Podturen rasturio Mladost, Draškovec gubio pa remizirao s Međimurcem

Subota je pri samom kraju i to znači da je 14. kolo Međimurske Premier lige na pola gotovo. Danas su odigrana prva četiri susreta u kojima je samo jedan rezultat bio pomalo iznenađujuć.

NK DRAŠKOVEC – NK MEĐIMUREC (DP) 2:2

Domaći navijači mogu itekako biti zadovoljni predstavom u ovom susretu. Nakon što su nogometaši Draškovca gubili 0:2, uspjeli su se vratiti i osvojiti toliko željeni bod. Bojan Vručina i Tomoya Shimamura u prvom su dijelu donijeli prednost gostima golovima u 16. i 32. minuti susreta. U nastavku su se domaćini vratili pogocima Marka Švagelja u 58. i Vinicusa Gontija Avelara u 78. minuti susreta. No, utakmica nije prošla bez kontroverzi jer, kako stoji u zapisniku, suci su pogriješili u donošenju odluke kod zaleđa gostujućeg igrača u 84. minuti meča. Linijski je tada signalizirao zaleđe koje nije postojalo i time onemogućio Međimurcu da dođe do potencijalno trećeg pogotka na utakmici.

Ne znam što bih rekao. Jedna jako teška utakmica koju smo i očekivali, ali stvarno sam bez riječi jer ovakvo suđenje, krađa koja nam se dogodila, danas je bilo kriminalno. Mi smo pokradeni u par situacija i jednostavno nismo mogli do pobjede. Vodili smo 0:2, imali smo igru i dobili smo dva nespretna gola iz prekida. Znali smo da su dobri iz prekida, bili smo spremni, ali nismo dobro reagirali. Ne zamjeram svojim igračima na borbi i angažmanu. Naš igrač kod rezultata 2:2 ide sam na golmana, dva metra je iza zadnjeg njihovog igrača i sudac svira ofsajd. Jednostavno se nije moglo više uz takvo suđenje. Trebamo se sad posložiti i pripremiti i ići na pobjedu [protiv Centrometala]. Zadnjih pet utakmica smo neporaženi, očekivali smo više iz ove zadnje dvije, no što je tu je. Idemo pobijediti zadnje kolo doma pred našim navijačima da produžimo našu seriju neporaženosti“, rekao je Jurica Vručina, trener Međimurca.

NK CENTROMETAL – NK GALEB (O) 2:0

Utakmica s dva različita poluvremena u kojoj se na kraju domaćin pokazao kao bolja momčad. Galeb je u Macinec došao u nadi da se domogne prve pobjede u sezoni, no to mu nije pošlo za rukom. U drugom dijelu utakmice domaćini su proigrali te iskoristili svoje prilike i zasluženo slavili. Strijelci su bili Darijan Treska u 53. i Filip Kirić u 86. minuti susreta.

Utakmica koja je dokaz da nema loše ekipe u ovoj ligi i da, bez obzira što Galeb ima samo tri boda, moraš uvijek uložiti puno truda da bi došao do bodova u bilo kojoj utakmici. Prvo poluvrijeme nam je protok lopte bio dosta spor, a u drugom smo bili konkretniji pa smo došli do ta dva gola i zaslužene pobjede“, komentar je Gorana Klemenčića, trenera Centrometala.

NK NEDELIŠĆE – NK DINAMO PALOVEC 1:0

Minimalno, no veliko slavlje Nedelišća koje je stiglo do druge uzastopne pobjede zaredom. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, no zato je u drugom jedan gol bio dovoljan za sva tri boda. Strijelac za domaću ekipu bio je Marcos Gabriel Anaisce da Costa Souza u 58. minuti iz kaznenog udarca.

NK PODTUREN – NK MLADOST KOMET 6:1

Fantastična predstava Podturna koji se pred svojom publikom pobjedom oprostio od prvog dijela natjecanja. Nakon prvih 45 minuta vidjeli smo četiri pogotka, od čega tri u mreži Mladosti. Josip Lepen bio je junak prvog dijela s dva pogotka (13′, 18′), dok je Igor Šegović u 39. dao za 3:0 i veliko vodstvo domaće momčadi. Komet je smanjio u 43. preko Tina Hladnika. To nije omelo domaće igrače jer su u drugom poluvremenu zabili još tri komada i zasluženo slavili. Redom su strijelci bili Šegović u 73., Lovro Koščak u 79. i Jan Oto autogolom u 82. minuti meča.

Da smo dali 15 golova, golman im je strašan dečko. On nam je obranio sigurno još 6-7 čistih šansi, svaka mu čast. Mi smo krenuli kao i protiv Draškovca, u 20. minuti je bilo 2:0 za nas. Onda smo uspjeli dobiti jedan gol dobiti potkraj poluvremena. U drugom poluvremenu smo mi 20 minuta malo stali. Oni su imali nešto od igre, ali nakon tih 20 minuta mi smo krenuli jer smo osvježili momčad. Priveli smo to kraju. Dečki su dobro igrali, čestitam im na pobjedi. Protivnik je bio solidan, ali mi smo bili bolji. Golman njihov, svaka mu čast što je obranio. Planirali smo dobiti ovu utakmicu jer ipak smo doma igrali i Prelog je u padu. Sad bezbrižno imamo Kotoribu, idemo se nadigravati. Ako pobijedimo, super. Nadam se da nećemo baš izgubiti. Idemo jednu dobru utakmicu odigrati. Nas nijedna ekipa ove godine nije nadigrala, osim možda Štrigove. Lopta je okrugla, svatko svakoga može dobiti“, izjavio je trener Podturna Vjenceslav Hranilović.