Plamene uvjerljivom pobjedom nad Šibenikom najavile početak doigravanja

Košarkašice požeškog Plamena uspješno su odradile i posljednji zadatak u “regularnom” dijelu sezone, na parketu Grabrika uvjerljivo su nadigrale gošće iz Šibenika.

PLAMEN – ŠIBENIK 79:54 (25:15, 25:12, 19:14,10:13)

Nakon nešto lošijeg ulaska i 0:5 vodstva Šibenika sve je bilo na strani Plamenih koje su već do poluvremena otklonile sve dileme oko pobjednika ako ih je uopće i bilo. Prednost je samo rasla, ekipa iz Draženova grada nije mogla parirati razigranim i osvježenim požeškim košarkašicama koje očito spremne čekaju doigravanje.

I ovu utakmicu Englman je iskoristio da dobrim dijelom odmori ekipu, najveću minutažu imala je Lea Miletić, osim nje nitko nije igrao više od pola sata. Što se efikasnosti tiče minute je najbolje iskoristila Nevena Vučković koja je ubacila 20 poena od čega je pogodila četiri trice, a jednako precizna iz dalekometnih pokušaja bila je Marija Kešeljević koja je zabila ukupno 18 poena. Mileti će zabila 14, a blizu dvoznamenkastog učinka bila je Jelena Zorić sa devet poena. Jelena Ivezić zabila je sedam, Kristina Uzelman pet, a Laura Bašić četiri, dok je dva ubacila Lara Benić. Jelena Zorić bila je najraspoloženija pod obručima, skupila je 13 lopti, a baš su skokovi bili dio igre u kojem su domaće potpuno dominirale, završile su utakmicu sa 52 osvojene lopte.

Ovom pobjedom Plamene su sezonu završile s omjerom 18 pobjeda i četiri poraza, sezonu s boljim omjerom može završiti Ragusa koja bi tako uzela poziciju jedan, no za to mora pobijediti u derbiju kola na gostovanju kod Trešnjevke kojoj je pobjeda potrebna za osiguravanje doigravanja. Mogući su i “krugovi” i pravljenje mini tablica, no sigurno je da su Plamene unutra, sigurno je da Ragusa pobjedom osigurava Prvu poziciju, dok se s drugim raspletima zaista puno toga gleda. Plamene imaju bolji skor od Raguse i lošiji od Trešnjevke, pa ako Ragusa sačuva bolji skor od Trešnjevke, a prvu je utakmicu dobila sa sedam poena prednosti, o prve tri pozicije odlučivat će koš razlika. Bitne su naravno pozicije uoči doigravanja, prvoplasirana ekipa imat će prednost domaćeg terena što je iznimna prednost.