Paket24 Premijer liga – Liga A: Poreču istarski derbi, remi u Vinkovcima

U dva odigrana susreta 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Poreč je stigao do druge pobjede ove sezone, a Spačva Vinkovci je i nakon trećeg domaćinstva ostala bez pobjede. Rudar je zasluženo odnio bod.

Premda se očekivao buran i neizvjestan susret u Velom JožiPoreč se pobrinuo da od toga ne bude ništa. Domaći su naime, vrlo dobro ušli u susret. Nakon što su od pete do desete minute povezali pet pogodaka zaredom, i otišli na 6:2, s lakoćom su kontrolirali tijek događaja do kraja prvog dijela. Na poluvremenu su domaći imali 14:8. U nastavku ne samo da su čuvali tu prednost, već su je u jednom dijelu susreta i povećali. Ali s konačnih plus sedam, bit će više nego zadovoljni. Njihovi vratari konačno su imali dobru večer s 13 obrana: Erik Krbavčić 9, David Vladić 4. Najbolji strijelac bio je dojučerašnji igrač Umaga Tomislav Bošnjak sa šest pogodaka. Kod Umaga tri igrača po četiri pogotka – Tin Tomljanović, Marin Sinčić i Antonio Dizdar.

Kad na gostovanju imate vratare koji vam obrane 16 lopti, kao što su to uradili oni Rudara u Vinkovcima, bod je najmanje što ste zaslužili. Bio je to vrlo izjednačen susret. Na prste jedne ruke mogu stati ozbiljnije prednosti jedne ili druge ekipe. Uz pet izjednačenja, gosti su samo jednom, a domaćin četiri puta imao dva pogotka viška, uključujući i onu završnu prednost 13:11 u prvom poluvremenu. Slično je bilo i u drugom dijelu. Prednost je stalno bila na domaćoj strani. Ali nikada nije prelazila tri razlike. U tijesnoj i vrlo izjednačenoj završnici, Rudar je bio bolji jer je u posljednjih pet minuta napravio niz od 1:4 i na kraju donio bod. Po šest pogodaka za vinkovački sastav dali su Marko Vignjević i  Filip Mažurana. Kod gostiju osim vratara, sjajan Andrej Trčak s čak deset pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 7. KOLO
DUBRAVA – PPD ZAGREB 21:39 (22.10.2021.)

POREČ – UMAG 26:19
SPAČVA VINKOVCI – RUDAR 26:26