Papuk i Mladost slavili na svojim terenima

Danas su odigrana prva dva susreta 7. kola Požeško slavonske 1. ŽNL u kojima su Papuk i Mladost bili domaćini Slogi i Dobrovcu.

PAPUK – SLOGA 3:1

Papuk je slavio u općinskom derbiju i ostao u samom vrhu prvenstvene ljestvice na pogon iskusnog Željka Parobeka. Sve zanimljivo dogodilo se u drugom poluvremenu kojeg je golom u 2. minuti otvorio upravo stasiti napadača Papuka. Prednost domaćih povećao je Jozo Jelić, a kapetan gostiju Mateo Jozić privremeno je vratio goste iz Trenkova u igru. U 75. minuti Parobek je postigao svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Čestitam dečkima na pobjedi! Pobjedili smo općinskog prvaka, stadion Vlado Zec je još uvijek neosvojiv za Trenkovčane! Moj terminator je riješio utakmicu sa dva pogotkam bili smo bolja ekipa i spremniji smo od gostiju kojima želim sreću u nastavku a mi se spremamo za pravi derbi gdje idemo dobroj ekipi koju vodi moj kolega Vrgoč – izjavio je trener Papuka Dalibor Banović.

– Nismo uspjeli nažalost neporaženi napustiti Stadion “Vlado Zec” nakon općinskog derbija. Odigrali smo odlično prvih 45 minuta, stvorili 3 opasne situacije iz kojih nismo poveli. Domaćin je unatoč većem posjedu bio bezopasan dok smo mi u 2. dijelu našim greškama opet sami kumovali porazu. Pobjeda Papuka je zaslužena, čestitam im i želim da uđu u 4. ligu. Mi sad moramo dobit pavlovačku Mladost u našem Parku Baruna Trenka. Nogomet nogometašima! – riječi su Jurice Bešlića, trenera Sloge.

MLADOST – DOBROVAC 4:2

Nakon višegodišnje hibernacije u Pavlovcima su se konačno probudili i krenuli redovito skupljati bodove, pa čak i protiv momčad koje pripadaju u gornji dom 1. ŽNL poput Dobrovca. Marin Nikolić je u samom otvaranju donio prednost Mladosti, no na odmor se otišlo s 1:1 nakon što je domaćeg vratara Blaževića prevario Siniša Poletto. U 5. minuti drugog dijela Valentino Tutić seli prednost na stranu gostiju, ali se domaćin ne predaje, napada i dolazi do poravnanja preko Brune Kićana, a onda u zadnjih 15ak minuta i do preokreta i pobjede golovima Antonija Šarića i Karla Grfića.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.