/Plamene do prve pobjede u sezoni! PRVA KOŠARKAŠKA LIGA
IMG_8319

Plamene do prve pobjede u sezoni! PRVA KOŠARKAŠKA LIGA

U trećem kolu Plamene su na domaćem terenu ugostile ekipu Zagreba koju su danas pobijedile rezultatom 69:59.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno te na odmor odlaze s rezultatom 35:35. Nakon poluvremena Plamene su podigle agresivnost u obrani, pogodile šuteve sa zvucima sirene što im je danas donijelo pobjedu. Danas u redu Plamenih najraspoloženija je bila kapetanica Lana Hrmić koja je zabila 18 poena sa šutom za tri 4/7, uz nju Princess Davis zabila je 17, a Ella Đukić 16 poena. U redovima Zagreba najefikasnija je bila Anja Škara sa 19 poena i Doris Grizelj sa 9 poena.

IMG_8588

ŽKK Plamen Požega – ŽKK Zagreb 69:59 (15:15, 20:20, 21:16, 13:8)

ŽKK Plamen Požega: Davis 17, Maričević- , Županić- , Bašić 3, Glomazić 0, Bošković -, Vojvodić- , Hrmić Lea 6, Đukić 16, Hrmić Lana 18, Berger- , Warren 9.

ŽKK Zagreb: Čić 2, Barinić-, Vlašić 0, Grizelj 10, Rončević-, Zadro 4, Ćurić 8, Jurić 9, Soldo 2, Marić 5, Škara 19.

Danas nismo dobro odirale prvo poluvrijeme, igrale smo izjednačeno cijelo vrijeme, ali nakon poluvremena smo se probudile. Podigle smo agresivost u obrani i počele smo raditi na utakmici ono što smo cijeli tjedan trenirale. Čestitam mojim curama na pobjedi i ovaj tjedan nastavljamo se pripremati za sljedeću utakmicu. – rekla je Laura Bašić, igračica Plamen Požege.

Dobra utakmica, bila je zanimljiva, stalno u egalu imali smo malo i sreće jer je to ipak drugačija ekipa bez Marić. Parirali smo vanjskim pozicijama i ono što je rezultiralo pozitivnim rezultatom u svakom slučaju promjena ritma naše obrane, odigrali smo puno agresivnije u drugom poluvremenu nismo im dali da nam zabiju toliko laganih poena, pogodili smo neke zahtjevne šuteve, nama su ušli njima nisu, sve u svemu bilo je izjednačeno i zadovoljni smo sa dva boda. Čestitam Gjuri na fer i korektnoj igri i uspjeh u nastavku lige. – izjavio je trener Plamenih, Vladimir Englman.

IMG_8584

Čestitam Požegi na pobjedi, danas su bile bolje od nas, mi smo malo ozljeđeni i nismo dobro trenirale ovaj tjedan i Požega je to iskoristila. Nama ostaje sada da se skupimo na treninzima, dobro treniramo i okrenemo se sljedećoj utakmici. – kratko je rekla Antonija Jurić, kapetanica Zagreba.

Pobijedio je protivnik koji je želio pobjedu više od nas, za svaku loptu su se bacale na glavu. Na kraju ipak možda i prevelika razlika, utakmica je bila na jednu loptu do zadnje dvije minute, u svakom slučaju zaslužena pobjeda i nadam se da ćemo revanširati u Zagrebu za ovaj poraz. – Izjavio je trener Zagreba Gjuro Simon.

IMG_8732 IMG_8671 IMG_8641 IMG_8631 IMG_8611 IMG_8587 IMG_8584 IMG_8561 IMG_8417 IMG_8483 IMG_8484 IMG_8536 IMG_8548 IMG_8391 IMG_8376 IMG_8353 IMG_8344 IMG_8335 IMG_8313 IMG_8328 IMG_8329 IMG_8330 IMG_8303 IMG_8299 IMG_8287 IMG_8274 IMG_8257 IMG_8254 IMG_8251