Paket24 Premijer liga: Remi u Varaždinu, Nexe bolji od Gorice, Poreč nastavio veliki niz, Trogir prekinuo crnu seriju

U dva susreta 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Varaždin 1930 i Ribola Kaštela su uz izravni televizijski prijenos odigrali neodlučeno 32:32. U derbiju kola, odnosno vodećih sastava Lige A, Nexe je dobilo Goricu 24:41 i nastavilo svoj stopostotni niz.

Jako zanimljiv i uzbudljiv bio je susret Varaždina 1930 i Ribola Kaštela. Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme. Uglavnom je to bila razlika od jednog do tri pogotka. Obrane oba sastava nisu bile posebno raspoložene pa stoga ne čudi da je u tih 30. minuta postignuto čak 36 pogodaka. Kaštelani su na predah odnijeli dva pogotka viška ( 17:19). Varaždinci su čvršći, odlučniji na početku drugog dijela. U deset minuta uspjeli su stići zaostatak i povesti 23:22. Ali onda gosti odgovaraju s tri pogotka u nizu i prednost ponovno seli na njihovu stranu. I tako je bilo sve do 9. minuta prije kraja. Tada Varaždinci prelaze u vodstvo i imaju ga do posljednje minute (32:31). Ali ne uspijevaju i osvojiti oba boda. Kaštelani su naime, imali punu minutu za posljednji napad. Nakon dva prekida, Varaždin ostaje s igračem manje. Gosti kreću na sve ili ništa, igrom sedam na šest. I četiri sekundne prije kraja uspijevaju zabiti preko Josipa Kovačevića s desnog krila i proslaviti vrijedan bod. S 11 pogodaka iz 12 pokušaja, on je bio igrač susreta. Gostujući vratari imali su 13 obrana. Kod domaćina najbolji Matej Tači s osam pogodaka. Po šest su dali Fran Tomašić i Jurica Vidaček.

Derbi u Gorici dva naša euro predstavnika, bio je očekivano vrlo kvalitetan. Gosti koji su vrlo ozbiljno i odgovorno, s autoritetom ušli u susret. Tako su tri razlike imali nakon nepunih 6. minuta igre. Ali, Gorica je sredinom prvoga dijela došla do svoje igre i izjednačila na 8:8. To je natjeralo Našičane da se uozbilje do kraja prvoga dijela pa su serijom 1:9 na predah ipak odnijeli osam pogodaka razlike. Gorica je u posljednjih deset minuta dala samo jedan pogodak. Malo manji niz napravili su rukometaši Branka Tamšea na početku drugog dijela. Sada je to bilo 1:7. Tako je u 38. minuti već bilo 14 razlike. Do kraja je ostalo samo da vidimo tko će sve dobiti priliku kod Nexea, odnosno kolika će biti ukupna razlika. Završilo je 24:41, odnosno plus 17. S pet pogodaka Hrvoje Ceković bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Nexea osim Alena Blaževića i vratara, svi su bili strijelci. Najviše ih je dao Gianfranco Pribetić i to šest. Vratari su imali 17 obrana.

8. Zamet 9 0 0 9 251:304 0

U dva preostala susreta 9. kola Paket24 premijer lige – Lige B, Poreč je kao domaćin dobio Osijek i nastavio veliki niz. To je njihov peti susret bez poraza. Trogir je pak, bio bolji od KTC-a i tako prekinuo niz od tri poraza za redom.

Osječani su se odlično držali u Poreču u prvom poluvremenu. I vodili su u prvoj četvrtini. U drugoj su bili u minusu, ali ne osobito velikom. Dapače, domaćin se nije mogao opustiti niti jednog trenutka. Na poluvremenu su tako imali plus dva (15:13). Ključni trenuci susreta bili su u trećoj četvrtini. Tada je Poreč napravio veliku seriju od 8:3, i pobjegao na nedostižnu prednost 23:16. Osječani su nekoliko puta bili na minus četiri, ali ispod toga se nisu spustili. S dva pogotka u posljednjoj minuti samo su ublažili i uljepšali sliku svog nastupa. Marko Bajan bio je prvo ime susret kada je Poreč u pitanju. Postigao je devet pogodaka iz 10 pokušaja. Kod gostiju najbolji Karlo Vašarević s dva pogotka manje iz  10 udaraca. Osječanima je to treći poraz u nizu.

Nakon tri očekivana poraza od tri vodeća sastava lige, PPD Zagreba, Sesveta i Poreča, Trogir je napokon dočekao svojih pet minuta. Bilo je to gostovanje novog premijerligaša KTC-a. Sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena bio je manje-više izjednačen susret. Vodstvo je doduše, bilo na strani domaćina, ali uglavnom pogodak ili dva. A onda je stigao niz od četiri pogotka za redom u posljednjih pet minuta i predah je dočekan s velikih plus pet (17:12). U istom ritmu pa možda čak i mrvicu bolje, domaćin je nastavio u drugom dijelu. U prvih osam minuta imao je seriju 8:2, a to znači razliku od deset pogodaka (24:14). Pobjednik je dakle bio odlučen u tim trenucima i samo je trebalo  odgovorno odraditi preostali dio susreta. I Trogirani su to napravili. Završilo je s osam pogodaka razlike čime su obilato nadmašili poraz od dva pogotka iz prvog dijela sezone protiv Križevčana. Tomislav Radnić s osam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Šest je dao Goti Maričić. Kod KTC-a prvo ime Luka Vinković sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja. Pet puta strijelac je bio Jakov Dujmović.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 9. KOLO
POREČ – OSIJEK 28:25
TROGIR – KTC 33:25