Pobjeda Višnjevca, Dilj tijesno kroz Kuševac

U nedjeljnim utakmicama Dilj , Višnjevac i Slavonac su ubilježili pobjede te dodatno zgusnuli vrh ljestvice pa nas do kraja jesenskog dijela vjerojatno očekuje neizvjesna i zanimljiva utrka za naslov najboljeg kolektiva ove lige. Slatku je pobjedu ostvario Višnjevac koji je do pobjede stigao duboko u sudačkoj nadoknadi, a nevjerojatno zvuči podatak da j u 80.minuti bilo 0:2 u korist gosta iz Babine Grede. Nevjerojatan preokret načinili su domaći u kratkom vremenskom periodu, a apsolutni junak je bio Ivan Gelo koji je postigao sva tri pogotka za svoju momčad. Prvi u 80.minuti drugi iz kaznenog udarca u 84., a treći duboko u nadoknadi vremena u 96.minuti.

Ivica Radoš je doživio prvi poraz na klupi Borinaca, a Krešimir Drnasin je startao pobjedom na zahtjevnom gostovanju u Jarmini. Počelo je odlično za domaćina no nakon vodstva na scenu stupa neumoljivi Franjo Damjanović koji s dva pogotka okreče susret, a do kraja je svaka momčad dodala po pogodak za veliki uspjeh Otoka i svoga novog trenera. U Komletincima je Slavonac tek u drugom dijelu pogocima Đoića i Kerića slomio otpor čvrstih gostiju iz Bošnjaka, a također vrlo slatku pobjedu je kod fenjeraša izborio Dilj postigavši pogodak u samom finišu utakmice kojega potpisuje Robert Ilić.

NK Borinci – NK Otok  2:3

Utakmica krenula otvoreno sa obe strane, gdje mi prvi dolazimo u priliku u kojoj naš napadač prolazi protivničkog stopera u šesnaest metara, gdje ga ovaj ruši, ali sudac ne svira evidentni kazneni udarac zatim u kontra napadu, protivnik sa lijeve strane ubacuje loptu u naših šesnaest metara, gdje se vratar i moj stoper sudaraju i odbijena lopta dolazi do igrača Borinaca, koji sa lakoćom postiže pogodak za 1:0 domaćina, nakon toga mi preuzimamo inicijativu na terenu i krećemo agresivnije i bolje igrati gdje stvaramo nekoliko poluprilika za postizanje pogodka i u jednoj takvoj prilici zabijamo za 1:1, do kraja poluvremena smo kontrolirali igru i bili opasniji po gol od domaćina. Drugo poluvrijeme otvaramo puno bolje i agresivnije, što rezultira sa naših dva pogodka, nakon koja se malo opuštamo i opet griješimo u obrani i primamo opet gol iz svojih pogrešaka i time vraćamo domaćina u igru, ali,onda na scenu stupa nesportsko ponašanje domaćina i domaće publike, koja cijelo vrijeme napada i vrijeđa sudačku trojku, vrše pritisak nebili izjednačili, ali sudačka trojka ne popušta pritisku, uvredama i pritisku domaćina i njegovih navijača i korektno svira nevjerovatno tešku utakmicu. Moram naglasiti da se domaćin i domaći navijači ponijeli neviđeno sramotno, kako prema sucima tako i prema gostima gdje su u jednom trenutku čak nasrnuli i na mene, ovakvom ponašanju nije mjesto u ovom rangu natjecanja i općenito u sportu. Na kraju je policija morala doći i smirivati domaće navijače i upravu. Bili smo bolji većim dijelom utakmice i zasluženo pobijedili i čestitam svojim dečkima na borbi, htjenju i pozžtvovanosti – Krešimir Drnašin, Otok.

HNK Grabovac – NK Borac 2:0

NK Slavonac (K) – Zrinski  2:0

Utakmica pod teškom, sparnom vremenu, protivnik koji se došao samo obraniti i igrati na duge lopte na svog visokog igrača u špici, ali mi smo te duge lopte riješili bez problema. Naša defanziva je ponovo bila na visokoj razini, a prema naprijed u cijeloj utakmici dominirali i držali kontrolu. I sa dva gola riješili utakmicu u našu korist. Korektnim gostima iz Bošnjaka želim puno sreće u nastavku prvenstva – Andrej Kerić, Slavonac K.

Teško je reći nešto pametno kada izgubiš utakmicu 2:0, a na cijeloj utakmici ni jedna ekipa ne napravi pravu priliku za pogodak.Domaćin je poveo početkom drugog poluvremena nakon kornera i navodnog igranja rukom našeg igrača a konačni rezultat također nakon ubačaja iz kuta. Moramo biti iskreni da smo i mi pokazali premalo i nismo više ni zaslužili. Moramo se ovaj tjedan dobro pripremiti za Torpedo i pružiti puno više nego na većini utakmica ove sezone – Drago Trojan, Zrinski.

NK Torpedo – NK Dilj  0:1

Prije svega moram naglasiti da je utakmica bili fer i korektna gdje smo 60 minuta dominirali i stvarali šanse, ali realizacija nam nije bila na nivou. Poslije 60-e minute počeli smo bezglavo srljati sto je domaćin iskoristio i stvorio dvije mrtve šanse. Srećom naš kapetan nas je spasio obranivši ta dva zicera. I kada je sve mirisalo na neriješeno, izvrsno smo reagirali na jednom prekidu i prelomili utakmicu u našu korist. – Dejan Pavličić, Dilj.

NK Višnjevac – Šokadija  3:2

Čestitam svojim igračima na ogromnoj volji i zalaganju za svoj klub, oni su čudo. Gost iznimno korektan a suđenje vrlo dobro.Idemo dalje. – Miroslav Čelar, Višnjevac.

Odlična utakmica za gledatelje ali ne i za trenere, kad vodiš 2:0 u 80.min utakmice i izgubiš utakmicu moraš bit žalostan, pogotovo što smo imali još nekoliko prilika koje nismo iskoristili. Mladost i neiskustvo smo platili bodovima, iako bi neriješen ishod možda bio najrealniji. Čestitam domaćinu na pobjedi a mi se okrećemo sljedećoj utakmici – Irfan Islami, Šokadija.

10 03.10.2020 16:00 Županja NK Radnički – NK Frankopan 2:1
10 03.10.2020 16:00 Osijek NK Olimpija – NK Darda 1:0
10 03.10.2020 16:00 Jankovci NK Hašk sokol – NK Mladost (SĐ) 0:0
10 04.10.2020 16:00 Jarmina NK Borinci – NK Otok 2:3
10 04.10.2020 16:00 Grabovac HNK Grabovac – NK Borac 2:0
10 04.10.2020 16:00 Komletinci NK Slavonac (K) – Zrinski 2:0
10 04.10.2020 16:00 Kuševac NK Torpedo – NK Dilj 0:1
10 03.10.2020 16:00 Mece HNK Radnički (Me) – NK Borac (KV) 2:3