Petarda Vinka Omerovića za novu uvjerljivu pobjedu Radničkog

Radnički i Slavonac nastavljaju mrtvu trku na vrhu 2. ŽNL Nogometnog središta Osijek. Radnički je do nogu potukao susjede iz Erduta, a čak pet golova djelo su fantastičnog Vinka Omerovića koji je potpuno zasjenio i trostrukog strijelca Nebojšu Popovića.

Slavonac ne posustaje, u stopu prati što radi Radnički i ne da mu disati, u petom je kolu ekipa iz Tenje s 2:1 nadigrala Klas a oba pogotka postigao je Juraj Markotić, dok je zaostatak gostiju u 88. minuti smanjio Mihael Nikolić iz kaznenog udarca, no bodovi su ostali u Tenji i utrka se nastavlja. Vitez je dva koraka iza vodećeg dvojca, pobjedom nad Elektrom spremio se za derbi koji se u sljedećem kolu igra u Tenji! Poveo je Vitez nakon pola sata igre sa 3:0 i činilo se odlučio pobjednika, no onda se Elektra budi i sredinom drugog dijela dolazi na 3:2, a onda s dva gola Josip Ribić uzima stvari u svoje ruke i potvrđuje pobjedu Viteza.

I LIV je u skupini neporaženih, uz utakmicu manje imaju po dvije pobjede i dva remija. Drugo slavlje upisali su na svom terenu protiv Dunava. Od 63. minute gost je igrao s igračem manje, od 84. minute domaćin s devet igrača a gost s 8 nakon što su u međusobnoj makljaži i jedni i drugi ostali bez po dvojice najratobornijih. U tim “rukometnim” uvijetima u 90. minuti najbolje se snašao Antonio Tojčić koji je zabio za minimano slavlje Liva. Martin Horvatek odigrao je nadahnuto poluvrijeme i s tri gola predvodio Slavoniju do uvjerljive 5:1 pobjede nad posljednjim Šubićem. Konačno su i Gladove bebe pronašle put do prvog boda, Lio je u vodstvo u prvom poluvremenu doveo Tin Rukovanjski, a u nastavku bod Slogi donosi Roberto Bronzović iako su gosti uspjeli zapucati i najstrožu kaznu.