/Pobjede Nove Gradiške i Osijeka 06, poraz OK Đakovo PRED ĐAKOVČANKAMA JE NEMOGUĆA MISIJA U BORBI ZA SPAS PRVOLIGAŠKOG STATUSA
žok osijek 06

Odbojkašice Nove Gradiške uvjerljivom 3:0 pobjedom nad ŽOK Dubrovnikom na svom parketu osigurale su plasman u doigravanje za prvaka države, a svoje mjesto u društvu 8 najboljih imaju i odbojkašice ŽOK Vukovara i ŽOK Osijek 06.

U Gradišci nije bilo nikakve neizvjesnosti, 3:0 bez puno uzbuđenja, ali sa puno radosti po završetku susreta, djevojke trenera Runjaša znale su proslaviti ovaj sjajan rezultat. Po setovima to nije izgledalo tako uvjerljivo kako bi se očekivalo, ali nekakve realne opasnosti da bi Dubrovčanke uzele set nije bilo od samog početka. Prvi set Gradiščanke osvajaju rezultatom 25:14, a u posljednja dva ipak se malo opuštaju pa gošće iz Dubrovnika osvajaju 20, odnosno 21 poen u drugom i trećem setu.

– Moram istaknuti i pohvaliti pristup odnosno ozbiljnost cijele ekipe u ovoj utakmici jer niti jednoga trenutka nismo doveli pobjedu u pitanje, a isto tako sve igračice su danas odigrale dio utakmice i sudjelovale u pobjedi svojim učinkom. Prelijepo je kada dva kola prije kraja razigravanja ostvarite svoj cilj za cijelu sezonu i kada u zadnje dvije utakmice možemo ući rasterećeni i bez pritiska. No, mi ne bismo bili mi kada ne bismo težili višem cilju, a to je zadržavanje i osvajanje 1.mjesta skupine II odnosno startne pozicije 5 za play-off – rekao je Damir Runjaš.

Odbojkašice Osijeka 06 sa gostovanja u Drenovi vraćaju se “bez gubitaka”, glatka 3:0 pobjeda kakvu nitko nije očekivao. Tek u drugom setu je bilo napeto na koju će stranu, ali i tu su odbojkašice trenera Fančovića pokazale kvalitetu. Prepune samopouzdanja, sasvim opravdanog jer djeluju jednostavno nezaustavljivo, dočekuju jedine konkurentice u ovoj skupini, ŽOK Kaštela DC s kojima će snage odmjeriti u sljedećem kolu, i odlučiti o prvoj poziciji u skupini, odnosno koja će ekipa u doigravanju izbjeći HAOK Mladost. Po setovima Osječanke su salvile 25:18, 25:23 te 25:20.

U posljednjoj skupini u kojoj se vodi borba za ostanak u elitnom rangu natjecanja na “zadarskoj turneji” OK Đakovo krenuo je porazom 3:1. Utakmica je mogla otići i u potpuno drugom smjeru, ali na žalost u ključnim trenucima u svakom setu osim prvom Zadranke su imale mrvicu više koncentracije i moramo reći sreće. Po setovima je to bilo 1. set: 22:25, 2. set: 25:12, 3. set: 25:21 te 4. set: 25:22. Sutra OK Đakovo ponovno u Zadru igra protiv istih protivnica, OK Zadra, i to je definitivno posljednja prilika za eventualni spas, pobjeda sa osvojena 3 boda ostavlja kakvu takvu nadu Slavonkama, u svakom drugom slučaju sudbina je zapečaćena.