Pobjeda Valpovke, poraz Nexea na završnici U-17 u Poreču

Prvu mušku ovogodišnju Završnicu jučer su otvorili mladići do 17 godina i tako nas uveli u tjedan Festivala rukometa. Čak tri porečke dvorane bit će domaćini U17 ekipama, a jučer su se utakmice održavale u njih dvije, Finidi i Velom Joži. U 16:00 sati označeni su počeci prvih utakmica, a kako je protekao prvi dan, pročitajte u nastavku.

SKUPINA A
U prvoj utakmici skupine A Sesvete su došle do uvjerljive pobjede nad Čakovcem, konačni rezultat bio je 28:17. U drugoj utakmici ove skupine Buzet je svladao Metković-Mehaniku 26:22.

SKUPINA B
BM07 i Maksimir Pastela igrali su prvu utakmicu u Skupini B. Gledali smo izjednačenu utakmicu sve do 35. minute kada zagrebačka momčad odlazi na +3 i do kraja utakmice samo povećava svoju prednost. Konačni rezultat bio je 20:28. U drugoj utakmici grupe B Varaždin 1930 pobjeđuje Karlovac s plus sedam razlike, 25:18.

SKUPINA C
U 1. kolu skupine C također dvije uvjerljive pobjede. Valpovka je s 36:28 svladala domaće predstavnike, Poreč, dok je Rudar u drugoj utakmici ove skupine s +14 bio bolji od Splita. Konačni rezultat bio je 33:19.

SKUPINA D
Zamet je u prvoj utakmici grupe D pobijedio ekipu s juga, Ribola Kaštela 35:24. Bila je to izjednačena utakmica do 15. minute, ali tada riječka momčad preuzima kontrolu i do kraja utakmice ne dopušta protivniku da se približi i ugrozi njihovo vodstvo. U drugoj utakmici ove skupine Rugvica je svladala našički Nexe rezultatom 29:23.

Rezultate i najbolje igrače utakmica odigranih prvog dana pogledajte u nastavku: