Paket24 Premijer liga: Nastavlja se pobjednički niz PPD Zagreba i Nexea

U prvim odigranim susretima 8. kola Paket24 Premijer lige, vodeći sastavi PPD Zagreb i Nexe nastavili su pobjednički niz. U Paket24 Premijer ligi – Ligi A, PPD Zagreb je drugi put ove sezone pobijedio Rudar, dok je u Paket24 Premijer ligi – Ligi B, Nexe slavio protiv Bjelovara, također drugi put u sezoni.

Osim početnog vodstva koje je zabilježio Rudar, ostatak utakmice je u potpunosti pripao PPD Zagrebu koji je u Kutiji šibica pokazao da je u svim segmentima bolji od gostiju. Vodstvo domaćina raslo je iz minute u minutu, a na predah se otišlo s rezultatom 17:8. U nastavku se ništa značajnije nije promijenilo pa tako PPD Zagreb s konačnom pobjedom 30:20 piše nove bodove na tablici. Prvi strijelac kod domaćina bio je Edin Klis s osam pogodaka, Davor Ćavar dodao je sedam. Kod gostiju bez istaknutog pojedinca pa su tako Vid StarčevićTomislav Štajnkler i Karlo Skendrović, svaki s po tri pogotka, najbolji strijelci Rudara u ovoj utakmici.

Rukometaši Nexea su protiv Bjelovara opravdali ulogu favorita te su bez većih poteškoća stigli do novog slavlja u domaćoj ligi. Nakon sjajne pobjede u Europskoj ligi, igrači Nexea su kao uragan ušli i u ovu utakmicu te već u 8. minuti imali vodstvo 5:0. U takvom izdanju, Bjelovar im nije mogao parirati. Na poluvremenu je prednost momčadi Branka Tamšea iznosila velikih 11 pogodaka (21:10). Do kraja, prednost Nexea je još rasla do konačnih 42:25 na semaforu. Prvo ime kod slavljenika bio je Ivan Vida s osam golova, uz na vratima raspoloženog Morena Cara s 12 obrana. Kod Bjelovara, osam zgoditaka Petar Lulić i sedam Vanja Šehić.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A, 8. KOLO
PPD ZAGREB – RUDAR 30:20

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 8. KOLO
NEXE – BJELOVAR 42:25

ŠSD OŠ kralja Tomislava Našice, gledatelja 300

Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split)

Nadzornik: Tihomir Kasunić (Karlovac)

RK Nexe: Kuzmanović (7 obrana,2 sedmerca),Barišić Jaman 5, Vejin 4, Car (12 obrana), Vida 8, Blažević 3, Velkavrh 1, Severec 2, Godec 3, Moslavac 3, Tomić, Jaganjac 1, Kavčič 3, Markušić 3, Pribetić 1

Trener: Branko Tamše

RK Bjelovar: Valpotić, Šaravanja, Kozić 1, Ćurić 2, Repušić 1, Vuleta 2, Šehić 7, Hećimović (1 obrana), Dubravac, Jurjević 3, Grgić (2 obrane,1 sedmerac), Milićević 1, Saraja, Živković, Lulić 8, Potnar

Trener: Josip Pećina

Sedmerci:  NEXE 4/5,  Bjelovar 2/4

Isključenja: NEXE: 10 minuta (Severec 2′,2′, Kavčič 2′, 2′, Blažević 2′);  Bjelovar: 14 minuta (Šaravanja 2′, Ćurić 2′, 2′, Jurjević 2′, 2′, Milićević 2′, Potnar 2′)