Podravac pao u Samatovcima, Drava remijem skočila na vrh

U subotu su odigrane dvije utakmice, u obje su domaće momčadi vrlo uvjerljivo nadigrale svoje goste. Omladinac je u Petrijevcima Satnici sprašio pet komada, goste je s bijele točke načeo Luka Rimac, a nakon toga stvari u svoje ruke uzimaju Roberto Tomas i Danijel Domović koji postižu po pogodak u svakom poluvremenu za konačnih 5:0. Dvostrukog strijelca imao je i Zelčin koji je na svom terenu slavio protiv Sokola, golijadu je otvorio i zatvorio Zdravko Semialjac, dok se između njegovih egzekucija jednim ubacio Željko Varžić.

Podravac iz Moslavine doživio je prvi ovosezonski poraz, Džeko sredinom prvog i Petrinec sredinom drugog poluvremena zabijaju za 2:0 slavlje Sloge. Iskoristila je to Drava, ne baš najbolje moguće, ali je i sa bodom iz Bizovca ostala sama na vrhu prvenstvene ljestvice. Abramić i Ivan Skelac donosili su u dva navrata prednost Dravi, no uporni domaćin se vraćao, najprije preko Pavokovića, a onda debelo u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena i preko Dujmovića. Ovoga puta najuvjerljiviji je bio Podravac iz Bistrinaca koji je do nogu potukao Graničar u Šljivoševcima i pospremio mu u mrežu nevjerojatnih 10 komada. Najnemilosrdniji prema domaćinu je bio Magušić koji je zabio hattrick, dok su po dva postigli Omerović i Bajtl. Istom razlikom od osam golova prednosti slavili su i Beničanci protiv Ivanova, Ivan Davidović postigao je tri od osam domaćih, a zanimljivo, svih osam palo je u drugom poluvremenu.

Mladost iz Črnkovaca nastavlja s odličnim igrama, minimalnim slavljem u Bocanjevcima koje im je donio Filip Kupanovac u 88. minuti igre, skočili su na treće mjesto s bodom zaostatka za Dravom. U Cretu slavlje Hajdina nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, nakon što je u otvaranju utakmice Zaspan donio prednost Viktoriji, u drugom dijelu uz jedan autogol gostiju slavlje domaćim navijačima donosi dvostruki strijelac Kozina. Dubrava je na svom terenu u efikasnom susretu s 3:2 bila bolja od Bočkinaca. Matej i Hrvoje Kasapović dva su puta donosili prednost domaćinu nakon kojih se gosti vraćaju preko Dješka i Harkanovca, dok nakon trećeg vodstva koje je Dubravi s bijele točke donio Pušić više nisu imali odgovora pa su bodovi ostali u Ivanovcima.

Šljivoševci :     NK “Graničar”                 NK “Podravac” (B)        2 : 10

Beničanci :       NK “Beničanci”             NK “Ivanovo”                8 : 0

Bocanjevci :     NK “Hrvatski sokol”    NK “Mladost” (Č)           0 : 1

Samatovci :      NK “Sloga 1958”          NK “Podravac” (PM)      2 : 0

Bizovac :          NK “BSK Termia”         NK “Drava”                       2 : 2

Cret :                NK “Hajdin”                    NK “Viktorija”                 3 : 1

Petrijevci :         NK “Omladinac”         NK “Satnica”                5 : 0

Zelčin :              NK “Zelčin”                   NK “Sokol”                       3 : 0

Ivanovci :          NK “Dubrava”               NK “Bočkinci”                 3 : 2