Pobjede Osijeka i Požege u trećem kolu Prve HRL

Odličan je vikend iza naših rukometaša koji su ostvarili maksimalan učinak. Tako je Osijek u Zrinjevcu pomeo Prelog dok je Požega slavila na gostovanju u Zagrebu i nanijela prvi poraz Maksimiru.

Fantastični Tin Kuže je dvoznamenkastim brojem golova (10) vukao svoju momčad do pobjede, a priključili su mu se Noa Mandić sa 6, Edi Tomas i Luka Jakobović s po pet, četiri su pridodali Kuštrim Ninaj i Tomislav Babić. Gost je poveo i držao kakvu takvu neizvjesnost do završnice prvog dijela kada domaći daju gas i odlaze na plus osam. U nastavku jednosmjerna ulica gdje su igrači Osijeka imali čak i 15 pogodaka prednosti što je gost pred kraj susreta malo ublažio.

Požega je timskim učinkom dobila utakmicu na gostovanju u Zagrebu jer je sijevalo sa svih strana, a najviše su pogodaka postigli Marko Antunović (10) i Karlo Grgurić (8). Dobro su ih pratili Marko Sertić (5) i Oleg Polanec (4). Požežani su od prve minute pokazali da su željni bodova i nisu domaćinu dali niti jedno vodstvo čitavih 60 minuta. Uz početnih 0:0 bilo je tek jedno izjednačenje (7:7), a početkom drugog dijela je domaćin priprijetio i stigao na samo pogodak zaostatka no rukometaši Požege su nakon toga pritisnuli papučicu gasa i odjurili prema novoj pobjedi.