/Papuk slavio u sjajnom derbiju JOSIP FORO I MATEJ ŠIPURA OSTAVILI BODOVE U VELIKOJ
papuk sloga

Večeras je odgiran prvi susret osmog kola Požeško slavonske 1. ŽNL u kojem su snage odmijerili susjedi iz Velike i Trenkova, a kao domaćin je izašla momčad Valentina Raguža.

PAPUK – SLOGA 3:2

Nešto više od 100 gledatelja na veličkoj ljepotici moglo je uživati u vrlo zanimljivih 90 minuta. Počelo je kao u najljepšim željama domaćih navijača, već u drugoj minuti Josip Foro donosi prednost Papuku. Sloga se ekspresno oporavila od početnog šoka, Dražen Bradić pokazao je da nije zaboravio zabijati, najprije je u 11. minuti poravnao, a onda u 25. preselio prednost na stranu gostiju iz Trenkova. Nakon desetak minuta igre u nastavku Foro i drugi put vara gostujuću obranu i poravnava na 2:2. U 70. minuti Josip Škoda zarađuje drugi žuti karton pa gosti ostaju s igračem manje što Papuk koristi nakon samo 5 minuta, strijelac odlučujućeg pogotka bio je Matej Šipura.

– Utakmica je opravdala epitet derbija. Odlično smo otvorili utakmicu i već u prvoj minuti poveli, no Sloga je uspjela preokrenuti rezultat, te isti zadržala do poluvremena. U drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije i bolje i sa dva pogotka zasluženo pobjeđujemo. Čestitam svojoj ekipi na borbi i pobjedi, a Slogi želim sreću u nastavku prvenstva – komentar je Valentina Raguža, trenera Papuka.

– Bili smo malo oslabljeni ne igranjem kapetana Matea Jozića i Jurice Bešlića zbog kartona i Makija Blaškovića zbog ozljede. Svejedno smo trebali ovu utakmicu dobiti jer smo kod rezultata 1-2 za nas imali 3,4 situacije za vodstvo od 1:3 koje nismo iskoristili. Sami smo si zabili za 2-2, nakon toga nam je isključen napadač Ivan Škoda i dobili smo gol iz očitog zaleđa. Grupa Nervozni poštar je imala veliki bezvremenski hit “Cirkus Colorado”, a upravo je to danas priredio sudac Siniša Bošnjak koji je na kraju još imao obraza izvrijeđati našeg službenog predstavnika Maria Dešu pri dovršavanju zapisnika. Sprdačina totalna. Prvih 6 kola smo imali korektno suđenje, ali ova 2 zadnja susreta je bilo stvarno katastrofalno. Nije mi jasno zašto se u ligi gdje se od 1. kola zna da će BSK Buk biti prvak, a Mladost Pavlovci posljednja mora raditi ovakav cirkus. Možda je razlog što sam prije 2 tjedna najavio kandidaturu za predsjednika NS PSŽ ali ti su izbori tek za 2 godine, zašto me se mora pokradati odmah? Nisam još ni izašao u javnost s izbornim programom i svojim stožerom jedino s parolom – “Nogomet nogometašima!” Čestitam mom prijatelju Tini Ragužu koji na leđima ima cijeli velički klub na pobjedi i želim mu dobre rezultate u nastavku sezone! Nogomet nogometašima! – poručio je Jurica Bešlić, trener Sloge.