Paket24 Premijer liga – liga B: Uvjerljiva i očekivana pobjeda Nexea

Rukometaši Nexea otvorili su susretom protiv Moslavine, 5. kolo Paket24 Premijer lige. I ostvarili visoku pobjedu od 34:20. Tako su nastavili svoj stopostotni niz. Četiri nastupa, četiri pobjede.

Ozbiljnim pristupom Nexe je od početka susreta poslao poruku Kutinjanima da nemaju što tražiti u Našicama. Nakon sedam i pol minuta, već su imali tri pogotka prednosti. Na ulasku u posljednjih deset minuta prvog dijela, ta je razlika već iznosila pet pogodaka. Inače, najveća prednost bila je plus sedam (14:7). Na predah se otišlo s +5 (15:10).

U drugom dijelu Moslavina se držala na tom zaostatku još desetak minuta, a onda je domaćin napravio nekoliko sjajnih nizova 3:0, pa 5:0, i na kraju 4:0, za konačnih 14 razlike. Uz 11 obrana domaćih vratara: Dominik Kuzmanović 6, Moreno Car 5, najbolji strijelac domaćeg sastava bio je Predrag Vejin sa sedam pogodaka. Kod gostiju prvo ime Matija Vidoš s pet pogodaka iz pet pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 5. KOLO
NEXE – MOSLAVINA 34:20

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Lovro Kasunić, Sašo Nikolovski (Karlovac)

Nadzornik: Vladimir Sokol (Novi Marof)

RK NEXE: Kuzmanović (6 obrana), Mileta 3, Barišić Jaman 2, Vejin 7, Car (5 obrana), Jelinić 3, Vida, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh 2, Severec 2, Godec 4, Moslavac 3, Jaganjac, Kavčič 2, Pribetić 6

Trener: Branko Tamše

RK Moslavina: Mudrinjak (2 obrane), Kligl 2,Vidoš 5, Masnec, Horvat 1, Lukes 1, Čizmar, Mrkalj 1, Zakić 2, Slukan, Crnojević 3, Mihaljević 3, Šušnja 2, Kristić (5 obrana)

Trener: Hrvoje Cikoja

Sedmereci: NEXE: 1/1 ; Moslavina 3/5

Isključenja: NEXE 4 minute (Blažević 2′, Moslavac 2′)  Moslavina: 6 minuta (Kligl 2′,2′, Lukes 2′)