Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Varaždin iznenadio Sesvete, Nexe lako do pobjede

U dva preostala susreta 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka, Varaždin 1930 je šokirao Sesvete i maksimalno im otežao put do 2. mjesta. Nexe je pak, pobijedio Bjelin Spačvu u slavonskom derbiju i pokazalo da još ima velikih ambicija ove sezone.

Nakon burnog tjedna u Našicama, s kaznama HRS – a, ostavkom trenera i trećim stručnjakom Krešom Ivankovićem na klupi ove sezone, Nexe je dočekalo poletni sastav iz Vinkovaca. I već u startu im dalo do znanja tko je prvi sastav Slavonije. Naime, nakon samo šest minuta igre već je bilo 5:1 za domaći sastav. Sve do ulaska u posljednjih deset minuta, gosti nisu uspijevali uhvatiti priključak. Onda su u 21. minuti došli na minus dva (13:11), i čini se natjerali domaćina na maksimalni napor. To je do kraja poluvremena rezultiralo serijom 6:2, odnosno konačnih 19:13 na poluvremenu. Još 15-tak minuta u drugom dijelu, Vinkovčani su bili tu negdje blizu, na tri ili četiri pogotka razlike. No, na ulasku u posljednju četvrtinu sve je savršeno funkcioniralo u igri Nexea koji su napravili seriju od 10:4 te na kraju slavili s velikih 34:24. Ukupno 12 obrana upisali su domaći vratari. Po pet pogodaka zabili su Predrag Vejin, Lovro Jotić i Mario Tomić. Kod gostiju 12 obrana Sandra Kolara. Sa sedam pogodaka Dominik Arsić prvi strijelac.

Senzaciju večeri priredili su Varaždinci koji su pobijedili Sesvete i doveli ih u vrlo tešku situaciju u borbi za 2. mjesto. Već u startu se vidjelo da Sesvećani nisu ušli u susret s maksimalnom energijom. I Varaždinci su to iskoristili. U 12. minuti već su bili na velikih 8:3. To je uozbiljilo goste pa su morali maksimalno pojačati ritam. I sredinom poluvremena već su stigli na minus dva (9:7). I nastavili su Sesvećani s dobrom igrom te do kraja prvog dijela stigli ne samo do izjednačenja, nego i minimalne prednosti (14:15). Nakon tri minute u drugom dijelu, Sesvećani su bili na tri razlike. I činilo se da polako preuzimaju konce igre u svoje ruke. No, domaćin je imao drugačije planove. Stalno je držao priključak i konačno, pet minuta prije kraja uspio stići do preokreta (28:27). U taktičkom nadmudrivanju, Varaždinci su uspjeli zabiti još dva, a gosti također dva pogotka. Posljednji napad imali su Sesvećani, ali nakon minute predaha promašili su s krila i otvorili priliku domaćinu za veliko slavlje (30:29). Marin Šutalo bio je jedan od domaćih junaka s 14 obrana. S osam pogodaka Tin Šestak bio je prvi strijelac pobjednika. Kod gostiju po sedam pogodaka Patrik Hršak i Filip Turčić.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 9. kolo
NEXE – BJELIN SPAČVA 34:24
VARAŽDIN 1930 – SESVETE 30:29