Pobjede Zagreba i Nexea, Sesvete u velikom naletu

Nexe

Nakon Nexea i Dubrave, rukometaši Sesveta pobijedili su i Varaždin i tako se sasvim uključili u borbu za treće mjesto. PPD Zagreb je gotovo s pola snage pobijedio Poreč ,a Nexe je do novih bodova stiglo u Dubravi.

PPD Zagreb nastavlja s odličnim igrama i visokim pobjedama u Paket24 Premijer ligi. Protiv Poreča, sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine susreta. Od 2:1 za domaćina , do 2:7, Zagrebaši su napravili niz od šest pogodaka zaredom i rutinski odradili tu dionicu. Na kraju prvog dijela, imali su novi veliki niz od pet pogodaka zaredom pa su na predah odnijeli plus deset, 7:17. U nastavku ista priča. Poreč je samo u dva navrata uspio povezati po dva pogotka. Zagreb je s druge strane, u posljednjih 14. minuta susreta napravio seriju od 4:12 i na kraju se zaustavio na 15 razlike. Ivica Obrvan je ravnomjerno rasporedio snage, s tim da su drugo poluvrijeme iznijele mlade snage. Kod domaćina, četiri pogotka Luka Moslavac. Najbolji strijelac Plinara, Csaba Leimeter sa šest pogodaka.

Dubrava i Nexe odigrali su najefikasniju utakmicu 8. kola. Gosti su je bolje otvorili. Poveli su 2:5, pa 6:10. Jesu li se nakon toga opustili ili je Dubrava tek tada došla na radnu temperaturu, teško je reći, ali vrijedi zabilježiti da su u 14. minuti bili na samo pogodak zaostatka, 10:11. Završnica prvog dijela ipak, pripada Našičanima koji na predah odlaze s pet razlike, 17:22. Ni u nastavku nije bilo nekih posebno jakih obrana. Gotovo svaki napad  bio je pogodak. Nexe je čuvalo svoju prednost. Dubrava se dakako nije predavala i najbliže što je došla u drugom dijelu, bilo je minus četiri. Prvi topnik Dubrave bio je Ante Ivanković koji je postigao 11 pogodaka. Na drugoj strani, Janko Kević je još jedanput  potvrdio da je u najboljoj formi kod Zelenih. Dao je osam pogodaka iz osam pokušaja.

Uzbudljiv i zanimljiv susret odigrali su Varaždin 1930 i Sesvete. Ne i pretjerano rukometno lijep, jer je bilo previše pogrešaka, ali ipak se imalo što vidjeti. Domaćin je silno želio osvojiti prve bodove u Ligi za prvaka i jako se trudio. I vodio četrdesetak minuta. Sesvete su izgledale malo umorno, potrošeno što i nije čudno nakon dvije iscrpljujuće utakmice i pobjede protiv Nexea i Dubrave. Ali kada je trebalo, Silvio Ivandija je na svojoj klupi pronašao dovoljno svježih igrača da prelome susret na ulasku u posljednjih 15. minuta. Varaždin to nije imao i morao je potpisati još jednu predaju. Sa šest pogodaka Fabijan Grubišić bio je najbolji u domaćim redovima. Prvo ime Sesveta, Karpo Sirotić sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 8. KOLO
POREČ – PPD ZAGREB 17:32
DUBRAVA – NEXE 31:37
VARAŽDIN 1930 – SESVETE 20:23