“Picoki” odigrali fantastičnu jesen, proljetne ambicije se penju za jedno mjesto

Mijo Jozić | 5. prosinca 2025.
“Picoki” odigrali fantastičnu jesen, proljetne ambicije se penju za jedno mjesto
Prva momčad Graničara iz Đurđevca odigrala je jednu od najimpresivnijih nogometnih jeseni u novijoj klupskoj povijesti. Počevši od prvog dana priprema još tamo 10. srpnja, u čak 25 utakmica, većinom prvenstvenih, uz manje pripremnih, seniori su do 29. studenog ostvarili 19 pobjeda, pet remija i samo jedan jedini poraz, što dovoljno govori o dominaciji i stabilnosti momčadi.
Na prvenstvenoj tablici Treće NL Sjever Graničar je drugi na tablici sa samo jednim bodom manje od vodeće pozicije. Velike zasluge za ovaj rezultat idu treneru Zoranu Buincu i njegovom stožeru koji su uz mukotrpan rad, što na terenu, što van njega, doprinijeli sjajnim rezultatima. Ispred Graničara je samo Koprivnica koja je do jesenske titule došla zahvaljujući čvrstoj obrani, dok Buinac ima potpuno drugačiji plan, njegova ekipa igra atraktivan, brz i iznimno efikasan nogomet što najbolje potvrđuje podatak da su od jesenskog prvaka zabili čak 13 golova više, gotovo jedan više po susretu. Dodatni razlog za zadovoljstvo među navijačima Graničara je činjenica da ovaj sjajan napadački učinak ne leži na krilima jednog vanserijskog napadača nego na učinku čitave ekipe, na diobi četvrtog mjesta liste strijelaca nalazi se Kristijan Katalenac, po šest su zabili Marko Harači i Marin Nikolić, dok je ostatak golova raspoređen na puno strijelaca s četiri i manje golova u polusezoni.
Posebno impresivno zvuči podatak da je Graničar čak 24 od 25 utakmica ostao neporažen, što govori o mentalnoj čvrstoći i kontinuitetu forme. Napadački dio momčadi djeluje nezaustavljivo, a obrana pouzdano i organizirano – upravo kombinacija koja donosi pobjede i stvara autoritet na terenu. Ovakve brojke nisu slučajne; one su rezultat kvalitetnog rada, dobre atmosfere u svlačionici i jasne vizije igre. Graničar Đurđevac ovom je jeseni pokazao da je momčad za vrh – po igri, rezultatima i karakteru. Ako zadrže ovakav ritam, proljeće bi moglo biti još ljepše za sve navijače “Picoka”, a zadovoljili bi se skokom za samo jedno mjesto u drugom dijelu sezone.