Peto kolo 2. ŽNL VPŽ Zapad: Croatia i Bilogora uvjerljive, Sokol siguran u Gradini

Odigrano je svih šest susreta petog kola 2. ŽNL VPŽ zapad! Sokol iz Milanovca i dalje je vodeća momčad nakon slavlja u Gradini, dok su u derbiju kola u Sedlarici između Aršanja i Svetog Đurađa pobjedu odnijeli gosti sa minimalnih 0:1. Uvjerljiva slavlja na gostovanjima obilježile su momčadi Croatia te Bilogora 1947.

NK Sokol iz Milanovca nakon petog kola i slavlja nad Gradinom sa četiri pobjede i neriješenim ishodom predvodi ligašku ljestvicu, dok je Gradina trenutno posljednja s jednim prvenstvenim bodom. Pred oko 60-ak gledatelja goste je u vodstvo doveo Dorian Uzelac u 25. minuti ogleda, a pitanje pobjednika golovima u 80. i 85. minuti riješio je Ante Mikulić.

U derbiju trećeg kola sastali su se susjedi na prvenstvenoj ljestvici, trećeplasirani Aršanj iz Sedlarice i drugoplasirani Sveti Đurađ. Obje ekipe su u susret ušle sa učinkom od tri pobjede i poraza, a na kraju puni plijen iz Sedlarice kupe gosti koji su nakon tri godine pokorile domaću neosvojivu tvrđavu. Pogodak odluke 70-ak prisutnih gledatelja moglo je vidjeti u drugome poluvremenu kada je u 58. minuti vrijedna tri boda za goste donio Abdelrahman.

U susretu petoplasirane i šestoplasirane momčadi sastali su se Drava Terezino Polje i Mladost iz Vukosavljevice. Drava je u ovo kola ušla sa sedam osvojenih bodova, dok je Mladost osvojila jedan manje, šest. Pred 120 gledatelja pogodak vrijedan tri boda za Mladost djelo je Josipa Kolovice u 86. minuti susreta. Mladosti je ovo treća prvenstvena pobjeda, dok je Dravi ovo drugi prvenstveni poraz.

Još jedan susret ekipa koje su jedna pokraj druge nakon četiri kola bio je susret devetoplasirane momčadi Podravec iz Dinjevca koji je u Kladarama ugostio virovitičkog No Limit Tvina. Drugu pobjedu na gostovanju obilježio je No Limit Tvin koji je nakon 90 0odigarnih minuta slavio rezultatom 2:5. Do nove pobjede gosti su došli na pogon fantastičnog Tomislava Filipovića koji je sa pet pogodaka ponio titulu igrača utakmice, dok su za domaćina pogotke postigli David Blatarić i Niko Groznica.

Jedanaestoplasirana Turnašica sa tri osvojena boda u četiri kola ugostila je četvrtoplasiranu NK Bilogoru 1947 koja je u četiri kola uprihodila učinak od dvije pobjede te jednog neriješenog ishoda i poraza. U susretu petog kola treću prvenstvenu pobjedu su odnijeli gosti sa visokih 0:7. Michael Zorić predvodio je goste sa četiri pogotka, dok je hat-trick obilježio Stipo Djak. Bilogora je ovom pobjedom zasjela na treće mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Turnašica i dalje jedanaesta.

Podgorje koje je na kontu imalo tri prvenstvena boda ugostilo je sedmoplasiranu Croatiju iz Grabrovnice koja je sa polovičnim učinkom od dvije pobjede i dva poraza ušla u ogled petoga kola. Gosti su došli do najuvjerljivije pobjede od 0:8. Već nakon prvih 45 minuta gosti su pogotcima Josipa Milakovića, Matije Pavića, Andrea Dergeza i autogolom Barčanca otišli na prednost od četiri pogotka, dok su u drugom poluvremenu redom zabijali Matija Pavić svoj drugi pogodak, a potom i Neven Janči, Maro Hegediš i Vinko Martinčević za konačnih 0:8 za treću prvenstvenu pobjedu Bilogore.