Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Drugo kolo u znaku domaćina

Sva četiri domaćina slavila su u 2. kolu Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak. Najneizvjesnije bilo je u Križevcima. Najveću pobjedu pak, slavio je Bjelovar protiv Varaždina 1930. Trogir je zaustavio vodeći Metković.

Jako dramatičan susret odigrali su KTC i Zamet. Uostalom, kada u jednoj utakmici imate čak 15 izjednačenja rezultata, a prednost jednog ili drugog sastava nije prelazila tri pogotka, sve je jasno. Nakon početne prednosti domaćina, Riječani koji ove sezone još nisu nikoga pobijedili, preuzimaju vodstvo i ozbiljno prijete. Ali tri pogotka prednosti ipak ne uspijevaju sačuvati do predaha. KTC je poravnao rezultat u posljednjoj minuti na 15:15. U nastavku se gotovo cijelo vrijeme igralo pogodak za pogodak. Riječani su imali plus jedan u 55. minuti. I tu stali. Do kraja su naime, uspjeli postići samo još jedan pogodak, a primili tri i ponovno izgubili. Imali su na kraju 40-tak sekundi za izjednačenje, ali su se spetljali i nisu uspjelu ni zapucati prema vratima domaćina. Marin Šutalo imao je 13 obrana. S osam pogodaka Toni Ezgeta bio je najbolji strijelac. Kod gostiju pak, prvo ime Dario Černeka sa šest pogodaka.

Jako vrijedne bodove osvojili su rukometaši OsijekaRudar je bio puno skromniji u prvom dijelu nego što se očekivalo pa je na kraju zaostao četiri pogotka (14:10). Domaćin je imao nekoliko jako lijepih serija pa stoga ne čudi da je u jednom trenutku imao i šest pogodaka viška. Rudar se probudio u nastavku. Već u 37. minuti stigli su do izjednačenja 16:16. Ali je Osijek odgovorio s četiri pogotka u nizu i opet pobjegao na pristojnu udaljenost. Gosti su novi priključak uhvatili u 52. minuti kada su stigli na minus dva (26:24). Činilo se u pravom trenutku. No, Osijek ponovno pronalazi neku novu snagu, postiže tri pogotka zaredom i rješava pitanje pobjednika. Sa sedam pogodaka Matej Radović bio je prva domaća violina. Šest je dao Roko Purić. Gostima nije pomoglo ni 16 obrana Vladimira Gošića, kao ni devet pogodaka Lovre Gaće.

Veliku borbu očekivali smo u susretu Bjelovara Varaždina 1930. I dobili smo je , ali samo u prvom dijelu. Gosti su imali dva početna vodstva. Sve ostalo vrijeme prenost je bila na strani domaćina. Ali nije bila takva da se mogao sasvim opustiti. Ni jednog trenutka ona nije bila veća od tri pogotka. Na poluvremenu je rezultat bio 13:11. S pravom smo stoga, očekivali nastavak neizvjesnosti u drugom poluvremenu. Ali je ona izostala jer je domaćin u samo deset minuta drugog dijela napravio seriju od 8:2 i time prelomio susret. Naime, u 42. minuti Bjelovarci su već imali osam pogodaka viška. A to je bilo i više nego dovoljno da bez stresa privedu susret kraju. Na kraju su u jednom trenutku imali i 12 pogodaka razlike, a to je malo tko mogao očekivati. Dubravko Grgić imao je svoju večer s 20 obrana. Sedam od sedam realizaciju imao je Petar Lulić. Prvo ime gostiju Antonio Budinski sa šest pogodaka.

Trogir je pobijedio Metković-Mehaniku i probio se na 2. mjesto. Osim u prvih 15-tak minuta, ni u tom susretu gotovo da nije bilo neke veće neizvjesnosti. Domaćin je naime, već sredinom poluvremena bio na četiri pogotka razlike. Do poluvremena je to još malo uspio povećati i mirno otići u svlačionicu. Metkovci su u prvih 30. minuta primili čak 17 pogodaka, a to se rijetko događalo ove sezone. U drugom poluvremenu, bila je to za nijansu ravnopravnija borba. Međutim, domaćin objektivno ni jednog trenutka nije bio pod velikim pritiskom i opasnosti da izgubi svoju prednost. Najbliže što su im gosti došli bilo je na minus četiri (21:17) u 37. minuti. Završilo je s plus osam, 33:25. Čak 13 strijelaca imao je domaći sastav. Goti Marčić je s pet bio najbolji. Kod Metković-Mehanike 12 obrana Josipa Milasa, i po šest pogodaka Huseina Begovića, odnosno Daria Raguža.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 2. KOLO
KTC – ZAMET 26:25
OSIJEK – RUDAR 30:27
BJELOVAR – VARAŽDIN 1930 33:22
TROGIR – METKOVIĆ-MEHANIKA 33:25