Pobjedom nad gostom iz Županje nastavljen uspješan niz nogometaša Marsonije

Nastavljen je uspješan niz nogometaša Marsonije koji su u 31. kolu Treće lige – istok na domaćem terenu s 2:0 svladali Graničar iz Županje. To je 9 utakmica kako Bijelo – crni nisu poraženi te su 3 kola prije kraja prvenstva jako blizu osvajanju 4. mjesta koje bi ih možda moglo odvesti u jedinstvenu Treću ligu koja kreće od jeseni. Protiv Graničara su prisutni gledatelji po vrlo ugodnom vremenu i terenu za igru mogli uživati u prezentaciji Brođana koji su uz dobru igru u njoj imali puno kombinatorike i veliki broj pokušaja prema najboljem pojedincu gostijuće ekipe iz Županje vrataru Marku Ivkiću. Zahvaljujući njemu Graničar na Stadionu “Stanko Vlainić – Dida” nije doživio teži poraz.

Od početka je Marsonia bila razigrana te su se nizali napadi prema sjajnom vrataru Marku Ivkiću kojeg su domaći razbranili. On je bio kao na streljani poput hobotnice. Teško je nabrojati što je sve uspio obraniti, ali izdvojimo 7. minuti i udarac Selmira Mahmutovića, pa 10.-tu i pokušaj Marka Žuljevića. Gostujući vratar bio je spreman i u 12, minuti kada je odbio snažan udarac mladog Karla Ivanagića. U 16. minuti svladao ga je iz slobodnog udarca Marko Ristovski, međutim, vodstvu Marsonije ispriječila se vratnica. Nisu se gosti samo branili, već su oni imali nekoliko opasnih izleta prema Iličeviću kao u 27. minuti kada Pastuović nije stigao na ubačaj Lotara. Do zasluženog vodstva Marsonia je došla u 35. minuti kada je korner izveo odlični Ristovski, dok je Damir Mirković glavom loptu vratio pred gol za visokog stopera Lukasa Rošića. Njemu udarac brani Ivkić, međutim, na odbijenu loptu natrčava Rošić i svojim prvim golom u sezoni dovodi Bijelo – crne u vodstvo od 1:0. Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno kao prvo, međutim, Špeharova momčad i dalje je nastavila napadati i tražiti povećanje vodstva. Prvi je u 48. minuti zaprijetio Mahmutović koji je gađao dalji kut, ali nije bio precizan. Ubrzo je ponovno Žuljević u novoj situaciji pred golom Županjaca, međutim, u 56. minuti Ivkić nastavlja s dobrim obranama. Samo minutu nakon toga Žuljević koji se silno trudio postići 15. gol u sezoni dobro je šutirao iz daljine, međutim, vratar Graničara pokazao je kvalitetu. Špeharova momčad niti kod vodstva nije smanjivala tempo, već je nastavila igrati i napadati i redom su pokušaje imali: Žuljević 2 puta, pa Ristovski, Marić i Mahmutović. Sva ta dominacija Marsonije donijela je drugi pogodak u 81. minuti. Akcija je krenula od mladog Ivana Didovića koji je uposlio Mihajla Marića, a ovaj odmah vidi slobodnog Selmira Mahmutovića. Napadač iz Tešnja stvorio si je prostor, a onda je lijepo i precizno pogodio pokraj ovaj put nemoćnog Ivkića za svoj 9. gol u prvenstvu s kojim je postavio konačnih Marsonia – Graničar (Županja) 2:0.

Bila je ovo 18. pobjeda u sezoni za nogometaše Marsonije pred kojima je u narednom kolu gostovanje kod vodećeg Zrinskog u Jurjevcu. Bit će to pravi derbi kola jer Brođani kod lidera prvenstva dolaze s 9 utakmica bez poraza i sa 3 uzastopne pobjede u gostima. Osim toga obje ekipe su uz Vukovar najuspješnije kada se gleda samo drugi dio sezone ili proljetni nastavak.