Pobjeda deklasirala Jedinstvo na startu 2. MNL, Galinec zabio pet golova

U jeku odigravanja i praćenja utakmica Međimurske Premier lige i 1. Međimurske nogometne lige, odigrane su i utakmice trećeg ranga međimurskog nogometa. Druga međimurska nogometna liga, ako je suditi po utakmicama na otvaranju prvenstva, jasno je pokazala tko su glavni favoriti za naslov.

U čak četiri od sedam odigranih utakmica pobjednici su ostvarili slavlje s barem tri pogotka razlike. Najveću prednost napravila je momčad Pobjede koja je uništila Jedinstvo rezultatom 8:0, zahvaljujući iznimno raspoloženom Alenu Galincu.

Valja napomenuti kako je jedan dvoboj završio i prije nego je počeo. Prvo kolo donijelo nam je derbi dviju Drava, no ta utakmica nije odigrana. Drava (K) je u Donji Mihaljevec došla s pet igrača pa je meč registriran kao pobjeda od 3:0 za domaćina.

NK POBJEDA – NK JEDINSTVO (NSD) 8:0

Fantastičan početak prvenstva za Pobjedu. Na svom terenu u Gornjem Hrašćanu pokazali su apsolutnu dominaciju nad Jedinstvom. Četiri pogotka u prvom i četiri u drugom bili su i više nego dovoljna strategija za osvajanje tri boda. Junak utakmice bio je spektakularni Alen Galinec koji je postigao pet pogodaka u razmaku od 24. do 79. minute.

NK MALI MIHALJEVEC – NK HAJDUK ŠTRUKOVEC 5:1

Bila je ovo utakmica s dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova i na odmor se otišlo u mirnom toku. Gostujuća momčad cijeli je meč igrala s desetoricom igrača pa je bilo jasno da domaćin mora nešto poduzeti želi li osigurati sva tri boda. To se uistinu dogodilo i već u prvih 10 minuta drugog poluvremena Mali Mihaljevec je vodio 3:0 rezultatom. Od 66. do 69. minute domaći povećavaju vodstvo na 5:0, da bi u završnici susreta Karlo Goričanec zatresao mrežu domaćina i ublažio poraz svoje momčadi.

NK PUŠĆINE – NK CROATIA OREHOVICA 0:3

Prvotni dojam bio je kako će ovo biti tvrda i teška utakmica. Prvo poluvrijeme nam je to pokazalo, završivši bez pogodaka. U drugom su gledatelji čekali pogotke i konačno ih dočekali u 74. minuti susreta. Croatia je povela golom Leona Ružića, da bi samo tri minute kasnije povećala prednost pogotkom Marka Ružića iz jedanaesterca. Točku na i te zasluženo slavlje gostiju zgoditkom je objedinio Luka Ožvald u 88. minuti utakmice.