Petarda u Starim Mikanovcima, Vidor Matijević slavio u Privlaci

Odigrano je nekompletno drugo kolo Druge ŽNL NS Vinkovci, a za koji dan će igrači Lipovca u svom općinskom derbiju pokazati nastavljaju li maksimalan učinak kojega za sada drže Sloga i Vidor. Mravova momčad je rutinski slavila protiv novaka u ligi koji i dalje čeka na premijerni drugoligaški upis bodova, a na puno teži način do gostujućih je bodova stigla momčad iz Srijemskih Laza na teškom gostovanju u Privlaci. Srđan Gašić je bio posebno inspiriran postigavši oba pogotka za Vidor, a onaj pobjedonosni dvije minute prije kraja utakmice. Petarda je pukla u Starim Mikanovcima za prvu pobjedu Zelenih, a pri tome je briljirao Darko Majhen koji je zabio četiri pogotka za svoju momčad.

Tek jedan pogodak je bio dovoljan za tri boda ekipe iz Novih Jankovaca, a baš kao i u Privlaci taj pobjedonosni pogodak je pao u 88.minuti, potpisnik Matej Šimunović. U Retkovcima gotovo isti scenarij – pogodak odluke u 88.minuti no ovoga puta za bod gosta iz Tordinaca, a njegov je potpisnik itekako poznat nogometnoj javnosti. Za bod i nastavak neporaženosti Zrinskog zabio je neuništivi Siniša Sesar koji je na malenom koraku do ulaska u šestu deceniju života – pogodak je zabio sa 49 godina 10 mjeseci i 21 danom na leđima bogate i sadržajne nogometne karijere.

2 04.09.2022 16:00 Retkovci NK Borac (R) – NK Zrinski (T) 1:1

NK Sloga Novi Mikanovci – NK Marinci 3:0 (Slaviček Nikola 48′ (AG), SUŠAC Rocco 87′
Tovilo Antonio 90’+3′)
NK Mladost Privlaka – NK Vidor Matijević 1:2 (Perkunić Mario 48′ / Gašić Srđan 43′, 88′)
NK Šokadija (SM) – NK Hajduk Mirko 5:0 (Majhen Darko 14′, 28′, 54′, 68′, Krznarić Dino 80′)
NK Croatia Novi Jankovci – NK Mladost Antin 1:0 (Šimunović Matej 88′)
NK Borac (R) – NK Zrinski (T) 1:1 (Šokčević Filip 8′ / Sesar Siniša 88′)

Utakmica 2. kola u Nijemcima koja je trebala biti odigrana u nedjelju 04.09.2022 s početkom od 16, 00 sati protiv općinskog rivala Lipovca odgođena je za srijedu, 07.09.2022 godine u 16,00 sati.