Petak u Tenji: Poznati polufinalisti kod veterana, četvrtfinala za Osječko Radler i Probe kod seniora

U dijelu programa namijenjenim za petak na tenjskom turniru sa utakmicama četvrtfinala krenuli su veterani dok su posljednje kolo grupne faze i preostala mjesta u četvrtfinalu tražili seniori. Polufinalisti tenjskog turnira kod veterana postali su Eko Jazo, AB Skripta, Caffe 5 Gravia i Hebron Kafić Uzdravlje, dok su kod seniora ulaznice za četvrtfinale u petak osigurali Osječko Radler i Probe d.o.o.

Petak u Tenji obilježili su početkom nokaut faze s veterani pa su ju tako svojim susretom otvorili drugoplasirana momčad skupine B Caffe 5 Gravia i trećeplasirana momčad skupine A Rosoneri. Gravia je povela dvama pogotcima na početku prvog i drugog poluvremena, a za oba gola strijelac je bio Mario Mijatović. Tri minute do kraja susreta nadu za Rosonere budi Maganić, no za rušenje svih nada i konačnih 3:1 strijelac je bio Erceg za potvrdu plasmana Gravie u polufinale.

Prvoplasirana ekipa skupine A Eko Jazo potom se sučelila sa posljednjim putnikom u četvrtfinale grupe B, Carletto Starom Mošom, i pritom obilježila 4:1 pobjedu koja je trasirala njihov put u polufinale. Mreže su mirovale do trineaste minute kada u dvije minute Eko Jazo diže prednost na 2:0 koju su uspjeli sačuvati te čak i povećati do kraja utakmice. Strijelci za pobjedu momčadi Eko Jazo bili su Vuka, Mihajević, Balaš i Tadijan, dok je za poraženi Carletto počasni pogodak u posljednjoj minuti susreta djelo Goljevačkog.

Treći susret četvrtfinala bio je onaj kada su snage odmjerili prvoplasirana ekipa iz skupine B AB Skripta  te četvrtoplasirana  iz skupine A, Drago Band. Skripta je u četvrtoj minuti došla do vodstva putem Ižakovića, da bi Jukić u desetoj minuti odvostručio prednost, koja je do dvadesete minute susreta već iznosila 4:0. Drago Band tada pogocima Badovinca i Jonjića  ublažava zaostatak, da bi konačnih 5:2 za AB Skriptu postavio Šimić.

Kod seniora smo došli do posljednje etape u grupnoj fazi pa su tako seniorski dan svojim susretom otvorili Starline Tenja i Exotico Kanta. Prvo ime susreta u pobjedi Exotico Kante sa 6:2 bio je Matej Kovačević koji je u pobjedi svoje ekipe sudjelovao sa četiri pogotka dok su po jedan nadodali Sopjanac i Periškić .

U drugoj utakmici seniori suočili su se  Osječani i Osječko Radler koji je imao kakve izglede za ulazak u četvrtfinale i sa uvjerljivim slavljem od čak 13:0 ga i izborio! Četiri gola u toj pobjedi zabio je Marin Kuzminski, tri su nadodali Domagoj Majetić i Damjan Škorić, dvaput je precizan bio Torčić, dok je jedan pogodak na susretu zabio Čavić.

Iduća utakmica po rasporedu bila je ujedno i posljednja četvrtfinalna veteranska gdje su se susreli Hebron Kafić Uzdravlje i Adaptacija, a razloga za slavlje nakon šesteraca imala je momčad Hebrona koja je popunila posljednje mjesto za nedjeljno polufinale. U regularnom dijelu susreta u uvodnom dijelu susreta bolje se snašla Adaptacija i nakon devet minuta pogocima Brnića i Drmića vodi 2:0 i tu prednost drži do četiri minute prije kraja susreta. Tada Glavota smanjuje zaostatak svoje momčadi na jedan gol, da bi u posljednjoj minuti Baraći donio izjednačujući pogodak i raspucavanje šesteraca u kojima su sa 3:2 slavio Hebron Kafić Uzdravlje za potpuni preokret i posljednje četvrtfinalno mjesto.

Osječko Radler je u svojoj drugoj utakmici dana igrao protiv ekipe Turkalj Meister-Auto Servis Grabar kojoj je nužno trebala pobjeda za ulazak u četvrfinale. U tom smjeru je i krenula utakmica kada je za Turkalj Meister-Auto Servis Grabar pogodio Kuzmić u sedmoj minuti, da bi šest minuta kasnije Škorić za Radler izjednačio rezultat koji se do kraja nije mijenjao. Taj remi doveo je ekipu Osječko Radler do četvrtfinala.

Deseti dan u Tenji svojim su susretom u okviru skupine D zaključili Probe d.o.o. i Hobi Dom, gdje je Probe d.o.o. uvjerljivom pobjedom od 10:0 nad svojim suparnikom osigurao posljednje mjesto koje vodi u četvrtfinale. Hat-trick su za Hobi dom upisali Stanić i Hazenauer, dok su po dva pogotka postigli su Balaš i Najbauer.

Subotnji program na turniru počinje sa pionirskim dijelom gdje također još traje grupna faza a u dva njihova dvoboja snage će odmjeriti momčadi NK Čepin i Lege u prvom te PZ Ćelije i Slavonac Tenja u drugom susretu.

Subota je također rezervirana i za četvrtfinala seniora, a prvi četvrtfinalni par onaj je između Autopraonice Mustang i MNK Saponije. Turnir se potom nastavlja susretom Caffe 5 Gravie DGO i Probea d.o.o.

Zatim će dosada stopostotna Mursa VBK tražiti mjesto u polufinalu u okršaju sa ekipom Osječko Radler,  dok će subotu u Tenji svojim susretom zaključiti momčadi CB Downtown i Sarvaš.