Paket24 Premijer liga – Liga B: PPD Zagreb nastavio pobjednički niz, Poreč nosi bodove iz Trogira, Bjelovar na iskustvo bolji od KTC – a

U tri susreta 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, PPD Zagreb je očekivano slavio u Osijeku i nastavio stopostotni niz. Poreč je pak, dobio najneizvjesniji susret dana i zadržao priključak sa Sesvetama na vrhu, a Bjelovar je bio bolji od KTC – a.

Kao što je to uobičajeno, PPD Zagreb je i ovaj susret Paket24 Premijer lige – Lige B, odigrao uglavnom s mladim snagama, odnosno onim igračima koji su manje igrali u Ligi prvaka. Već nakon prve četvrtine susreta, Zagrebaši su stvorili dvostruku prednost (5:10). Domaćin jednostavno nije mogao ni u jednom segmentu pratiti njihov ritam pa je na predahu prednost gostiju iz Zagreba bila 9 pogodaka (13:22). Plinari su drugi put otišli na plus deset u 43. minuti (16:26). Najveća razlika bila je plus 12. Osječani su drugi dio bili  malo ravnopravniji, ali do ozbiljnije prijetnje prvaku ipak nisu mogli. Na kraju je završilo s 11 razlike (25:36). Od deset igrača u zapisniku, njih devet se upisalo među strijelce kod Zagreba, a osam Osijeka. Sa šest pogodaka David Čičak najbolji kod domaćina. Pet je dao Matej Zrno. Kod gostiju 13 obrana Aljaža Panjtara. Osam pogodaka zabio je Edin Klis.

Jako zanimljiv susret odigrali su Trogir i Poreč. Domaćin je bolji na početku susreta. Prvu veću razliku pravi kod rezultata 6:3. Ali, Porečani uzvraćaju s tri pogotka u nizu i stižu do izjednačenja 6:6. Gosti su nešto kasnije imali i jedno jedino vodstvo 9:10, ali nisu izdržali nalete domaćina do kraja, koji je u furioznom ritmu s četiri pogotka za redom na predah odnio dva pogotka viška (13:11). Veliku borbu gledali smo i u nastavku. Malo je vodio domaćin, malo gost. Uglavnom, pogodak ili dva razlike. Ipak, nakon čak šest izjednačenja, Poreč je čini se, odlučujuće pogotke postigao između 46. i 56. minute kada je napravio dvije mini serije od tri i četiri pogotka za redom. Četiri minute prije kraja, gosti su pobjegli na plus četiri i na kraju zasluženo slavili. Trojica igrača Trogira dala su po pet pogodaka – Toni Šipka, Luka Piteša i Goti Maričić. Na drugoj strani, sjajan Filip Perić s osam pogodaka iz isto toliko pokušaja. Šest je dao Arman Ikanović.

Kao što se moglo i očekivati, obračun najbližih susjeda bio je pun neizvjesnosti i preokreta. Bjelovar je otvorio susret s 3:1. Ali, gosti su ubrzo sredili svoje redove, dostigli ritam koji su zamislili i u 11. minuti vode 3:4. Šest minuta poslije, već imaju dva pogotka viška 5:7, a u 21. minuti čak četiri (7:11). Onda se budi domaćin i s četiri pogotka u nizu stiže do izjednačenja. Ipak, gosti iz Križevaca idu na predah malo zadovoljniji jer su u posljednjim sekundama dali pogodak koji im je donio rezultat 11:12. Gosti su mirniji i u nastavku. I drže prednost od pogotka ili dva sve do 50. minute. Tada Bjelovarci stižu najprije do izjednačenja (18:18), a zatim i vodstva 19:18. Iskustvo je čini se, i tu odigralo presudnu ulogu, jer su posljednjih deset minuta domaćini postigli pet, a primili samo tri pogotka i na kraju slavili 24:22. Dubravko Grgić imao je najbolji dan ove sezone sa 17 obrana. Prvi strijelac pobjedničkog sastava bio je iskusni Mateo Lukačec s osam pogodaka. Kod gostiju Marin Šutalo također sjajan na vratima s 15 obrana. Prvi strijelac gostiju Luka Tandara sa šest pogodaka.