/Počeo je Orion kup u Vinkovcima ZA GLAVNU NAGRADU BORIT ĆE SE 21 EKIPA
orion kup

Počeo je Orion kup u Vinkovcima ZA GLAVNU NAGRADU BORIT ĆE SE 21 EKIPA

Izvučene su skupine seniora, veterana te mlađih kategorija, a ove godine brojke su:

48 ekipa od čega 21 seniorska, 9 veteranskih, 10 kadetskih i 8 pionirskih!
U seniorima ćemo gledati veliku borbu već u skupinama, a sustav natjecanja je isti. Prvoplasirane i drugoplasirane ekipe te dvije najbolje trećeplasirane ekipe će se plasirati u osminu finala. Uz nekoliko sjajnih ekipa od prošle godine, gledatelji će vidjeti i nekoliko novih vrlo dobrih koje će se predstaviti vinkovačkoj publici.

ooo
U veteranima će se borba odvijati u dvije skupine – jedna od 5, a druga od 4 ekipe. Kao i u seniorima, tako i u veteranima prisutan je međunarodni karakter s obzirom da se natječe ekipa iz Doborovaca (BiH). Sustav natjecanja je takav da će prvoplasirane ekipe direktno u polufinale dok će četvrtoplasirane i petoplasirana ekipa završiti natjecanje u skupini. Drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igraju četvrtfinale susrete za ulazak u 4 najbolje.
Kadetskih ekipa je 10 od kojih po 4 najbolje iz svake skupine idu u četvrtfinale. Pionirskih ekipa je 8, raspoređenih u dvije skupine, a sve ekipe će ići u četvrtfinale.

Izvještaj s prvog dana turnira:

Uralan (u15) 2:1 MNK Slavija – Hotel Gem (15)
Turnir su otvorile pionirske ekipe Uralana i MNK Slavija – Hotel Gema. Igrala se odlična utakmica u kojoj su oba golmana briljirala i upravo su oni najzaslužniji što je do 27. minute na semaforu bilo 0:0. U 27. minuti Sabljak je doveo Slaviju u vodstvo, a odmah u istoj minuti uslijedilo je poravnanje rezultata preko Smolčića. Minutu prije kraja Dadić postiže pogodak za potpuni preokret i pobjedu Uralana.

IKSDE (u17) 0:4 CB Chicago (u17)
U drugom susretu gledali smo odličnu predstavu dečkiju iz Privlake koji su već u prvom poluvremenu preko hat-tricka Tadića i jednog pogotka Keve došli do velikih 4:0 na poluvremenu. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao pa su “Chicagovci” nakon odigranih 30 minuta zasluženo slavili svoju pobjedu.

Delta Drvo Nuštar (u17) 5:2 Za Sve (u17)
Iako favoriti na papiru, dečki iz ekipe “Za Sve” to nisu pokazali na terenu. Vrlo discipliniranom obranom i brzim kontrama dečki iz Delta Drvo Nuštar su do poluvremena poveli 3:0. U drugom poluvremenu u svakoj mreži po dva zgoditka za konačnih 5:2. Jedan od najraspoložnijih igrača bio je Miškić koji uz dva zgoditka upisao i jedan auto gol i to prvi na ovogodišnjem Orionu!

CB Escape Đakovo 8:1 MNK Slavija
Prva seniorska utakmica je potpuno zasluženo otišla na stranu dečkiju iz CB Escape koji su upisali najveću pobjedu prvog dana. Prvih 15 minuta dosta čvrsto uz vodstvo Escape od 2:0. U drugom poluvremenu sasvim druga priča za konačnih 8:1.

Veterani (V) 4:0 MNK Lapovci (V)
Nakon početnih ispitivanja snaga i 0:0 na poluvremenu u drugih 15 minuta vidjeli smo 4 pogotka u mreži vratara Dikonića dok su “mladići” Veterana svoju mrežu sačuvali netaknutom.

MNK Bosna Kopred 1:1 CB Escape Đakovo
U drugom seniorskom susretu došli smo i do prve podjele bodova. U prvih 8 minuta svaka ekipa postigla je po jedan zgoditak i do kraja uz odličnu igru mreže su ipak mirovale.

InterpreTour (V) 4:1 MNK Vinkovci – Excellent Pub (V)
Još jedna odlična veteranska utakmica u kojoj nakon ranog zgoditka Križanovića ekipa InterpreTour sa 4 zgoditka radi preokret za konačnih 4:1.

MNK Slavija 4:5 MNK Bosna Kompred
Posljednja utakmice večeri je bila šlag na tortu prvog dana turnira. Tuzlaci su se nadali visokoj pobjedi kojom bi preuzeli vrh skupine, ali dosta se toga pitalo i domaće dečke sa Slavije koji su u prvom susretu poraženi previsokim rezultatom s obzirom na prikazanu igru. Slavija je sa dva brza pogotka braće Kovač povela 2:0, ali već u 10. minuti preokret i vodstvo Kompreda 3:2. Većim dijelom susreta dečki iz Tuzle su igrali golmana igrača ali to im je na kraju bilo dovoljno tek za minimalnu pobjedu od 5:4.