Petarda Psunja za zaključak sezone, slavlje Svjetlosti u Batrini

Subotnji dio posljednjeg, 26. kola u 1.ŽNL BPŽ rezerviran je za ekipe sa Zapada. Vodeći Psunj Sokol zaokružio je odličnu sezonu slavljem 5:1 nad Slavijom, a do drugog mjesta u finišu sezone domogao se Slaven domaćom pobjedom nad Slavoncem. Svjetlost se pobrinula za iznenađenje kola svladavši Batrinu koja će sezonu završiti kao trećeplasirana momčad.

NK PSUNJ SOKOL – NK SLAVIJA STARO PETROVO SELO 5:1

U posljednjem kolu Psunj Sokol koji je prošli tjedan osigurao naslov prvaka, u zadnjem kolu zaokružio je ovosezonsku priču ukupno dvadeset i prvom prvenstvenom pobjedom. Na igralištu Brezine u Gornjim Bogićevcima, gdje su domaćini ove sezone, svladali su desetoplasiranu NK Slaviju sa 5:1. Već u prvoj minuti domaćina u vodstvo dovodi Armin Abazi, da bi nakon pola sata igre i gost odgovorio izjednačujućim pogotkom Marka Čevizovića. Do druge polovice drugog poluvremena mreže su mirovale, da bi u posljednjih 18 minuta golovima Omera i Enesa Seferovića te dva gola Kreše Grbića potpuno usmjerila dvoboj na stranu domaćih za ukupno njihov 66-i prvenstveni bod. Slavija je prvenstvo završila na desetom mjestu sa 27 bodova.

Za komentar sezone i utakmice zamolili smo stratega NK Psunj Okučana, Antuna Orešića: – “Današnjom utakmicom formalno završavamo jednu tešku, ali uspješnu sezonu koja je iza nas, ali za nas natjecanje traje i dalje jer nas čekaju dvije kvalifikacijske utakmice.  Zahvalio bih se prije svega svojim igračima koji su tijekom cijele sezone vjerovali u sebe i svoje suigrače. Ovo je pobjeda svih igrača koji su kroz zajedništvo postali prava momčad te strpljivošću i poniznošću dominantno osvojili prvo mjesto. Također zahvala našoj mladoj i vrijednoj upravi te našim vjernim navijačima “Hijenama” koji su nas bodrili i nosili cijelo vrijeme. današnjom pobjedom imamo niz od 18 utakmica bez poraza te se nadam da ćemo uspješno proći i u kvalifikacijama u viši rang. To bi bio šlag na tortu u povodu 75. godišnjice kluba i otvorenja stadiona. S obzirom da smo cijelu sezonu praktički igrali u gostima – zahvala našim susjedima NK “Slobodi” Gornji Bogićevci na ustupanju svog terena na kojem smo bili domaćini i gdje danas proslavljamo naslov prvaka.

“-Dva potpuno različita poluvremena. Nismo iskoristili nešto slabije izdanje domaćina u prvom poluvremenu prema prikazanom i šansama trebali smo voditi. Međutim, nismo iskoristili šanse i na odmor se otišlo 1:1. U drugom poluvremenu domaći ubacuju u brzinu više ulaskom svježih igrača i rješavaju utakmicu u svoju korist. Igračima treneru i upravi NK Psunj čestitam na zasluženo osvojenom prvenstvu te im želim puno sreće u kvalifikacijama. Igračima i upravi NK Slavija zahvaljujem na dobroj suradnji i puno dobrih sporskih rezultata u narednom periodu. Ovo mi je bila posljedna utakmica na klupi Slavije. Iz tog perioda pamtim samo lijepe i sretne trenutke.  Hvala svima!- prokomentirao je za Sportalo trener Slavije Željko Bakunić kojemu zahvaljujemo na 50 godina predanog aktivnog sportskog rada i želimo mu puno uspjeha kakav god put odabrao.

NK SLAVEN LJUPINA – NK SLAVONAC BRODSKI STUPNIK 3:1

Slaven iz Ljupine u posljednjem se kolu domogao konačnog drugog mjesta ljestvice domaćim slavljem u srazu sa NK Slavoncem iz Brodskog Stupnika. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi domaćini do vodstva došli autogolom Bašića u 51. minuti. Kao da je to potaknulo goste i šest minuta kasnije izjednačuju rezultat putem Ivana Sokolovića. Novih šest minuta i domaćin ponovno vodi, Bojan Bokan vraća prednost domaćinu. Potom zatišje 20-ak minuta da bi u 85. minuti Josip Horvatović potvrdio ukupno osamnaestu pobjedu Slavena. Slavonac je ovim porazom pao na dvanaesto mjesto prvenstvene ljestvice.

NK BATRINA – NK SVJETLOST 0:2

Za iznenađenje posljednjeg kola pobrinula se momčad NK Svjetlosti koja je u gostima kod prije ovog kola drugoplasirane Batrine izborila važnu pobjedu koja je gostima vrijedila iskorak na prvenstvenoj ljestvici gdje na kraju zauzimaju jedanaesto mjesto. S druge strane, domaćin Batrina propustio je priliku sezonu završiti na drugoj poziciju te će sezonu završiti na poziciji niže, odnosno trećem mjestu 1.ŽNL Zapad. Zanimljivo, oba gola dogodila su se na kraju samih poluvremena, strijelac je isti,  junak susreta Anto Jozić sa golovima u 44′ i 93′ za ukupno šestu prvenstvenu pobjedu Svjetlosti, i to zanimljivu prvu gostujuću.

Zaslužena pobjeda gostiju. Utakmica korektna i borbena. -prokomentirao je susret trener domaćina Milan Tomljenović.

NK ŠOKADIJA (Š) – NK BONK 2:5

U najefikasnoj utakmici 26. kola prve ŽNL, BONK iz Bebrine svladao je na gostovanju posljednjeplasiranu Šokadiju sa rezultatom 2:5. U susretu u kojem su gledatelji mogli vidjeti tri udarca s bijele točke, bolje su u njega ušlu domaćini koji su poveli iz prvog kaznenog udarca u 13. minuti pogotkom Tomislava Buljevića.  Šest minuta potom Antonio Ferić izjednačuje rezultat, a sa tih 1:1 otišlo se i na odmor. Nakon predaha bolje se snalaze gosti, redom zabijaju Ferić drugi pogodak, sa bijele točke u 50. minuti, Jurica Prgomet diže na 1:3 u 62. minuti i  Ivan Dujmović u 84. minuti povećava prednost na tri razlike. Buljević svojim drugim pogotkom smanjuje na 2:4, a konačnih 2:5 postavlja Branko Petošević. BONK je prvenstvo završio na osmom mjestu sa 32 osvojena boda.

NK BUDUĆNOST (R) – NK SLAVONAC GUNJAVCI-DREŽNIK 0:1

Pred oko 150 gledateljima u Rešetarima su se susreli domaća Budućnost i četvrtoplasirana momčad NK Slavonca, a puni plijen iz ovoga susreta nose gosti. Pogodak odluke početkom drugog poluvremena djelo je Leona Marinovića za ukupno pedeset i treći bod gostiju. Šesnaesta je to pobjeda za NK Slavonac, peta gostujuća za potvrdu četvrte pozicije za kraj sezone. Budućnost je sezonu završila na devetom mjestu sa 28 bodova, a nedjeljni poraz ukupno je četrnaesti za domaćina.

NK OMLADINAC VRBOVA – NK CROATIA TISOVAC 2:4

Šestoplasirana Croatia iz Tisovca svladala je u velikom preokretu u Vrbovi tamošnji Omladinac rezultatom 2:4. U utakmici u kojoj je svakoj ekipi otišlo po poluvrijeme, domaćin je poveo u 10. minuti pogotkom Danijela Vukovića, da bi Gabrijel Krijan u 22. minuti poduplao vodstvo domaćina. U drugom poluvremenu izrazito bolji gost u 59. i 62. minuti izjednačuje rezultat putem Tonija Vlainića i Stjepana Jurašinovića. U samom finišu susreta šest minuta prije kraja regularnog vremena prednost gostima donosi Dario Starčević, da bi isti igrač potvrdio slavlje gostiju za ukupno dvanaestu pobjedu Croatije. Omladinac sezonu završava na trinaestom mjestu ljestvice.

HNK MLADOST CERNIK – NK POSAVAC (D) 1:1

U susretu petoplasirane i sedmoplasirane momčadi prvenstva u Cerniku podijelili su bodove Mladost i Posavac (D) . Filip Jurčević u 27. minuti doveo je goste u vodstvo, da bi početkom drugog poluvremena u 51. minuti stvari na početni položaj vratio Filip Vrsajković.  U fer i korektnoj utakmici stvari se do kraja nisu mijenjale. Domaćinu je ovo treći neriješen rezultat sezone, dok ih je gost skupio osam, najviše u ligi!