Pet susreta 12. kola 4. NL BJ-KC-VT: Devetka Pitomače, osmica Tehničara!

U subotnjem dijelu programa odigrano je pet od sedam susreta dvanaestog kola 4. NL BJ-KC-VT! Prvenstveni lider Pitomača s 9:0 nadvisila je Voćin dok je Tehničar u Cvetkovcu s osam komada u mreži ispratio Graničar iz Legrada! Pobjede u ovom kolu obilježile su i momčadi Bilogore, Garića i Dinama iz Predavca!

PITOMAČA – VOĆIN 9:0

Prvenstveni lider uoči ovog kola NK Pitomača s učinkom od 30 od moguća 33 boda, ugostio je Voćin koji je u susret ušao s pet uzastopnih poraza što im je prije ovog kola bilo dovoljno za trinaesto mjesto s četiri osvojena boda u jedanaest kola.

Susret je na najbolji mogući način otvorio Valentino Paradinović koji je Pitomaču u vodstvo doveo u prvoj minuti susreta! Već u 16. minuti isti igrač povisuje na 2:0, a na poluvrijeme se odlazi s 3:0 što je djelo Matka Reščića u 30. minuti. U drugom poluvremenu domaćini su se raspištoljili te u mrežu gostiju ubacili još šest pogodaka od kojih su čak tri Valentina Paradinovića (47′, 53′ i 71′), dva su djelo Ivana Kovačeca (55′ i 85′), a jedan pogodak postigao je Karlo Jakupec u 61. minuti susreta, što je ukupno 9:0 za jedanaestu prvenstvenu pobjedu Pitomače.

“Zabili smo odmah u prvoj minuti i odmah sami sebi olakšali posao. Utakmica je bila jednosmjerna i samo je bilo pitanje koliko bude. Na najbolji mogući način smo odigrali zadnju utakmicu kod kuće…”- trener Ivan Presečan, NK Pitomača

TEHNIČAR – GRANIČAR 8:0

Tehničar iz Cvetkovca nakon visoke pobjede u Voćinu 8:0 s učinkom od osam pobjeda, dva neriješena ishoda te jednim porazom kao trećeplasirana momčad dočekala je Graničar iz Legrada koji je nakon pobjede nad Molvama došao do ukupno osam bodova na kontu te se uoči ovog kola Gariću iz Garešnice približio na jedan prvenstveni bod.

Već u osamnaestoj minuti susreta domaćin je poveo preko Ivana Vrkića, da bi deset minuta kasnije na asistenciju Vukonića pogodio Filip Štritar. Na poluvrijeme se otišlo s 3:0 pogotkom Mesara iz 34. minuti. U drugom poluvremenu nakon petnaest minuta na 4:0 povisuje Tomislav Hudak na asistenciju Ovnića. U 71. minuti na 5:0 povisuje drugim pogotkom Ivan Vrkić, a u posljednjih deset minuta dvama pogocima rutinera Hrvoja Bačija i jednim Stjepana Dedija Tehničar zaokružuje odličnu predstavu na Starom Bregu za konačnih 8:0!

-“Evo odlična utakmica s naše strane, od prve do zadnje minute, odradili smo sve kako treba i rezultat toga je visoka pobjeda“- prokomentirao je Kruno Lovrek, pomoćni trener NK Tehničar Cvetkovec.

-“Sami početak na utakmici (cca 15 min) za nas je bio dobar, no jedan previd pomoćnog suca nije vidio da je lopta u golautu) i domaćin dolazi u prednost, nastavak igre protiče u dominaciji domaćina koji postiže još dva gola (mada smo i mi imali dvije šanse). Drugo poluvrijeme dolazi do izražaja kvaliteta domaćina, mi se branimo ali sve skupa više nego zaslužena pobjeda Tehničara. Mi imamo određeni problem s igračima, kartoni i povrede,  tako da jedva čekamo završetak prvenstva i slaganje križaljke za novu sezonu.” – trener Siniša Buđa, NK Graničar Legrad

MLADOST MOLVE – BILOGORA 91 0:3

Drugoplasirana NK Bilogora 91 iz Grubišnog Polja tražila je nastavak fantastičnog niza od devet pobjeda u susretu u Molvama kod tamošnje Mladosti koja je nakon tri uzastopne pobjede izgubila susret od Graničara iz Legrada te se uoči ovog nalazila na petom mjestu ljestvice s osvojenih osamnaest bodova.

Sve pogotke 100-tinjak prisutnih gledatelja moglo je vidjeti u prvom poluvremenu, a domaćine je u 27. minuti rastužio pogotkom za 0:1 Karlo Karačić, da bi trinaest minuta kasnije ta prednost narasla na 0:2 pogotkom Dominika Furmeka. Svoj drugi pogodak na susretu u 45. minuti susreta postigao je Karlo Karačić za uspostavit će se konačnih 0:3 i nastavak serije odlične Bilogore.

-“Zaslužena pobjeda Bilogore. Pokazali su zašto su u samom vrhu tablice i ja im čestitam! Isto tako mogu čestitati svojoj ekipi bez obzira na rezultat.”- komentirao je za Sportalo trener Mladosti iz Molvi, Ante Jeličić.

SLATINA – DINAMO 0:2

Slatina koja se vratila pobjedama prošlotjednim slavljem nad  Garićem iz Garešnice 4:3 kao sedmoplasirana momčad ušla je  dvoboj 12. kola gdje su ugostili Dinamo iz Predavca koji je ususret ovom kolu bio deseti nakon remija u posljednjem kolu s Borcem iz Imbriovca na domaćem terenu 2:2.

Na stadionu Antuna Tone Butorca pred 100-tinjak gledatelja u Požegi gosti su došli u vodstvo u 12. minuti susreta pogotkom Roberta Rumenjaka te se s minimalnom prednošću Dinama otišlo na predah. U iznimno fer i korektnoj utakmici gosti su u 67. minuti pogotkom Marija Tomića otišli na 0:2 za ukupno četvrtu prvenstvenu pobjeda Dinama.

-“Potpuno zaslužena pobjeda gostiju, mi sa previše grešaka u svim fazama igre. Utakmicu što prije zaboraviti i okrenuti se zadnjem kolu u Kloštru. Čestitke gostima.”- trener NK Slatine, Nikica Hat.

GARIĆ – SUHOPOLJE 5:1

Garić iz Garešnice nakon još jednog poraza od jedan razlike kojeg su pretrpjeli u Slatini priliku za bodove imala je u ogledu s uoči ovog kola posljednjeplasiranim Suhopoljem. Garić je susret ušao s devet osvojenih bodova, dok je Suhopolje istovremeno skupilo pet bodova manje, ukupno četiri.

Garić je poveo u 13. minuti pogotkom Filipa Kožuhara, no gosti odgovaraju pet minuta pogotkom Becegata. Nije to pokolebalo domaćina pa su ponovno poveli u dvadesetoj minuti susreta drugim pogotkom Kožuhara. Zatim su u 37. minuti domaćini otišli na 3:1 pogotkom Tomislava Golubića, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor. U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do 75. minute kada je Božidar Vezmar s dva pogotka u tri minute riješio pitanje pobjednika za konačnih 5:1.

-“Dobro smo ušli u utakmicu i poveli 1:0 no zbog greške na naših 20 metara gostima smo dali priliku za izjednačenje. Nastavili smo stvarati prilike i došli do prednosti 3:1 na poluvremenu. Težak, blatnjav teren usporavao je loptu tako da je bilo puno grešaka na obje strane. Naša dominacija i dva gola veterana Vezmara u drugom poluvremenu zaključili su utakmicu. Opet nam je falilo puno igrača i to nas prati cijelu jesen. Dobro je što imamo još jedno kolo i da je kraj polusezone.”- trener Željko Rebrović, NK Garić Garešnica