Paket24 Premijer liga – Liga B: PPD Zagrebu bodovi u Križevcima

U jedinom susretu 8. kola Paket24 Premijer lige – Lige B koji se igrao u subotu, rukometaši PPD Zagreba pobijedili su KTC u Križevcima 24:29 i zadržali stopostotni niz ove sezone.

Nakon teškog susreta s bukureštanskim Dinamom u Ligi prvaka, smjene trenera Ivice Obrvana, odnosno bez ozlijeđenog Ivana Čupića u sastavu, Zagrebaši su slavili u Križevcima. Prvi put ekipu su vodili Tonči Valčić i Denis Špoljarić.

Kao što je to viđeno već nekoliko puta, većinu posla odradili su mladi igrači. Domaćin je imao tri vodstva u prvom dijelu, od jednog pogotka razlike. Najveća prednost Zagrebaša pak, bila je plus tri (11:14, 12:15, 13:16), da bi na odmoru imali samo pogodak viška na svojoj strani (15:16). Novi premijerligaš može biti ponosan jer je „Plinarima“ dao 15 pogodaka u prvih 30. minuta.

Zagreb se probudio u nastavku. Drugi dio počeli su s tri pogotka u nizu i opet se vratili na plus četiri (15:19). Na isteku 40. minute otišli su do pet pogodaka razlike i to uglavnom  održavali. Nepune dvije minute prije kraja ostvarili su najveću prednost na utakmici od šest pogodaka. Završilo je 24:29.

Tri domaća vratara skupila su 11 obrana. Najbolji strijelci pak, bili su Jakov Dujmović i Marko Jurakić s po pet pogodaka. Kod PPD Zagreba najefikasniji Miloš Kos sa šest pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 8. KOLO
KTC KRIŽEVCI – PPD ZAGREB 24:29