Perkovci osmicom ispratili Tomicu, Mladost je potpuno nadigrala Omladinac

Jučer je kompletirano četvrto kolo 1. ŽNL. Brodsko – posavske Istok/Zapad.

ISTOK

Podcrkavlje je na svom terenu dočekalo ekipu Gundinaca te su ih na kraju svladali rezultatom 3:1. Gosti su u prvom dijelu bili bolja momčad pa su poveli odmah na otvaranju susreta. Pogodio je Dario Stažič. U drugom dijelu domaćin se budi i sve bolje igra te je tu dobru igru okrunio s preokretom i tri boda. Sve više su počeli opsjedat protivnički gol što je i rezultiralo preokret. Robert Kuruc zabio je za poravnanje u 75. minuti, a onda je Matija Orešković bio dva puta hladnokrvan s bijele točke te je donio vrijedna tri boda svojoj momčadi.

Zvonimir je na gostovanju kod Graničara u Slavonskom Šamcu slavio rezultatom 0:1. Filip Marinović postigao je jedini pogodak na utakmici na otvaranju drugog dijela.

Tvrda utakmica u kojoj smo u prvom djelu kontrolirali igru, njihov golman je skinuo par naših odličnih šansi. U drugom djelu gosti dosta sretno postižu pogodak odmah u prvim minutama, umrtvili su igru dugotrajnim ležanjima i znalački na iskustvo dobili. Ne mogu se otet dojmu da nismo zaslužili poraz ali to su čari nogometa. Gostima sretno dalje ,a mi se okrećemo dvostrukom programu protiv nk “Gundinci” u kupu i prvenstvu. – Ivan Jurić, trener nk “Graničar”.

Perkovci su na svom terenu rutinski svladali Tomicu rezultatom 8:0. Odmah na početku susreta vidjelo se da će to biti laka pobjeda za domaćina, a na kraju je tako i bilo. Stjepan Zmaić predvodio ih je s četiri postignuta pogotka, a po jedan su dodali Josip Kucjenić, Mateo Barukčić, Jozo Degmećić i Leon Birtić. Podvinje je na svom terenu dočekalo Graničar iz Klakra. Mreže su mirovale sve do 80. minute kada je Borna Jovanovac pogodio za pobjedu domaćin.

Odlična utakmica odigrala se u Starom Topolju gdje je Omladinac ugostio Vinogorac. Sastale su se dvije odlične ekipe željne igre i nadigravanja. Na kraju je Omladinac slavio rezultatom 2:1. Gosti su imali vodstvo na odmoru koje im je donio Mateo Škorić, ali domaćin se u drugom dijelu budi i prebacuje u brzinu više te preokreće rezultat. Prvo je Marko Stepić poravnao u 54. minuti, a zatim je Ivan Putniković donio pobjedu svojoj momčadi u 90. minuti.

Prava prvenstvena utakmica sa dvije dobre ekipe!! Vinogorac vrhunski pripremljena ekipa za ovaj rang natjecanja te nam je prvo poluvrijeme napravio puno nereda i zasluženo vodio, mi smo imali neke prilike iz kontre ali slabija završnica!! Drugo poluvrijeme smo napravili neke izmjene i napravili pritisak na njih i jedna kontra nam je donijela poravnanje rezultata sto je nama dalo “krila”!! Pritišćemo protivnika i pred kraj utakmice imamo priliku 1 na 1 sto protivnički golman brani, ali ovaj puta nam se malo sportske sreće vraća te u 90.minuti iz slobodnog udarca dolazimo u vodstvo i zasluženo dobivamo utakmicu!! Marko Stepić Omladinac Staro Topolje

ZAPAD

Šokadija i Slavonac su podijelili bodove u ovom kolu, odigrali su rezultatom 1:1. Slavonac je poveo u 32. minuti preko Alena Turkalja, a domaćin je to poravnao u 76. minuti s bijele točke. Hladnokrvan je bio Petar Jurević. Croatia je u Tisovcu mirno slavila protiv Slavije rezultatom 3:0. Dario i Domagoj Starčević su postigli po jedan pogodak te je Josip Caban dodao još jedan.

Psunj je slavio na gostovanju u Brodskom Stupniku rezultatom 1:3. Obje momčadi po prikazanoj igri su tražile pobjedu, ali na kraju su gosti bili konkretniji i zasluženo odnose sva tri boda. Omer Seferović je zabio za vodstvo gostiju na otvaranju susreta koje su držali i na odmoru. U drugi dio domaćin ulazi bolje te u 57. minuti dolaze do poravnanja preko Tomislava Sekulića. Ipak su gosti na kraju uspjeli preko Enisa Seferovića i Matije Filipovića slomiti otpor domaćina i odnijeti sva tri boda. Posavac je na svom terenu rutinski svladao Budućnost rezultatom 5:1. Budućnost je povela na otvaranju utakmice preko Mateja Bartolovića. ali domaćin se probudio u drugom dijelu i s pet komada ostavio bodove kod kuće. Patrik Ivančić postigao je tri pogotka, a po jedan su dodali Marino Marjanović i Tin Čmelješević. Mladost je na svom terenu do vrha natrpala mrežu Omladinca iz Vrbove, pobijedili su ih visokim rezultatom od 7:1. Matija Sokić pogodio je dva puta protivničku mrežu, a po jednom su pogađali Davor Balunović, Josip Jelančić, Anto Stipić, Toni Sokić i Matej Golić. Jedini pogodak za goste zabio je Gabrijel Krijan.

– Ispričavam se našim navijačima na ovom što smo im priredili. Nije bilo za gledati. Nadam se da smo nešto naučili jer ako ovako nastavimo neće biti dobro. Nadam se da ćemo prvo sjesti svako sa sobom i dobro razmisliti a onda pokušati ispraviti ovu katastrofu već u nedjelju na svom terenu. – izjavio je Hrvoje Wdovjak, trener Omladinca.