Pobjede Posavine i Vinogorca, pet pogodaka u Cerniku, remi Slavonca i Svjetlosti

Odigrano je prvih 7 utakmica 22. kola 1. ŽNL BPŽ, a izdvajaju se velika pobjeda Posavine, slavlje Vinogorca u derbiju, ali i vrhunska predstava Mladost i Slavonca (G/D).

NK POSAVINA 7:0 NK TOMICA

Nogometaši Posavine su opravdali ulogu favorita te su slavili više nego uvjerljivo rezultatom 7:0 (1:0).

Golijada je počela u 20. minuti, kad je precizan bio Ivan Uremović. Do kraja poluvremena nije bilo golova, iako se vidjela poneka prilika, ali drugi dio donio je rapsodiju domaće momčadi. Hat-trick Ivana Jularića te po jedan pogodak Pavla Kitanovića i Ilije Ergotića su bili više nego dovoljni za pobjedu Posavine, koja u posljednjih nekoliko kola ne bilježi previše pobjeda pa je ovakva pobjeda bila potrebna nogometašima iz Velike Kopanice.

-Čestitam svojim dečkima na pobjedi. Napokon su odigrali na pravoj razini i zasluženo slavili. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri i sretno im u nastavku prvenstva. -trener Posavine, Sebastijan Petričević

NK VINOGORAC 1:0 NK ZVONIMIR

Derbi kola, ali i ujedno utakmica koja bi mogla odlučiti koja će momčad ovo kolo biti na vrhu ljestvice, igrala se u Slavonskom Brodu, a slavili su domaćini 1:0 (1:0).

S obzirom na visok ulog ovakve utakmice, obje momčade su bile oprezne kako ne bi učinile neku grešku koja bi donijela pogodak protivniku. Ipak, popustila je krajem prvog dijela obrana Zvonimira te su skrivili kazneni udarac, a koji je u pogodak realizirao Marin Marić. Do kraja su pokušavale obje momčadi doći do pogotka, no mreže su mirovale pa tako Vinogorac uzima nova 3 boda.

NK OMLADINAC STARO TOPOLJE 2:1 NK GUNDINCI

Odličan susret igrao se u Starom Topolju, a u susretu s dva kaznena udarca bolji su ipak bili domaćini te slave pobjedu 2:1 (1:0).

Nije prvi dio mogao bolje završiti za Omladinac, koji je poveo u 44. minuti iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Petar Kuprešak te se s minimalnim vodstvom domaćina otišlo na predah. Odmah na početku drugog poluvremena reagiraju gosti te realiziraju svoj kazneni udarac u 50. minuti preko Zvonimira Karavidovića. Ipak, bodovi ostaju u Starom Topolju jer je u 68. minuti Tomica Sudić zabio za konačnih 2:1 Omladinca.

NK PERKOVCI 1:3 NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC

Graničar je na Dobrevo stigao kao favorit, a tu su ulogu i opravdali pobjedom 1:3 (0:1).

U 44. minuti prvog dijela poveli su gosti, strijelac za 0:1 bio je odlični Joco Stokić. U nastavku su gosti potvrdili svoju pobjedu jer su precizni bili Dominik Drkelić u 65. i Augustin Ćosić u 77. minuti. Do kraja su poraženi domaćini uspjeli postići jedino počasni pogodak, a strijelac istoga je bio Stjepan Zmaić u 84. minuti susreta.

Unatoč brojnim izostancima, uspjeli smo odigrati zrelu i pametnu utakmicu i pobijediti dobrog domaćina. Suđenje odlično, domaćin korektan. Čestitam dečkima na borbi i zalaganju svih 90 minuta. Prebrodili smo mini krizu i sa puno optimizma idemo u završnicu prvenstva. –trener Graničara, Ivan Jurić

NK OMLADINAC VRBOVA 0:1 NK PSUNJ SOKOL

Zanimljiv susret igrao se u Vrbovi, a nakon brojnih prilika gosti su pronašli put do mreže domaćeg vratara te kući nose pobjedu 0:1 (0:0).

Pokušavao je Psunj na svakakve načine svladati Svitlanovića, no domaći vratar je odigrao vrhunsku partiju. Ipak, jedan od najboljih igrača Psunja, Krešo Grbić, početkom drugog dijela pronalazi put do mreže domaće momčadi te tako postavlja, ispostavilo se, konačnih 0:1 za Psunj Sokol.

HNK MLADOST CERNIK 3:2 NK SLAVONAC (G/D)

Spektakularan susret igrao se u Cerniku, gdje je odlična Mladost svladala neugodni Slavonac 3:2 (1:1).

Poveli su gosti u 39. minuti, kada je strijelac bio Berislav Brnjić, no 4. minute poslije izjednačili su domaćini pogotkom Ivana Škramića. U drugog dijelu su gledatelji mogli vidjeti još 3 pogotka, od čega su 2 bila iz kaznenih udaraca. Prvo je na 1:2 u 47. minuti povisio Zvonko Španić, ali onda slijedi preokret Mladosti. U 54. minuti sudac Rister je sudio kazneni udarac, kojeg u izjednačenje pretvara Toni Sokić. U 82. minuti novi kazneni udarac, novo izvođenje Tonija Sokića te novi pogodak istog igrača za konačni preokret domaće momčadi i lijepa 3 boda.

NK SLAVONAC BRODSKI STUPNIK 1:1 NK SVJETLOST

Jedini susret bez pogodaka danas igrali su Slavonac i Svjetlost, a nakon vodstva gostiju domaćini se vraćaju za konačnih 1:1 (0:1).

Povela je Svjetlost u 19. minuti, kada je strijelac za 0:1 bio Ivica Cindrić. Dugo je stajao taj rezultat, a iako je bilo prilika s obje strane, zabili su jedino domaćini. Strijelac za konačnih 1:1 u 79. minuti bio je Ivan Prebeg.