Parasan šesticom zasjeo na vrh 2. ŽNL

Nogometaši Parasana i dalje su nepobjedivi u 2. ŽNL Požeško slavonskoj. Jučer su u desetom kolu na svom terenu Pod selom uvjerljivo nadigrali BSK iz Biškupaca i uz dobre vijesti s drugih terena skočili na vrh prvenstvene ljestvice.

Matej Ivanković odigrao je sjajnu utakmicu i bio prvo ime Parasana, postigao je čak četiri pogotka i uključio se u trku za najboljeg strijelca, sada je samo dva iza vodećeg Josipa Šubare. Na kraju je Parasan slavio vrlo uvjerljivo, ali nije to bila laka pobjeda, na odmor se otišlo u egalu, pogodak za domaće u prvom dijelu postigao je dakako Ivanković, a za goste Luka Lukić. U drugoj minuti nastavka Ivanković postiže svoj drugi pogodak, a 2:1 je bio rezultat kojim se ušlo u završnih 10 minuta kada kreće kanonada i čak četiri gola Parasana u samo 8 minuta. Dva su djelo Ivankovića a po jedan Jurice Bešlića i Mateja Jaroša koji bi se i kao nogometaš mogao kandidirati za najboljeg sportaša ako ne grada, onda barem Golobrdaca.

Derbi kola igrao se u Bučju gdje se domaći Graničar vratio u borbu za naslov prvaka i povratak u 1. ŽNL. Krenulo je vatreno i već u 11. minuti mreže su se tresle tri puta. Vodstvo Graničaru donio je prvi topnik lige Josip Šubara, poravnanje do ovog kola vodećim Eminovcima Bojan Crepulja u 8. minuti, a u 11. Matej Dukić poentira s 11 metara za novo vodstvo Bučja. Nakon toga mreže su mirovale sve do 56. minute kada na 3:1 diže Ivan Šimić, a u 70. se gosti vraćaju u igru pogotkom Danijela Stanića. U 78. minuti Jakov Bočkaj zarađuje izravni crveni karton pa gosti pokušavaju do boda s igračem manje no neuspješno, sva  tri boda ostala su u Bučju i Graničar s -4 ima pravo računati da do kraja može do titule, da bi to postalo realno ne smiju griješiti u dvobojima protiv Ovčara i Lipe pa će na svom terenu u dvoboju s Parasanom vjerojatno imati meč loptu, iako će se nešto pitati i Dragovoljac i Eminovce. Posebno bi zanimljiva bila priča da u posljednjem kolu u Drenovcu susjedi igraju za naslov…

A Dragovoljac je uspješno odradio gostovanje u Ovčarama, preskočio Eminovce i sada je drugi s bodom manje od Parasana. I bez svog najboljeg strijelca Drenovčani su bili vrlo efikasni, no tek su u drugom poluvremenu slomili ovaj put prilično razigrane nogometaše Ovčara. Poveli su gosti golom Marija Hličešena, a Ovčare se brzo vraćaju u egal golom Davora Beganića. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, a u nastavku Dragovoljac dodaje gas i s dva gola Mateja Babića i jednim Emanuela Brusa s bijele točke odlaze na uvjerljivih 1:4 što u završnici u konačnih 2:4 pretvara Robert Kovačević. Golijada i sjajna utakmica u Lipi. Domaćin je imao velikih i činilo se nedostižnih 3:0 golovima Josipa Vukića, Darija Petrovića i Marina Mijatovića. Uz to gosti su u 67. minuti ostali bez vratara koji se ozlijedio pa ga je zamijenio igrač Ivan Varat i odradio posao bez greške do kraja. Kao da je to uljuljkalo Lipu a razigralo goste iz Badljevine koji se do kraja vraćaju i u samo 9 minuta postižu tri gola, dva Andrej Munić i jedan Stipo Šugić, te osvajaju gostujući bod.