Plamen poražen u Splitu, BNS u Šibeniku

Košarkašice Plamena doživjele su poraz na gostovanju u Splitu kod KAŽL, dok je ekipa Broda na Savi pala u posljednjim minutama gostovanja u Šibeniku.

KAŽL – Plamen 83:70 (22:14, 20:19, 20:20, 21:17)

Krajem prve četvrtine domaće igračice odlaze na 22:12 te do kraja drže prednost koja je uglavnom bila između 8 i 12 poena. Požega se dva puta približila na -5, ali to je bilo najviše što su uspjele, a najveća prednost domaćeg sastava je bila +15. Kod domaćih najbolje su bile Johnson s double-double učinkom (22 poena i 15 skokova) te Davis (21 poen), Božan 12 poena. Kod iskusnih gošći Muslim je postigla 20 poena, Podrug 17, a Ivezić 11.

Šibenik – Brod na Savi 79:75 (25:20, 16:27, 21:22, 17:6)

Četiri i pol minute prije kraja Brođanke su imale šest poena prednosti, vodile su rezultatom 69:75 i do kraja ostale bez postignutog koša te doživjele poraz. Prva četvrtina otišla je na stranu domaćih djevojaka, no u drugoj Rimarčukove izabranice igraju sjajno i na odmor odlaze s prednosti koju su u trećoj četvrtini minimalno i povećale. Sve je izgledalo optimistično i većim dijelom posljednje dionice, no onda slijedi potpuni black out što Šibenčanke koriste i odlaze do pobjede. Impresivnu utakmicu odigrala je Khiana Johnson koja je utakmicu završila na 34 poena, na strani BnS najefikasnija je bila Klara Rimarčuk sa 22 poena, tri manje ubacila je Jelena Zorić. Zanimljiv je podatak o čak 66 ispaljenih trica, 37 puta su pokušale domaće (9 uspješno), a Brođanke 29 (8 pogođenih).

U sljedećem kolu oba slavonska predstavnika igraju domaće utakmice, Plamene su domaćin i favorit protiv riječkog FSV-a, dok u Vijuš stižu aktualne prvakinje Ragusa.