Petica Zoljana, Vihor pokazao snagu u Podgoraču, Željezničar uvjerljiv na domaćem terenu

Odigrano je i 15. kolo 2. ŽNL Našice, a ovo kolo obilježilo je nekoliko zanimljivih i efikasnih susreta, a odigran je i samo jedan remi u 7 prvenstvenih utakmica ovog vikenda.

NK SLAVONIJA KLOKOČEVCI 2:1 NK ISKRICA

Klokočevci su bili domaćin utakmice između Slavonije i Iskrice, a vrlo dobrom predstavom domaća momčad odnosi sva 3 boda pobjedom 2:1 (1:0).

Prvi dio pripao je domaćinu, a nagrada za dobar nogomet je došla u 23. minuti, kad je precizan za 1:0 bio Davor Vida te se s minimalnim vodstvom domaćina otišlo na predah. U drugom dijelu gosti su podignuli svoj nivo igre, ali uspjeli su domaćini još jednom zabiti, ovaj put preko Matea Bošnjaka u 57. minuti susreta. Nije dugo trajalo vodstvo od dva razlike jer je 10 minuta nakon toga Josip Vidaković zabio za 2:1, što je na kraju bio i konačan rezultat ovog zanimljivog susreta.

NK ŠIPOVAC 1:1 NK LILA

Jedini remi u 15. kolu dogodio se u Našicama, gdje je domaći Šipovac ugostio Lilu, a nakon tvrdih 90 minuta u kojima se vodila velika borba za svaki dio terena, susret je završio remijem 1:1 (0:0).

Oba pogotka u ovom susretu zabijena su u drugom dijelu, a u prvom dijelu vratari su bili na razini pa nije bilo pogodaka. Mrežu su prvi zatresli gosti, strijelac za 0:1 je bio David Plešsa u 63. minuti. Nije dugo trajalo vodstvo Lile jer je već u 71. minuti Mislav Kubala postavio konačnih 1:1 te je svaka momčad uzela po bod iz ovog susreta koji je mogao otići na obje strane.

NK BREZIK 2:3 NK OMLADINAC VUKOJEVCI

Jedan od najefikasnijih dvoboja igrao se u Breziku, gdje je istoimeni domaćin poražen od gostiju iz Vukojevaca rezultato 2:3 (0:2).

Nisu dobro domaćini ušli u prvo poluvrijeme, a nogometaši Omladinca su to iskoristili kako bi došli u vrijednu prednost. Prvo je već u 12. minuti precizan za 0:1 bio Sven Strakoš, a povećanje vodstva gostiju došlo je preko istog igrača u 42. minuti te se s 0:2 otišlo na predah. Nisu domaćini dobro započeli drugi dio jer je u 51. minuti već bilo 0:3, a zaslužan za uvjerljivo vodstvo gostiju je bio Krešimir Antolović. No, pribrali su se nakon toga nogometaši Brezika te su u rasponu od 6 minuta uspjeli smanjiti na 2:3. Prvo je pogodak za 1:3 zabio Ivan Pelin u 64. minuti, a za smanjenje vodstva na 2:3 zaslužan je Josip Vulić u 71. minuti. Ispostavilo se da je to konačan rezultat jer domaćini nisu uspjeli izjednačiti u posljednjih 20 minuta pa gosti slave vrijednu pobjedu.

NK SLOGA PODGORAČ 0:4 NK VIHOR (J)

Jednu od najslabijih domaćinskih utakmica ovog kola odigrali su nogometaši Sloge iz Podgorača, koji su ugostili Vihor na domaćem terenu te su teško poraženi rezultatom 0:4 (0:4).

Prvih 45 minuta je bilo potrebno nogometašima Zoran Kovačevića da svladaju svoje domaćine ovaj vikend. Vrlo rano, već u 5. minuti, su gosti poveli pogotkom Brune Jantule. Već 10 minuta poslije je bilo 0:2, a strijelac je bio Samir Kubala. U 32. minuti Vihor je povećao svoje vodstvo na 0:3, a strijelac trećeg pogotka je bio Patrik Čiš. Konačnih 0:4 nije postavio nijedan nogometaš Vihora nego je strijelac autogola bio domaći nogometaš Josip Paulić u 44. minuti prvog poluvremena. Nakon predaha bilo je još nekoliko prilika u Podgoraču, no ostalo je konačnih 0:4 za goste iz Jelisavca.

NK ŽELJEZNIČAR (MN) 3:0 NK CROATIA VELIMIROVAC

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Željezničara na domaćem terenu protiv Croatije iz Velimirovca, a pobjeda rezultatom 3:0 dovoljno govori kakav je bio odnos terena na terenu u Markovcu Našičkom.

Kako bi riješili pitanje pobjednika u ovom susretu, nogometaši Željezničara su trebali samo 10-ak minuta prvog poluvremena. Prvo ih je u vodstvo u 14. minuti doveo Borna Buha, a povećanje vodstva na 2:0 je stiglo u 23. minuti preko Ante Kostreša te se s tim vodstvom otišlo na odmor. Drugi dio donio je zanimljiv nogomet, obje momčadi su imale prilike za postići zgoditak, a potvrda pobjede domaće momčadi stigla je krajem utakmice, kad je duboko u sudačkoj nadoknadi precizan za konačnih 3:0 bio Dominik Hvizdak te tako bitna 3 boda ostaju u Markovcu Našičkom.

NK ZAGORAC 1952 1:3 NK MLADOST STIPANOVCI

Nogometaši Zagorca su na domaćem terenu u Beljevini ugostili Mladost iz Stipanovaca, a nakon zanimljivih i efikasnih 90 minuta, gosti slave pobjedu 1:3 (0:0).

Iako su momčadi imale nekoliko lijepih prilika za pogotke u prvom dijelu, mreže Vide i Feldija su mirovale nakon prvih 45 minuta. No, nakon odmora se sve otvorilo pa su gledatelji mogli vidjeti čak 4 pogotka u nastavku. Već u 50. minuti domaćini su poveli 1:0, a strijelac je bio Darko Kokoška. Nakon tog pogotka, gosti su krenuli po preokret te su ga i ostvarili. Prvo je za izjednačenje pogodak zabio Marin Pastvečko u 73. minuti susreta. Na 1:2 je povisio isti igrač u 86. minuti, a konačnih 1:3 i potvrdu pobjede gostiju donio je Marko Šepčić u 90. minuti susreta te tako 3 boda putuju u Stipanovce.

NK ZOLJAN 5:2 NK OMLADINAC NIZA

Najefikasnija utakmica ovog kola igrala se na stadionu Obarak, gdje je domaći Zoljan ugostio Omladinca iz Nize te ih poslao kući s porazom 5:2 (3:2).

Već u prvom dijelu gledatelji su mogli vidjeti čak 5 pogodaka. Vrlo rano su gosti došli u vodstvo, precizan za 0:1 u 10. minuti bio je Kristijan Knežević. Raspucani su bili nogometaši obje momčadi u posljednjih 10-ak minuta prvog poluvremena. Izjednačenje je stiglo u 32. minuti preko Marka Stilina, no već 3 minute kasnije gosti su drugi put poveli preko Kristijana Kneževića, koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Na 2:2 je u 43. minuti izjednačio Matej Gašparić koji se pokazao kao joker s klupe u prvom dijelu, a potpuni preokret je došao samo minutu kasnije, kad je za 3:2 domaćina zabio Bruno Vonić. Nakon predaha zabijena su još dva pogotka. Prvo je na 4:2 povisio Marko Stilin u 56. minuti svojim drugim pogotkom, a za konačnih 5:2 zabio je Matej Gašparić u 65. minuti ovog nadasve zanimljivog i efikasnog susreta.

Nakon 15 odigranih kola, Vihor je pokazao najviše te se nalazi na vrhu prvenstvene ljestvice sa 40 osvojenih bodova, 5 više od drugoplasirane sloge, a dno tablice rezervirano je za Šipovac, koji kasni za Iskricom 4 boda.