Podcrkavlje minimalno slavilo protiv Tomice, Sloga bolja od Omladinca

Jučer su odigrani preostali susreti u skupinama Zapad i Istok Brodsko – Posavskih prvoligaša.

ISTOK

SLOGA – OMLADINAC 3:2

Sloga je u svom Vrpolju svladala Omladinac iz Starog Topolja rezultatom 3:2. Odigrana je jedna zanimljiva utakmica u kojoj su se momčadi nadigravale i nadmudrivale. Na kraju je domaćin bio sretniji i spretniji te ostavlja sva tri boda kod kuće. Dino Burazin donio je prednost svojoj momčadi u 38. minuti koju su držali i na odmoru. U drugi dio gosti ulaze bolje i odlučnije,  Andrija Tuferdžić je poravnao rezultat u 55. minuti, ali Antonio Đurasović ponovno vraća domaćina u prednost. U 70. minuti uporni gosti opet se vraćaju, sada preko Ivana Lišćuka, ali samo devet minuta nakon toga Goran Uzelac donosi svojoj momčadi vrijedna tri boda.

– Prvo ću čestitam i jednoj i drugoj ekipi na dobroj utakmici koja se odvila na teškom terenu, a posebno čestitam mojim ratnicima koji su ovu bitku odradili fantastično. Jedna tvrda, teška utakmica o kojoj bi se moglo puno toga napisati. Igrali smo protiv odlične ekipe iz Topolja i zasluženo pobijedili. Ponosan sam na svoje dečke i još im jednom čestitam. Idemo dalje uživati u ovoj igri i okrećemo se novom kolu. – izjavio je Goran Uzelac, trener Sloge.

Utakmica loša s puno grešaka koja je danas otišla na stranu domaćina koji je imao malo više želje sto im se na kraju i vratilo!! Pred kraj utakmice zabijamo gol za 3-3 koji nam je poništen!! . Sve u svemu naša loša utakmica i imamo srijedu kup da isperemo gorak okus današnje utakmice jer smo mišljenja da smo mogli i trebali više – rekao je trener Omkadinca Marko Stepić.

Podcrkavlje je na svom terenu svladalo Tomicu rezultatom 2:1. U podjednakoj utakmici gdje su obje momčadi imale dosta izglednih šansi domaćin je realizirao jednu više i zasluženo pobijedio. Zvonimir Šarić doveo je domaćina u prednost u 24. minuti, Hrvoje Berić u zadnjim minutama prvog dijela poravnava rezultat s bijele točke.  Drugi dio protekao je isto u nadigravanju, ali je domaćin u 70. minuti uspio doći do pogotka i do pobjede preko Matea Blaževića.

Graničar je u svom Slavonskom Šamcu pobijedio svoje imenjake rezultatom 4:0. Momčad iz Slavonskog Šamca potpuno je nadigrala svoje suparnike i zasluženo pobijedila. Marko Ovničević postigao je dva pogotka, a po jedan su dodali Ivan Galić i Marijan Knežević.

Potpuna naša dominacija tokom svih 90 min. koja je rezultira sa 4 gola uz mnoštvo izglednih prilika koje nismo realizirali. Brz protok lopte, brzo smo dolazili u zadnju trećinu protivnika i stvarali šanse. Čestitam svojoj ekipi na borbi i zalaganju. Gostima na fer igri i sudcima na dobrom suđenju koje su im olakšali igrači jedne i druge momčadi. – Ivan Jurić, trener Graničara SL. Šamac.

Zvonimir je u gostima kod Slavonca u Gornjoj Bebrini slavio rezultatom 1:3. Bolja i odlučnija igra gostiju na kraju je rezultirana s tri boda. Jure Ilakovac, Filip Marinović i Marin Buzov postigli su pogotke za goste. Jedini pogodak za domaćina postigao je Petar Ravlić pet minuta prije kraja susreta.

ZAPAD

Mladost je u Cerniku minimalno slavila protiv Slavena iz Ljupine. Konačan rezultat bio je 1:0, Jedini pogodak postigao je Matej Golić u 82. minuti. Slavonac je u svom Brodskom Stupniku ugostio Omladinac iz Vrbove. U zanimljivom utakmici momčad iz Vrbove slavila je rezultatom 1:2. Luka Balić doveo je goste u prednost nakon pola sata igre, nakon samo jedanaest minuta Antun Kladarić poravnava rezultat, a Gabrijel Krijan u zadnjoj minuti prvog dijela postavlja konačan rezultat.

Pobjeda u gostima, tvrdo teško ali 3 boda su tu. Igrači su pokazali stav želim i hoću što sam tražio od njih i rezultat nije izostao.Nadam se da ćemo ovaj tjedan kvalitetno i kvantitetno odraditi i dobro se pripremiti za vikend kada nam dolazi Posavac iz Davora. Sportskim prijateljima i Stupnika želimo sreću u nastavku prvenstva. Suđenje ok. Hvala navijačima koji su nas bodrili danas. izjavio je Hrvoje Wdovjak, trener Omladinca

Batrina je rutinski slavila na gostovanju u Davoru kod Posavca rezultatom 0:4. Pogotke su postigli Luka Bogdanović, Ivan Benković, Tomislav Renka i Martin Vlaović. Slavija iz Starog Petrovog Sela slavila je kod Šokadije 2:3. Pogotke za Šokadiju postigli su Vedran Biličić i Marin Gađi, a Filip Brezik je pogodio vlastitu mrežu. Uz autogol za goste su pogađali Marijan Mihaljević i Luka Štefanac.