/Pobjeda mlade reprezentacije, Euro je pred vratima BREKALO U ZADNJIM MINUTAMA POTVRDIO POBJEDU
0000021864_685_375_cut

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija napravila je vjerojatno ključan korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo sljedeće godine. pred izabranicima Nenada Gračana još je samo dvoboj protiv San Marina, tri boda iz njega vode naše izravno  na kontinentalnu smotru.

U-21: HRVATSKA – GRČKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: J. M. Sanchez Martinez (Španjolska)

Strijelci: 1:0 – Pasalidis (41′), 2:0 – Brekalo (90+4′)

Žuti kartoni: Nikolaou (4′), Galanopoulos (45′), Karachalios (51′), Jakoliš (58′), Benković (80′), Fiolić (84′), Kiriakopoulos (87′), Halilović (90+4′)

Drugi žuti karton: Nikolaou (65′)

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Benković, Uremović, Šunjić, Ivanušec, Vlašić, Brekalo (90+5′ Babić), Halilović (78′ Fiolić), Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

Grčka: Kotsaris, Saliakas, Kiriakopoulos, Pasalidis, Nikolaou, Karachalios, Galanopoulos, Vergos (64′ Kotsopoulos), Lamprou (68′ Chatzidiakos), Androutsos (64′ Chatzigiovanis), Limnios. Izbornik: A. Nikopolidis.

U pretposljednjoj utakmici kvalifikacijskog ciklusa za europsku smotru u Italiji i San Marinu, Hrvatska U-21 pobijedila je u Puli nacionalnu selekciju Grčke 2:0 te zauzela vodeće mjesto u Skupini 1.

Grčka je, međutim, odlično počela utakmicu te su gostujuće vodstvo spriječili vratar Posavec i prečka, a izabranici Nenada Gračana stvari su počeli preuzimati u svoje ruke krajem prvog dijela.

Igrala se 41. minuta kada je Vlašić uspio uputiti udarac iz kaznenog prostora, a lopta se od Pasalidisa odbila u mrežu za hrvatsko vodstvo. Na samom kraju poluvremena sjajno je iz slobodnog udarca pucao i Halilović, no Kotsaris je izvrsno obranio.

Hrvatskoj je posao olakšan sredinom nastavka, kada je Nikolaou zaradio drugi žuti karton, a “točku na i” stavio je Brekalo u sudačkoj nadoknadi, pogodivši iskosa suprotni kut grčkih vrata.

Hrvatska U-21 posljednju utakmicu kvalifikacijskog ciklusa igra u ponedjeljak, 12. listopada, na gostovanju kod San Marina u Serravalleu, s početkom u 18:30 sati. U slučaju pobjede potvrdit će plasman na Europsko prvenstvo.