je Luka Murk, trener Bratstva.