/Plava balada DINAMO UVJERLJIV PROTIV VIKTORIJE
dinamo viktorija plzen 2019 00038

Plava balada DINAMO UVJERLJIV PROTIV VIKTORIJE

Nogometaši Dinama uvjerljivo su slavili u uzvratnom susretu šesnaestine finala Europa lige protiv Viktrije iz Plzena te se plasirali u osminu finala ukupnim rezultatom 4:2. Pred punim Maksimirom Dinamo je odigrao fantastičnu utakmicu, goste koji su u Ligi prvaka osvojili 7 bodova ostavili su bez ikakve šanse u svih 90 minuta i nastavili nogometnu bajku koju živimo još od prošlog ljeta i čarobne Rusije.

Atmosfera na Maksimiru bila je fenomenalna, sve tri tribine su bile u punom elementu, inače otužni stadion izgledao je poput najmodernije ljepotice zahvaljujući silnoj energiji koja se s tribina sručila na travnjak. Neopisiv je osjećaj biti dolje, na terenu gdje to zvuči zaglušujuće glasno! Ta silna energija nosila je Dinamo od prve do posljednje minute, Bjeličina momčad krenula je odlično u utakmicu, rano je došla do prednosti preko Oršića nakon briljantne kontre, a do odmora je Dilaver podigao na 2:0 i donio dodatni mir i igračima i navijačima. U drugom poluvremenu Petković je nakon asistencije upisao i pogodak i zakapario osminu finala Europa lige.

dinamo viktorija plzen 2019 00005

Pojedinačno je možda najlakše izdvojiti Livakovića koji bi zapravo trebao ostati neocjenjen, nije čovjek imao ozbiljnijeg posla,dok su svi ostali bili odlični! Obrana je djelovala sjajno, Šunjić i Ademi odradili su lavovski posao, a u napadu je briljirao Bruno Petković. Čovjek je tvrđava savršene tehnike, a večeras je “uključio” i igru u obrani! Ipak, onaj koji Dinamu donosi dimenziju više je svakako Dani Olmo, mladi Španjolac je zaista vrhunska klasa, sigurno najbolji nogometaš koji je hodao hrvatskim travnjacima nakon Luke Modrića. Šteta što ga nećemo dugo gledati u HNL-u, pa je lijepa prigoda pogledati ga već u nedjelju kada se igra veliki derbi dvije najbolje momčadi lige.

dinamo viktorija plzen 2019 00045

Modre čeka barem još jedna europska utakmica na Maksimiru, a ako Bjeličina momčad ponovi ovakvu igru, ma tko bio s druge strane, Dinamo nije bez šanse! Na sjeveru su Bad blue boysi među mnoštvom zastava tokom svih 90 minuta vijorili onu s likom Josipa Kuže, kultnog Dinamovog trenera, mnoge legende su bile na stadionu, a nekako je ostalo malo tuge što ovu utakmicu nije doživio legendarni maksimirski kroničar Tomislav Židak koji je toliko sanjao o Dinamovom proljeću, ali sigurno je i tamo negdje gore uživao u baladi iz maksimirske šume.

dinamo viktorija plzen 2019 00004 dinamo viktorija plzen 2019 00002 dinamo viktorija plzen 2019 00006 dinamo viktorija plzen 2019 00008 dinamo viktorija plzen 2019 00025 dinamo viktorija plzen 2019 00026 dinamo viktorija plzen 2019 00027 dinamo viktorija plzen 2019 00041 dinamo viktorija plzen 2019 00042 dinamo viktorija plzen 2019 00052