Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Metkoviću bodovi spasa u Trogiru, Osijek blizu cilja

U dva preostala susreta 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, Metković – Mehanika je pobijedila Trogir u gostima i tako stigla do bodova koji joj jamče ostanak u ligi. Osijek ja pak, bio bolji od Rudara i jako je blizu ostanka. Budući da je pola lige “ugroženo“, sve će se rješavati u posljednjem kolu.

Dalmatinski derbi ponudio je očekivano puno uzbuđenja. Bilo je tu puno promjena u vodstvu Trogira i Metkovića, sjajnih obrana vratara, lijepih pogodaka. Metkovci su mirnije ušli u susret. Nakon samo šest minuta igre vodili su 2:6. Onda se budi domaćin. Nakon tri pogotka za redom u 13. minuti, Trogirani stižu do izjednačenja 8:8. Nešto kasnije preuzimaju i vodstvo, ali ga ne uspijevaju sačuvati, jer Metković u posljednje tri minute zabija tri pogotka i na predah odlazi s pogotkom viška (16:17). Još dramatičnije bilo je u drugom poluvremenu. Smjene u vodstvu gotovo da su bile nakon svakog pogotka. Trogir je pokušavao igrom s dva kružna napadača slomiti čvrstu, agresivnu obranu gostiju i sjajnog Željka Kozinu na vratima, ali nije uspijevao. Onda je pokušao igrom sedam na šest i tu, rekli bismo, “gurnuo vodu na mlin“ Metkovaca. Oni su sjajno reagirali, zabili dva pogotka na prazna vrata, ali i natjerali suparnika na nekoliko tehničkih pogrešaka, što im je na kraju donijelo seriju do pet pogodaka, tako da su od minus jedan 25:24, u 52. minuti bili na plus četiri (25:29). A to znači i da su riješili pitanje tko osvaja bodove. Završilo je 30:32. Željko Kozina imao je 13 obrana u pobjedničkom sastavu. Prvi strijelac bio je Dario Raguž sa sedam pogodaka. Kod Trogira prvo ime Tonći Ivanišević koji je zabio devet pogodaka. I to sve u prvom dijelu. Šest je dao mladi Berislav Antonio Tokić.

Silno veliki ulog bio je i u susretu Osijeka i Rudara. Stoga, nije čudno da su prvih dvadesetak minuta dominirale obrane. Do tada je vodio Osijek, ali samo s pogotkom prednosti. Onda gosti uspijevaju povezati četiri pogotka za redom i pobjeći na, za razvoj situacije na terenu velikih plus tri (9:12). Osijek je bio spreman na taj izazov i do kraja prvog dijela ne samo da je stigao taj zaostatak, već je na predah odnio pogodak razlike (15:14). U takvom sjajnom ritmu krenuli su Osječani i u drugi dio. S četiri pogotka za redom digli su svoju prednost na plus pet (19:14) u 36. minuti. I to kao da im je dalo krila i sigurnost. Više ni jednog trenutka nisu dopustili gostima da im se približe na manje od tri pogotka (22:19). Dapače, kako se susret bližio kraju njihova prednost je rasla, do konačnih plus sedam (33:26). Lovro Frajhaut ugradio je u taj uspjeh 12 obrana. Što tek reći za Davida Čička koji je postigao 11 pogodaka. Kod gostiju najbolji Vito Glivetić sa sedam pogodaka.

Kolo prije kraja Gorica je vodeća s 21 bodom. Bod manje ima Metković-Mehanika. Na 19 su Trogir, Osijek i Karlovac. Na dnu su četiri kluba sa 17 bodova i sve će rješavati u posljednjih 60 minuta. Ribola Kaštela su bez izgleda da ostanu u ligi.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 9. KOLO
TROGIR – METKOVIĆ-MEHANIKA 30:32
OSIJEK – RUDAR 33:26

KARLOVAC – KTC 33:27 (27. 4. 2024.)
MOSLAVINA – DUBRAVA 28:25 (27. 4. 2024.)
GORICA – RIBOLA KAŠTELA 46:33 (27. 4. 24.)